چطور از صحت تورهای مسافرتی مطلع شویم؟

چطور مراقب صحت تورهای مسافرتی باشیم!

با توجه به این که کمتر از چند هفته به تعطیلات نوروزی مانده است تورهای متعددی برای گردشگریاقدام به تبلیع در فضاهای مجازی نموده اند. معمولا یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای پیدا کردن یک تور گردشگری مناسب، جست ‌وجو در صفحات اینترنتی است؛ اما مساله مهم در این ارتباط علاوه بر کسب اطمینان از قانونی بودن یا نبودن فعالیت این تورها اساسا مساله وجود داشتن یا نداشتن آن‌ها در واقعیت است. الی گشت برای اینکه بتوانید صحت تورهایی که برای سفرتان می خواهید انتخاب کنید را متوجه شوید اقدام به تهیه مطلب در مورد صحت تورهای مسافرتی نموده است؛ با ما همراه باشید.

صحت تورهای مسافرتی
مطالب مرتبط:
ورود آقایان به این جزیره ممنوع!
افتتاح بلندترین هتل جهان در دبی

همانطور که در بالا هم اشاره کردیم این روزها با توجه به نزدیک شدن به تعطیلات نوروزی، بازار تورهای گردشگری بسیار داغ و شهروندان عزیزی که قصد سفر دارند در اینترنت اقدام به جستجوی سفر خود می نمایند اما از کجا باید متوجه شوند، سایتی که می خواهند از آن خرید کنند معتبر است؟ حتی به غیر از این که بخواهیم نسبت به معتبر بودن آن از لحاظ قانونی مطلع شویم اصلا از کجا باید بدانیم که در واقعیت این تورها وجود دارند یا خیر؟

از همین رو قبل از هر چیز باید توجه داشته باشید، سایتی قصد ثبت نام در آن را دارید، آدرس  URL آن در سایت ساماندهی به آدرس samandehi.ir ثبت شده باشد؛ همچنین باید توجه داشت که سایت‌های گردشگری معتبر از نماد اعتماد الکترونیکی که مشخصه‌ای به منظور اعتمادسازی کاربران هنگام مراجعه به سایت‌های اینترنتی است و از طرف وزارت صنعت‌ و معدن و تجارت صادر می‌شود، استفاده می‌کنند، حتما به این موارد توجه کافی را قبل از ثبت نام و واریز وجه نقدی خودداری نمایید.

تورهای مسافرتی ایرانی

فعالیت‌های سایت‌های گردشگری در صفحات اینترنتی معمولا به خاطر ارایه آسوده ‌تر خدمات سفر برای تسریع در کار و ثبت نام اینترنتی به جای مراجعه حضوری به آژانس‌های مسافرتی است؛ البته باید توجه داشت که در کنار فعالیت سایت‌های معتبر و رسمی، ده‌ها و شاید صدها سایت جعلی هم از طرف کلاهبرداران و مجرمان سایبری با اهداف مجرمانه طراحی و بارگذاری شده است که در این ایام به تبلیغات اقدام می‌کنند و از تورهای خوب و ارزان قیمتی نوید می‌دهند تا کاربران را فریب داده و از آنها کلاهبرداری کنند.

به همین دلیل ضروری است که اگر قصد ثبت نام در سایت های گردشگری برای سفر با تورهای گردشگری را دارید، باید حتما قبل از ورود اطلاعات و واریز وجه نقدی از صحت سایت مربوطه مطلع شوید، تا در دام مجرمان سایبری نیافتید.

تورهای مسافرتی

سایت‌های گردشگری معتبر همینطور از نماد اطمینان گردشگری که به نماد T مشهور است، استفاده می‌کنند. گفتنی است که این نماد از طرف سازمان میراث فرهنگی صادر می‌شود. رعایت حداقل موارد توصیه شده از طرف پلیس فتا می‌توانید از بروز کلاهبرداری‌هایی که از طرف افراد سودجو با استفاده از سایت‌های نا معتبری که توسط این شیادان طراحی می‌شود، جلوگیری نمایید.

همواره سعی کنید از سایت های گردشگری معتبر نیز الی گشت یا دیگر سایت هایی که صاحب نام و اعتبار منحصر به خودشان هستند جهت خرید تور استفاده کنید. دیگر نکته ای که باید در انتخاب و خرید تور توجه داشته باشید، وجود بیمه در آن تور مسافرتی است که تمامی تورهای سایت معتبری نظیر الی گشت دارای بیمه های مسافرتی هستند و امنیت جان مسافران تامین است.

سوسن چلچراغ، گُلی که فقط در ایران می روید
سوسن چلچراغ، گُلی که فقط در ایران می روید
خانه انصاری، بنایی تاریخی در ارومیه
خانه انصاری، بنایی تاریخی در ارومیه
بازار مظفریه، جایی برای خرید فرش های نفیس تبریز
بازار مظفریه، جایی برای خرید فرش های نفیس تبریز
چهل ستون و یادگارهای دوران شکوه اصفهان
چهل ستون و یادگارهای دوران شکوه اصفهان

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code