جاذبه های گردشگری شهر رواِن در فرانسه

جاذبه های روان | Rouen Attractions

گشت و گذار در میان کوچه و پس کوچه های رواِن فرانسه، کمی بالاتر از نرماندی مانند سفر به گذشته  است. هر گوشه را که نگاه کنید می توانید گذری از تاریخ قرون وسطی تا عصر حاضر را ببینید. علاوه بر این تاریخ شهر روان پر است از بناهای تاریخی و مهم مسیحیان که شامل کلیساهای ساخته شده به سبک گوتیگ می شود. اغلب جاذبه های روان در کنار پیاده رو شهر، منطقه جذابی که پر از نشانه های قرون وسطایی است، و خانه های زیبایی که نیمی از وسعت آنان تراسشان است دیده می شوند. برای آشنایی بیشتر با روان با الی گشت همراه شود.

جاذبه های روان

کلیسای جامع نوتردام | Cathédrale Notre-Dame

مطالب مرتبط:
بازدید از موزه‌ Chagall در شهر نیس فرانسه
۷ غذای خوشمزه در فرانسه

در میان قلب شهر قدیمی یکی از بزرگ ترین و تاثیر گذارترین کلیساهای ساخته شده به سبک گوتیک در فرانسه به نام کلیسای جامع نوتردام جای گرفته است. کار ساخت بنای اصلی این مورد از جاذبه های روان در قرن  ۱۳ میلادی آغاز شد اما اتمام آن تا قرن ۱۶ میلادی به طول انجامید. بازدیدکنندگانی که به تماشای آن می وند با تماشای نمای آن که به استادانه ترین شکل ممکن تزیین شده است شگفت زده خواهند شد. نقاش معروف سبک امپرسیونیست Claude Monet در بسیاری از طراحی های خود از این بنا الهام گرفته است.

دروازه مرکزی کلیسای جامع سوژه اصلی سری نقاشی های معروف مونه بوده است. او در مراحل مختلف روز صحنه را نقاشی کرد تا اثرات نورپردازی های مختلف را جذب کند. در بالای نما، دو برج نظاره گر شهر هستند. برج سمت راستی Tour du Beurre (برج کَره ای) نام دارد.   چرا که سازندگان آن وفادارانی بودند که در ازای ساخت آن کره می خوردند. کلیسای جامع همچنین دارای بالاترین مناره در فرانسه با ۱۵۱ متر ارتفاع است. با وجود آسیب در جنگ جهانی دوم، هنوز برخی از پنجره های شیشه رنگی کلیسای جامع  باقی مانده است.

آدرس: ۳ rue Saint-Romain, Rouen

کلیسای جامع نوتردام

موزه هنرهای زیبا | Musée des Beaux-Arts

موزه هنرهای زیبای شهر روان در میان مهم ترین موزه های کشور فرانسه جای می گیرد. این مورد از جاذبه های روان در میدانی قرار گرفته که سراسر آن با درختان سر به فلک کشیده سایه شده است و شهرت اصلی خود را مدیون جنبش های متنوع هنری می باشد که مرتبا در آن برگذار می شود. این مجموعه طیف گسترده ای از نقاشی ها، مجسمه ها، نقاشی ها و اقلام هنری را از قرن ۱۵ تا قرن بیست و یکم شامل می شود. آثار قابل توجهی از جمله شاهکارهای قرن هفدهم کاواریجیو، دیگو ولاسکو، آنتون ون دیک، نیکولاس پوینس و فیلیپه د چمپیون، و نیز آثار قرن نوزدهم یوجین دلکرویکس؛ تئودور گریکو؛ پل دلاروچه؛ و امپرسیونیست کلود مونه، آلفرد سیسی، کامیل پیسسرو و پیور آگوست رنوار در موزه دیده می شوند. در موزه اتاق های به هنر نقاشی از منظره اختصاص داده شده و آثار هنرمندانی چون  ژان باپتیست کامیل کرت، هابرت رابرت و گاستپار ون ویتل در آن به نمایش گذاشته شده است.

