مرسدس بنزهایی که علائم و انسانها را در مسیر شناسایی می کنند!

مرسدس بنز

با کمک دوربین و سنسورهای رادار و همچنین به‌کارگیری الگوریتم ‌تکامل یافته توسط کمپانی Mercedes Benz ، این خودرو به نور دیجیتالی مجهز شده که این توانایی را خواهند داشت، علائمی مانند خط‌کشی عابر پیاده، ایست و راهنماهای مسیر را روی جاده منعکس کنند. همچنین این چراغ ها قادرند تا دیگر اشخاص و وسایل موجود در جاده را شناسایی کنند و میزان نور منعکس ‌شده در محیط را تنظیم کند. فناوری جدید پرتوافکنی و نرم ‌افزار کنترلی آن، این امکان را برای Digital Light فراهم ساخته اند تا سایر استفاده ‌‌کنندگان راه را تشخیص دهد و به ‌طور پیوسته به منظور جلوگیری از کاهش دید آنان، تنظیمات کنترل کننده ای بر شدت تابش نور از چراغ‌های خودرو داشته باشد. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
ولوو و اسکایپ با یکدیگر وارد همکاری می شوند
ماشین های بدون راننده تا کجا پیش خواهند رفت

این تجهیزات در واقع سیستمی پیشرفته است که در آن بیش از یک میلیون قطعه آینه در مقیاس میکرو برای هر چراغ به کار رفته است. نور دیجیتال یا Digital Light به تعریف دیگر، فناوری پیشرفته‌ می‌گویند که نور را با کیفیت بسیار بالا انعکاس می‌دهد.

گونتر فیشر، سرپرست سیستم ‌های اجرایی خودرو و توسعه نمای خارجی و بدنه، در این باره بیان می‌کند:

کمپانی مرسدس بنز تنها به دنبال شکستن رکورد در زمینه شدت روشنایی نیست، بلکه رسیدن به نقطه بهینه در شعاع دید و همچنین بیشینه کردن روشنایی بدون آن‌که باعث کاهش دید برای دیگران شود، هدف این کمپانی است… امکاناتی از این دست که برای هموارتر کردن شرایط رانندگی و ارتباط میان رانندگان استفاده می‌شود، به‌ شدت ایمنی را به هنگام رانندگی در شب بالا می برد.

با ساخت و تولید چراغ‌های چند پرتویی که در حال حاضر در برخی از خودروهای کمپانی مرسدس بنز می توان سفارش داد، نسل جدید چراغ ‌های مجهز به فناوری Digital Light از چهار نقطه مختلف نوری بهره خواهند برد که هرکدام به‌تنهایی از ۱۰۲۴ لامپ LED فعال برخوردار است. در مجموع در هر خودرو ۸۱۹۲ لامپ LED به کار گرفته می‌شود.

کمپانی مرسدس بنز این ادعا را مطرح کرده که فناوری جدید این کمپانی در زمینه روشنایی خودرو به نسبت فناوری نور لیزری که در خودروهای مدرنی چون آئودی و بی ‌ام ‌و استفاده می شود، امتیازات بیشتری در اختیار راننده و دیگر استفاده‌کنندگان راه قرار می‌دهد. بنا بر اظهارات فیشر؛ عامل اساسی و مهم، فناوری به کار گرفته ‌شده در چراغ‌ها نیست، بلکه هوش دیجیتالی است که در پشت آن هدایت را بر عهده دارد.

طی فرایندی که در آن خودروی تحقیقاتی F015 فناوری Digital Light را به نمایش گذاشت، چراغ‌ها می‌توانند علائم را با رزولوشن بسیار بالا روی سطح جاده انعکاس دهند. اگر سنسورهای موجود در خودرو، عابران پیاده را در حاشیه جاده شناسایی کنند؛ چراغ‌های خودرو این قابلیت را داشته تا خط‌کشی عابر پیاده را روی جاده انعکاس داده و با این کار شرایط عبور عابران از جاده را فراهم سازند.

بر اساس برنامه‌های کمپانی مرسدس بنز، علائم دیگری چون، ایست، مسیرهای راهنما، خطر یخ‌ زدگی و راهنماهای فاصله از موارد مورد انتظار برای نسخه ‌های تولیدی چراغ‌ های مجهز به فناوری نور دیجیتال هستند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد