فرانسه و چالش هجوم گردشگران!

هجوم گردشگران به فرانسه

با شروع فصل تابستان و رونق گردشگری، مقاصد پرطرفدار و محبوب پر از گردشگر شده اند. بدون شک یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری فرانسه است کشوری که این روزها با چالش هجوم گردشگران روبرو شده و برای مدیریت آن ها دست به اقداماتی زده است. در ادامه این خبر الی گشت را همراهی کنید.

هجوم گردشگران به فرانسه
مطالب مرتبط:
نکات ضروری سفر به فرانسه
جاذبه های گردشگری شهر رواِن در فرانسه
چطور از فرودگاه نانت فرانسه به مرکز شهر برویم؟

این روزها اوج فصل گردشگری در فرانسه است، روزهای تابستان فرصت خوبی را برای تفریح و گشت و گذار به وجود آورده و مقاصد محبوبی مثل فرانسه مملوء از گردشگرانی هستند که باید به خاطر شلوغی، برای بازدید از جاذبه های نمادینی مثل موزه لوور و برج ایفل مدت ها در صف منتظر بمانند. فرانسه امروز با ورود این تعداد گردشگران با چالش بزرگی روبرو شده است، این کشور که در دوره ای به خاطر نا آرامی های سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ با کاهش گردشگر مواجه شده بود تلاش هایی را برای برگشت گردشگران انجام داد و حالا در فصل تابستان با تعداد بیشماری گردشگر مواجه شده است.

سفر به فرانسه

از آن جایی که تعداد گردشگران خیلی زیاد است آن ها باید یک سری کارها را انجام دهند تا سفر آرام و بی دغدغه ای داشته باشند.  رزرو آنلاین بازدید از جاذبه ها یکی از این اقدامات است؛ همه ی گردشگران باید سه ماه زودتر بلیط جاذبه ها را رزرو کنید تا از دست صف های طولانی راحت شوند. همچنین اگر گردشگران در ساعت های غیر شلوغی به بازدید از بسیاری از مکان های دیدنی بروند با امتیازات ویژه روبرو می شوند. این اقدامات تشویقی در جهت کم کردن ازدحام مکان های گردشگری در ساعت های شلوغ روز مثل صبح ها است.

۱۰ درصد از تولید ناخالص ملی فرانسه متعلق به صنعت گردشگری است و این صنعت توانسته بیش از سه میلیون شغل برای این کشور به وجود بیاورد. طبق پیش بینی ها فرانسه امسال میزبان ۹۰ میلیون گردشگر است و تعداد گردشگرانش تا دو سال دیگر حدود ۱۰۰ میلیون می شود. با توجه به این اعداد و ارقام این ترس وجود دارد که این کشور هم مثل شهرهای ونیز و بارسلون دچار پدیده «اور توریسم» شود.

جاذبه های فرانسه

به گفته «کریستین مانتل» رئیس آژانس ملی توسعه گردشگری فرانسه، اگر هیچ اقدامی انجام نشود و تعداد گردشگران روز به روز بیشتر شود تا ۵ سال آینده این کشور مجبور است تعداد گردشگرانی که بار اولشان است پا به فرانسه می گذارند را کنترل و تنظیم کند. ۸۰ درصد از جاذبه های محبوب پاریس در کنار رود سن واقع شده اند و این خطر وجود دارد که این منطقه از جمعیت اشباع شود.

تا به حال مردم فرانسه و گردشگران خارجی رابطه ی خوبی با هم داشته اند و هیچ تظاهرات ضد گردشگری که قبلا در ونیز و بارسلون سابقه داشته در پاریس اتفاق نیفتاده است اما مسئولان نگران این هستند که با افزایش بیشتر گردشگران نارضایتی ها کم کم جدی شود. این فقط فرانسه نیست که با افزایش گردشگران روبرو شده بلکه در مدت ۱۵ سال اخیر تعداد گردشگران بین المللی دو برابر شده و سال گذشته تعداد کل گردشگران دنیا ۱٫۳ میلیارد نفر بوده که انتظار می رود این تعداد تا سال ۲۰۳۰ دو میلیارد نفر شود.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code