آدرس: Esplanade Marcel-Duchamp, Rouen

موزه هنرهای زیبا

صومعه سنت اووِن | Abbatiale Saint-Ouen

این ساختمان با شکوه  قرن۱۴  به عنوان یک کلیسا برای صومعه قدرتمند مقدس سنت اوون ساخته شده و به عنوان شاهکار معماری اواخر دوران گوتیک شناخته می شود. این مورد از جاذبه های روان درای برجی است که بر بالای آن بخش پهناوری ساخته شده و به نام “تاج نرماندی” شناخته می شود. در ساخت آن به کوچک ترین جزییات نیز توجه خاصی شده است و چنان فضایی را شکل داده که برای عبادت کردن بسیار مناسب است.

در ساخت آن ۸۰ پنجره تعبیه شده که شیشه آن ها رنگی است و نور عبوری از آن بسیار ملایم و مناسب فضای داخل ساختمان می باشد. در قسمت جنوبی ساختمان، Portail des Marmousets قرار دارد که رویدادهای مریم مقدس را نشان می دهد. بازدید کنندگان نیز باید مطمئن باشند که ساز موسیقی معروف ساخته شده توسط Cavaillé-Coll، که اغلب برای ضبط کنسرت های موسیقی استفاده می شود را ببینند. در همان سمت از خیابان که صومعه سنت اوون قرار دارد، هتل de Ville (تالار شهر)، که زمانی به عنوان خوابگاه برای راهبان صومعه استفاده می شد جای گرفته است. پشت هتل de Ville باغ سابق آن قرار دارد که در حال حاضر یک پارک عمومی است.

آدرس: Place du Général de Gaulle, Rouen

سنت اوون

مقبره سنت ماکلو | Aître Saint-Maclou

یکی از مشهورترین جاذبه های روان که هر سال میزبان گردشگران زیادی می باشد، ساختمان های قرون وسطیی مقبره سنت ماکلو هستند که امروز تبدیل به  Ecole Supérieure d’Art et Design (مدرسه منطقه ای هنرهای زیبا) در گالری های جنوبی شده اند. تاریخچه این سایت به «طاعون سیاه مرگ» در سال ۱۳۴۸ می رسد که یک سوم از ساکنان شهر را کشته است. فضای که در حال حاضر یک حیاط دلپذیر است، زمانی برای دفن استفاده می شد، و ساختمان هایی که در اطراف گورستان قرار دارند محل دفن و نگهداری اجساد بوده اند.

گالری های ساختمان دارای جزییات فوق العاده و بی نظیر هستند که نشان دهنده جمجمه ها، استخوان ها، ابزار قبرکنی و اشیاء از مراسم خاک سپاری است. اسکلت یک گربه در حفاری ها کشف شد. در طی قرون وسطی، گربه ها (مخصوصا گربه های سیاه) به عنوان ارواح شیطانی شناخته می شدند و در اینجا گربه ها را در حالی که هنوز زنده بودند برای محافظت در برابر بد یمنی دفن می کردند.

آدرس: ۱۸۸ Rue Martainville, Rouen

مقبره

برج ساعت بزرگ | Tour du Gros-Horloge

یکی از شگفت انگیزترین بناها و جاذبه ها روان در مرکز تاریخی شهر برج ساعت بزرگ می باشد که در کنار دادگاه عالی قرار دارد. از گوشه جنوب شرقی Place du Vieux Marché (جایی که Eglise Jeanne d’Arc واقع شده است)، رودخانه دگروس Horloge به سمت کلیسا جاری می شود. برج گوتیک در سال ۱۳۸۹ میلادی با اهداف دفاعی ساخته شده و ساعتهای تزئینی از سال ۱۸۸۹ ساخته شده و بر روی آن قرار گرفته اند. ساعت بلورین همچنان در حال نمایش زمان و اطلاع آن به شهروندان است. بازدید کنندگانی که برای دیدن این برج زیبا می روند باید زمانی را به تماشای ساعت اختصاص دهند و تمام جزییات آن را به خوبی ببینند.

منبع: planetware.com

نگاهی نزدیک و جزئی به سیام پارک سیتی
شهر زیرزمینی کاریز کیش، هنر ایرانیان در ۲۵۰۰ سال پیش
جاذبه های طبیعی و فرهنگی وین
یک ساعته از تهران به دره خوش آب و هوای امام زاده داوود برسید!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code