بلیط هواپیما

۴ جشنواره غذایی در ایتالیا، ۱ فرصت طلایی برای سفر

ایتالیا مهد غذاست! تعداد بالای غذاهای منطقه ای و سنتی و ملی این کشور باعث شده تا ایتالیا علاوه بر اینکه یک مقصد گردشگری ایده آل برای سفر باشد، یک بهشت غذایی برای افرادی که به آنجا می روند هم باشد. هر سال در ایتالیا جشنواره های غذایی زیادی برپا می شود که در همگی آنها از غذاهای ملی و بومی همان کشور و محصولات داخلی همانجا استفاده می شود که این جشنوراه ها هم در شهرها و هم در روستاها برگزار می شوند. جشنواره های غذایی ایتالیا جایی هستند که افراد زیادی با سلیقه های مختلف کنار هم جمع می شوند و در این رویداد شرکت می کنند و بنابراین جای خیلی خوبی برای آشنایی با فرهنگ محلی مردم هم هست. در اینجا تعدادی از آنها به شما معرفی می شوند. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
ایتالیا گردی: این مکانها را از دست ندهید
پیتزا خوری در ایتالیا

جشنواره غذا | ایتالیا

۱- sagre del mare flegrea

sagre del mare flegrea یکی از معروفترین جشنواره های غذایی ایتالیا است که قدمتی ۳۰ ساله دارد و هر ساله در شهر پروچیدا برگزار می شود. در این جشن ۴ روزه، انواع غذاهای دریایی از صدف و جلبک گرفته تا غذاهای دریایی ای که بصورت بومی سرو و طبخ می شوند، در معرض رقابت قرار می گیرند. علاوه بر این نوعی نان ایتالیایی به نام focaccia هم طبخ می شود که در میان افراد بومی خیلی معروف است و تقریبا می توان گفت ایتالیا تنها جایی است که در آن این نوع نان پخت می شود. اما این جشنواره به همینجا ختم نمی شود و در کنار غذاهای خوشمزه ای که در این جشنواره درست می شود و در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد، در آنجا می توانید به تماشای کنسرت و شادی های بومی بنشینید و با فرهنگ بومی مردم پروچیدا هم بیشتر آشنا شوید. این جشنواره هر ساله در ماه آگوست برپا می شود.

۲- Fiordilatte Foirdifesta

Fiordilatte Foirdifesta هر ساله در شهر آجیرولا برگزار می شود معمولا هر سال، به چیز خاصی اختصاص داد می شود و مثلا در سالی که گذشت به طور ویژه به «موزارلا با شیر گاو» اختصاص داده شد. به علاوه این نوع پنیر خوش طعم که شانس امتحان کردن آن را دارید، می توانید از طیف وسیع غذاهای سنتی منطقه هم لذت ببرید. این جشنواره هم در ماه آگوست برگزار می شود.

جشنواره غذایی ایتالیا

۳- Gusta Forio

دوست دارید یک پیتزای اصیل و واقعی ایتالیایی را میل کنید؟ پس نباید این جشنوراده را از دست بدهید اگر در ماه آگوست به ایسیکا سفر کردید فرصت شرکت در جشنواره‌ی غذای Gusta Forio را از دست نخواهید داد. جشن Gusta Forio بیشتر به غذاهای پخته شده با سیب زمنی و پیتزاهای ناب ایتالیایی می پردازد.
. اگر می خواهید به ایتالیا سفر کنید چرا این کار را در ماه آگوست که این همه جشنواره ی خوب هم برگزار می شود انجام ندهید؟

پیتزا ایتالیایی | ایتالیا

۴- U Strittul ru Zafaran

پپرونی دی سنیز(Peperone di Senise ) یکی از قدیمی‌ترین تولیدات غذایی در شهر Senise است که به افتخار آن جشنواره ای برگزار می شود. اگر به این ناحیه سفر کنید، فرصت خواهید داشت که این غذای لذیذ را در قاب بی انتها و زیبای شهر دیدنی Senise مزه کنید که خالی از لطف نیست.

منبع: Swide

مجموعه برج پیزا در ایتالیا+ ویدیو
مجموعه برج پیزا در ایتالیا+ ویدیو
همراه با این ویدیو از شهر دیدنی ونیز دیدن کنید
همراه با این ویدیو از شهر دیدنی ونیز دیدن کنید
معرفی هتل نووتل ونیز مستر کاستلانا | ۴ ستاره
معرفی هتل نووتل ونیز مستر کاستلانا | ۴ ستاره
با یک دلار صاحب خانه در ایتالیا شوید!
با یک دلار صاحب خانه در ایتالیا شوید!