سومین پل معلق بزرگ دنیا در ازناو خلخال احداث می شود

احداث سومین پل معلق بزرگ جهان در خلخال

خلخال یکی از زیباترین مناطق استان اردبیل است که هر سال و در فصل گرم تابستان، گردشگران زیادی از سراسر ایران از گرمای هوا به خنکای دل نشین آن پناه می برند. این شهرستان جاذبه های گردشگری طبیعی و تاریخی زیادی دارد، اما قرار است که یک جاذبه جدید بسیار جذاب هم به این مجموعه جاذبه ها اضافه شود! به گفته سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، سومین پل معلق بزرگ جهان در منطقه گردشگری ازناو خلخال احداث خواهد شد. در ادامه این خبر با الی گشت همراه شوید.

منطقه گردشگری ازناو خلخال
مطالب مرتبط:
تصاویر رویایی جاده اسالم به خلخال
معرفی بهترین جاذبه های گردشگری اردبیل
راهنمای سفر به اردبیل

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، قرار است که سومین پل معلق بزرگ جهان با ۴۵۰ متر طول و ۱۰۰ متر ارتفاع در منطقه نمونه گردشگری ازناو در شهرستان خلخال احداث شود. نادر فلاحی سرپرست اداره میراث فرهنگی استان، روز گذشته ۲۱ مرداد ماه در جلسه ای که به منظور بررسی پروژه های گردشگری مطرح شده در خلخال برگزار شد، ضمن اعلام این خبر اظهار داشت که این پل، همچنین بزرگترین پل معلق خاورمیانه هم خواهد بود.

فلاحی در رابطه با این طرح گردشگری خلاقانه در اردبیل اظهار داشت:

پل معلقی که در خلخال اردبیل احداث خواهد شد، پس از پل معلق سوئیس که ۵۳۰ متر طول دارد و پل معلق آلمان با ۴۸۰ متر طول، به عنوان سومین پل معلق بزرگ جهان شناخته خواهد شد.

وی در ادامه صحبت هایش به موثر بودن چنین سرمایه گذاری هایی در استان اردبیل اشاره کرد و گفت که باید همه نگرشی مثبت نسبت به سرمایه گذاری در زمینه گردشگری داشته باشند تا شاهد پیشرفت در استان پر جاذبه اردبیل باشیم. وی در این رابطه افزود:

برای سرمایه گذاری در بخش گردشگری استان اردبیل هیچ محدودیتی قرار نداده ایم و همواره تلاش کردیم که این امر را تسهیل کنیم. با کمک های استاندار محترم اردبیل جلسات زیادی برای تسهیل کار سرمایه گذاران در این استان برگزار می شود و اقدامات بسیار خوبی در این زمینه صورت گرفته است.

خلخال اردبیل

برای رونق گردشگری در یک کشور و یا به طور جزء در یک استان، باید تمامی دستگاه ها و نهادهای اجرایی به طور هماهنگ و پیوسته با هم همکاری کنند. ضمن اینکه تمامی مسئولین و حتی مردم کشور باید به رونق گردشگری اعتقاد راسخ داشته باشند، نه اینکه فقط در حرف ارزش صنعت گردشگری را بشنویم. سرمایه گذاری در طرح هایی نظیر احداث سومین پل معلق بزرگ جهان در اردبیل، می تواند به رونق این صنعت در یک منطقه کمک شایانی بکند. البته به شرطی که همانند نمونه های مشابه این پل در دنیا که تبلیغات زیادی برایشان صورت گرفته و محتواهای حرفه ای زیادی برای مخاطبان بین المللی درباره شان ساخته شده، ما هم بتوانیم به طور موثر این پل و سایر جاذبه های بالقوه کشورمان را به جهانیان معرفی کنیم.

کاروانسرای سنگی صائین، جاذبه ای تاریخی در استان اردبیل
قلعه قهقهه، زندانی مخوف در اردبیل!
دریاچه نئور کجاست؟
آیا وجود قلعه ی آدمخوار در اردبیل ثابت شده؟!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code