سیل ونیز تبدیل به تهدید جدی این شهر گردشگری شد

جزییاتی از سیل ونیز

دسترسی به بسیاری از بخش های گردشگری در شهر تاریخی و توریستی ونیز در پی بالا آمدن سطح آب که رکوردش شکسته شد، به جهت بارش شدید باران و البته توفان و سیلی که در شمال ایتالیا جاری شد، مسدود شده و از بسیاری از گردشگران تقاضا شده تا برخی از مناطق معروف از قبیل بخش تاریخی شهر همچون میدان سن مارک را ترک کنند. با وقوع این سیل شدید و بی سابقه در یک دهه اخیر و زیر آب رفتن تقریبا ۷۵ درصد این شهر وضعیت قرمز اعلام شده است. الی گشت در این مطلب به جزییاتی از آخرین اتفاقات ناشی از سیل ونیز را بررسی خواهد کرد.

سیل ونیز
مطالب مرتبط:
پل ریالتو، قدیمی ترین پلی که بر روی «گراند کانال» ونیز کشیده شده!
بحران جدید ونیز، گردشگران تمام نشدنی!
همراه با این ویدیو از شهر دیدنی ونیز دیدن کنید

در این شهر بالا آمدن سطح آب از ۱٫۵ متر گذشته است، این اتفاق فقط پنج بار در تاریخ این شهر رخ داده بود و در همین خصوص نیز فرماندار این شهر به نام لوکا زایا هشدار داده است که سطح آب قادر است به همان اندازه سیل در سال ۱۹۶۶ که خسارات زیادی را به این شهر تحمیل کرده بود و مرکز تاریخی شهر فلورانس، یکی دیگر از شهر زیبای ایتالیا را نیز تخریب کرد را موجب شود. در پی سیل ونیز در آن سال نیز یونسکو یک کمپین بین المللی را برای حفاظت از این شهر زیبا در مقابله با وقوع سیل در ونیز در سال ۱۹۶۶ را به راه انداخته بود.

شهر توریستی ونیز

علاوه بر این و به دلیل سیل ونیز استفاده از وسایل نقلیه آبی نیز در ونیز توقف پیدا کرده و فقط اتوبوس های آبی فعالیت دارند که بسیاری از گردشگران گیرافتاده را از این شهر خارج می کنند. تقریبا ۷۰ هزار گردشگر در هر روز از این شهر تاریخی و زیبا بازدید می کنند، که این میزان از جمعیت شهر ونیز نیز بیشتر می باشد، البته این گردشگران نیز صدمات زیادی را در سال های اخیر به ونیز وارد می کنند، شهری که در سال ۱۹۸۷ در فهرست میراث جهانی سازمان یونسکو هم به ثبت رسیده است، به دلیل این صدماتی که از این گردشگران به شهر وارد می شود، ساکنان بومی ونیز نیز چندین بار اقدام به برگزاری تظاهرات هایی ضد حضور گردشگران و قایق های بزرگ تفریحی در شهر کرده اند.

شهر گردشگری ونیز

اما تا به حال، بیشترین لطمه ناشی از لرزش تردد کشتی های تاریخی به جاذبه اول گردشگری این شهر یعنی میدان معروف سن مارک و همچنین کلیسای زیبای سن مارکو ونیز، بوده است. شهری که در هر سال از حدود ‌۲۰ میلیون گردشگر میزبانی می کند و از منظر گردشگران، این شهر را یکی از زیباترین شهرهای جهان است و موزه ای در فضا باز را به آن لقب داده اند.

سیل در شهر توریستی ونیز

شهر توریستی ونیز

در ونیز با وجود این همه جاذبه، این که گشت و گذار در این شهر را از کجا آغار کنیم کمی سخت است.ممکن است یکی از راه های ساده این باشد که به مرکز این شهر بروید و چند ساعتی در میان خیابان ها و پیاده روهای بسیار زیبای آن پیاده روی کنید. به هر طرف که می نگرید جاذبه های را می بینید که شما را وادار به عکس انداختن می کند. مهم نیست در کجای این شهر قرار گرفته باشد، در واقع هر کجای آن که باشید یافتن میدان سن مارکو و کانال بزرگ ونیز کار راحتی است. نکته اینجاست که اکثر جاذبه هایی که دلیل سفر شما به ونیز گردیده است در حوالی این میدان و کانال بزرگ واقع شده است.

سیل در شهر ونیز

ونیز که بسیاری آرزوی سفر به آن را در سر دارند، دارای کانال های آب و بسیاری از پل های تاریخی ست، پل هایی که  در تبدیل به یکی از پرطرفدرترین جاذبه های توریستی شده است و نمای ویژه ای را به این شهر داده است. اما یکی از مهمترین ترین کانال های این شهر، گراند کانال نام دارد که روی آن پل های بسیاری ساخته شده که یکی از آن ها پل ریالتو می باشد.

شهر گردشگری ونیز

این شهر توریستی و تاریخی از سال ۸۰۰ بعد از میلاد مسیح به شکلی که در حال حاظر می بینید در آمد و به یکی از توریستی ترین مناطق در جهان و در کشور ایتالیا تبدیل شد. اما گردشگران بیش از حد ونیز باعث شده اند این شهر اقدام به تفکیک بازدیدکنندگان و همچنین مردم محلی این شهر برای حل مشکلات ایجاد شده کند که در این اقدام آن ها بر آن شدند تا برای نقاط اصلی شهر از جمله ورودی شهر و ایستگاه های اتوبوس نرده های جدا کننده نصب نمایند تا مسیر ورودی افراد بومی و گردشگران از متفاوت باشد.

قصر دوک، جایی برای دوک های ونیز!
معرفی هتل ۴ ستاره دله نازیونی در رم
معرفی هتل والگانا میلان | ۳ ستاره
باغ های بوبولی، بهشتی دیدنی در قلب فلورانس

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code