موبایل ها بیشترین مصرف کنندگان ترافیک اینترنتی

mobile-internet

در سال ۲۰۱۷، ۷۵% از ترافیک اینترنتی به تبلت ها و اسمارت فون ها اختصاص یافت.

فناوری موبایل روز به روز در حال گسترش نفوذ خود در فضای اینترنتی می باشد و تکامل می یابد. با کوچکترین تغییر و بروز رسانی در پیشبرد نوآوری ها،این صنعت را بطور کا متحول می کند و به شکلی دیگر ارائه می شود. روزانه افراد بیشتری ترغیب به خرید این گوشی های هوشمند موبایل می شوند و همگام با پیشرفت تکنولوژی و نوآوری این محصولات، قیمت آنها بطور نجومی کاهش می یابد.

در این راستا Zenith گزارشی از سلطه ی ۷۵% این اسمارت فون ها و تبلت ها منتشر کرده است.در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
هوش مصنوعی سدی بزرگ در برابر تهدیدهای اینترنتی
بیشتر از نصف ایرانی ‌ها اینترنت دارند

بهتر است بدانید که در سال ۲۰۱۲ این اسمارت فون ها و تبلت ها تنها ۴۰% از حجم ترافیک را اشغال کرده بودند.این افزایش ۳۵% آن هم ظرف مدت ۵ سال بسیار چشمگیر است و در آینده هیچ چیز مانع از پیشرفت آن نخواهد شد.حجم ترافیک مصرفی این دستگاه ها در سال ۲۰۱۶، ۶۸% بوده  و تا سال ۲۰۱۸ به ۷۹% خواهد رسید.

اما شما می دانید با توجه به گزارش zenith در کدام کشور، موبایل از محبوبیت بیشتری برخوردار است؟

اسپانیا در حال حاضر با ۸۵%، کشور پیشرو در بیشترین میزان مصرف اینترنت با استفاده از موبایل و تبلت محسوب می گردد.

اما ایرلند کشوری است که در آن اسمارت فون ها از محبوبیت خاصی برخوردارند و ۹۲% شهروندان اسمارت فون دارند. اسپانیا نیز با رکورد ۹۱% جایگاه دوم را در اختیار دارد. با رشد فناوری موبایل و کاهش قیمت محصولات می توانیم انتظار داشته باشیم که اعدادی مشابه آمار فوق نیز به زودی در اکثر کشورهای سراسر دنیا دیده شود.

همانطور که می توان حدس زد، این میزان افزایش در استفاده از دستگاه های موبایل برای دسترسی به اینترنت نقش مهمی در شکل گیری تبلیغات آنلاین داشته است. Zenith در گزارش خود به این مقوله نیز اشاره کرده است. بنا بر پیش بینی، ۶۰% کل درآمد ناشی از تبلیغات آنلاین درسراسر جهان در سال ۲۰۱۸ با تمرکز بر روی دستگاه های موبایل حاصل خواهد شد. و اما ۶۰% از نظر مالی چه ارزشی دارد؟ این میزان با مبلغی معادل ۱۳۴ میلیارد دلار در کل جهان برابر خواهد بود که مبلغی ورای بودجه منظور شده برای بازاریابی و تبلیغات میدانی ، مجلات، روزنامه ها و فیلم هاست.
اعداد و ارقامی که Zenithh در گزارش خود بیان کرده واقعیتی حیرت آور هستند، اما آینده ای که بر پایه استفاده از دستگاه های موبایل قرار دارد در حال حاضر هم شکل گرفته و به پیش می رود. دستگاه هایی مانند HP Elite x3 به شما کمک می کنند تا اسمارت فون خود را برای رفع نیازهای رایانه ای نیز به کار گیرید و بدین ترتیب تصور اعداد و ارقام ارایه شده در این گزارش می تواند بسیار ساده تر ممکن شود.
موقعیت فناوری موبایل و کاربرد آن در حال حاضر واقعا جالب است، وضعیتی که در سال های آینده با رشد قابل توجهی روبرو خواهد بود.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد