سیزدهمین جشنواره ملی آش ایرانی در حال برگزاری

به نقل از مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زنجان: بزرگ ترین فستیوال غذای کشور، سیزدهمین جشنواره ملی آش ایرانی روز گذشته در زنجان آغاز به کار کرد. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا شما را از جزییات این جشنواره بزرگ مطلع کند.

جشنواره ملی آش ایرانی
مطالب مرتبط:
بهترین جشنواره های غذایی دنیا + تصویر
۴ جشنواره غذایی در ایتالیا، ۱ فرصت طلایی برای سفر
برگزاری نخستین جشنواره ملی گیاهان دارویی در تربت حیدریه

روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان در این رابطه اعلام کرد: روز دوشنبه ۲۲ مرداد، مدیرکل میراث فرهنگی استان با اعلام این خبر ابراز داشت: تجربه برگزاری بیش از یک دهه جشنواره ملی آش ایرانی، زنجان را به یکی از استان‌های برند در برگزاری جشنواره‌های حوزه غذا در کشور تبدیل کرده است که در سیزدهمین جشنواره ملی آش ایرانی و در هر روز ۴۵ نوع آش از سراسر کشور برای حد اقل ۴۰ هزار نفر پخته خواهد شد، او نیز ادانه داد که: در کنار این جشنواره همچنین نمایشگاه بزرگ صنایع دستی با ۱۳۰ غرفه برپا خواهد شد که در آن هنرمندان صنعتگر از تمام استان ها و منطقه آزاد تجاری قشم دور هم جمع خواهند شد و از نظر وسعت و تعداد غرفه ها رتبه دوم را در کشور به خود اختصاص داده است.

جشنواره ملی آش

دبیر سیزدهمین جشنواره ملی آش ایرانی نیز اعلام کرد:

با توجه به حضور تمامی اقوام ایرانی در این جشنواره بزرگ، نمایش های آئینی هنرمندانی از کردستان، خراسان شمالی، اردبیل، بوشهر و خراسان رضوی هم یکی دیگر از برنامه های این جشنواره در نظر گرفته شده است. ایشان نیز اشاره کرد که ۷ سیاه چادر عشایری از از استان های زنجان، چهارمحال و بختیاری، گلستان، کرمانشاه، ایلام و خراسان شمالی در این جشنواره حضور خواهند داشت و علاوه بر این، در شب های برگزاری این جشنواره، هنرمندانی از سراسر کشور به اجرای برنامه هایی خواهند پرداخت. آمار نشان دهنده آن است که استان زنجان در خصوص برگزاری جشنواره های مختلف، پیشرو بوده و آخرین جشنواره برگزار شده در این استان غذای اکو بود که با استقبال خوبی نیز مواجه شد.

سیزدهمین جشنواره ملی آش ایرانی

این رویداد که با هدف معرفی آش های محلی و احیای سنن قدیمی است، سیزدهمین دوره آن در حال برگزاری است و از ۲۲ام الی ۲۶ام مرداد ماه ۱۳۹۷ در مجموعه گردشگری گاوازنگ در شهر زنجان می باشد که در هر روز از ساعت ۱۸ الی ۲۳ میزبان علاقه مندان به سیزدهمین جشنواره ملی آش ایرانی خواهد بود. او نیز در نهایت از وضعیت خانه های بوم گردی در زنجان صحبت کرد و گفت: ۵۶ خانه بوم گردی در زنجان وجود دارد که این عامل شده تا رتبه دوم را در این زمینه به خود اختصاص دهد و اعتقاد داریم وجود این خانه ها می تواند به رشد و توسعه گردشگری در این استان و سایر استان ها کمک شایانی کند.

معرفی کامل جزیره های جنوب ایران
راهنمای گردشگری در شهرهای سمنان
در نزدیکی تهران، شاهد روستای ارواح سنگی باشید!
دره عشق ایران کجاست؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code