ساخت فرودگاهی عجیب با ریل راه آهنی در وسط آن

فرودگاه گیسبورن

در ساحل شرقی شمال جزیره ی نیوزیلند و در حومه ی منطقه ی گیسبورن، فرودگاهی به نام فرودگاه گیسبورن ساخته شده است که یک فرودگاه منطقه ای محسوب می شود و پرواز بین المللی ای به آن نمی شود. فرودگاه گیسبورن یکی از معدود فرودگاه های جهان است که از وسط باند آن، ریل راه آهن می گذرد! با جزییات بیشتر این خبر همراه الی گشت باشید:

فرودگاه گیسبورن
مطالب مرتبط:
بازگشایی بزرگترین آبشار مصنوعی آسیا در چین
سفر دختر ۱۶ ساله با قایق صورتی رنگ به اقیانوس ها

فرودگاه گیسبورن در زمینی به مساحت ۱۶۰ هکتار ساخته شده است و دارای ۳ باند فرعی و یک باند اصلی است که باند اصلی آن توسط خط راه آهن قطع شده است. فرودگاه وینیارد که در ساحل شمال غربی تاسمانی قرار دارد هم یکی دیگر از فرودگاه هایی است که خط راه آهن دارد که البته به دلیل کمبود مسافر در آن خط، راه آهن آن منطقه در سال ۲۰۰۵ بسته شد و بنابراین خط راه آهنی که در فرودگاه وینیارد وجود دارد عملا دیگر کاربردی ندارد.

اما در فرودگاه گیسبورن اوضاع طور دیگری است، در این فرودگاه مسیری که خط راه آهن می پیماید یکی از پر ترددترین و پر مسافرترین مسیرهاست و البته فرودگاه هم همینطور. به همین دلیل این فروگاه هر روز بین فرودگاه ۶:۳۰ صبح تا ۸:۳۰ بعدازظهر فعال است و بعد از این ساعت، خط راه آهن تا صبح فردا بسته می شود.

عکس فرودگاه گیسبورن

مسئولان این فرودگاه گفته اند که پر چالش ترین بخش کار در این فرودگاه این است که باید فرود هواپیما را همزمان با گذر خط راه آهن مدیریت کنند تا اختلال و برخوردی پیش نیاید.

لقاح مصنوعی «پلنگ ایرانی» برای اولین بار در باغ وحش تهران آزمایش می شود!
باغ کنسولگری سابق انگلیس در کرمان گشایش می یابد
به زودی ویزای ایران و عمان لغو می شود
۲۲ اثر طبیعی در کشور ثبت ملی می شوند

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code