صدور آسان ویزا در ۱۰ فرودگاه کشور برای گردشگران خارجی

صدور آسان ویزا در ۱۰ فرودگاه کشور

ویزای فرودگاهی از امتیازات و تسهیلاتی است که کشورها برای سفر آسان دیگر شهروندان دنیا در نظر می گیرند. ایران هم برای گردشگران ۱۸۰ کشور دنیا ویزای فرودگاهی صادر می کند. این کار فقط در ۱۰ فرودگاه بین المللی ایران انجام می شود و گاهی بی اطلاعی گردشگران خارجی از فرودگاه هایی که این ویزا را صادر می کنند باعث بروز مشکلاتی برای آن ها می شود، در ادامه الی گشت را همراهی کنید
مطالب مرتبط:
راهنمای سفارت ایتالیا و اخذ ویزای این کشور
قانون سفر بدون ویزای ایرانیان به روسیه تصویب شد
فرودگاه ایرانایران دارای ۱۴ فرودگاه بین المللی می باشد که از این تعداد ۱۰ مورد آن ها ویزای فرودگاهی صادر می کنند. در سال گذشته گروهی از گردشگران خارجی با تصور اینکه در فرودگاه بین المللی اهواز برای آن ها ویزای «بدو ورود» صادر می شود دچار مشکلات بسیاری شدند. بر اساس اعلام وزارت خارجه ایران، شهروندان ۱۸۰ کشور دنیا می توانند از فرودگاه های بین المللی مشهد، تهران، شیراز، اصفهان، کیش، لار، کرمان، بندرعباس، تبریز و مرز دریایی بندر شهید رجایی ویزایی با ۳۰ روز اعتبار دریافت کنند. همچنین این ویزا به مدت ۶۰ روز دیگر هم تمدید پذیر است. به شهروندان کشورهایی مثل افغانستان، پاکستان، بنگلادش، اردن، آمریکا، انگلیس، کانادا، سومالی و کلمبیا ویزای فرودگاهی داده نمی شود و آن ها باشد از طریق نمایندگی کنسولی ایران در کشور خود اقدام به گرفتن ویزا نمایند.قبلا معاون امور کنسولی وزارت خارجه گفته بود که در فرودگاه های ایران در کمتر از ۲ دقیقه ویزا صادر می شود اما در فصل های گردشگری این زمان افزایش پیدا می کند چون مسافران باید از گیت های مختلف بیمه، بانک و … گذر کنند. در حال حاضر با تسهیلاتی مثل صادر شدن ویزای بدو ورود در فرودگاه های بین المللی و ویزای الکترونیک، سفر به ایران برای گردشگران خارجی بسیار آسان تر از یک دهه قبل شده است اما بیشتر گردشگران خارجی از این موضوع اطلاع چندانی ندارند و نمی دانند به راحتی می توانند ویزایی به مدت ۹۰ روز اعتبار را از ۱۰ فرودگاه کشور دریافت کنند.
  1. آتنا

    با سلام

    ممنون از مطالب بسیار مفیدی که منتشر می کنید.

    اگر یه توریست خارجی ویزای بدو ورود داشته باشه اما این ویزا در حال انقضا باشه در اهواز جایی برای تمدید اون وجود داره؟ آیا این کار در فرودگاه بین المللی اهواز مقدور هست؟

    با تشکر

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد