پایان کار نمایشگاه موزه لوور در تهران

موزه لوور در تهران امروز به کار خود پایان می دهد

به نقل از خبرگزاری فارس، مهلت بازدید از نمایشگاه “موزه لوور در تهران” امروز به پایان می رسد. این نمایشگاه با همکاری موزه لوور فرانسه و موزه ملی ایران از اسفند ماه سال گذشته در محل موزه ملی ایران آغاز شده بود و در آن آثاری ارزشمند از فرهنگ و تمدن های مختلف دنیا در معرض نمایش به علاقه مندان تاریخ جهان قرار داشت. پس از توافقات بین دو موزه، این نمایشگاه تا ۸ مرداد ماه ۹۷ تمدید شده بود. در ادامه این خبر با مجله گردشگری الی گشت همراه باشید.

نمایشگاه موزه لوور در تهران
مطالب مرتبط:
تا به حال موزه لوور را اینطور دیده بودید؟
در موزه لوور قدم بزنید + ویدیو
ایستگاه بعد، موزه لوور

محمدرضا کارگر مدیر کل موزه های کل کشور، از پایان کار نمایشگاه موزه لوور در تهران که چند ماهی است در محل موزه ملی ایران دایر است، خبر داد. امروز آخرین روزیست که علاقه مندان به تاریخ و تمدن جهان، می توانند از آثار ارزشمند این موزه دیدن کنند. کارگر در اینباره اظهار داشت:

این نمایشگاه از اسفند ماه سال ۹۶ آغاز شده بود و قرار بود که در تاریخ ۱۸ خرداد ماه امسال به کار خود پایان دهد. به دلیل استقبال کم نظیری که مردم از این نمایشگاه به عمل آوردند، با مسئولان موزه لوور توافق کردیم تا زمان برپایی این نمایشگاه را تا ۸ مرداد ماه تمدید کنیم.

وی در ادامه به عدم تمدید دوباره این نمایشگاه اشاره کرد و در اینباره افزود:

بر اساس بلیط های فروخته شده تا این لحظه، ۲۵۰ هزار نفر از نمایشگاه موزه لوور در تهران دیدن کردند. البته عده کثیری هم به خاطر رسم های موجود، به صورت رایگان از این موزه دیدن کردند که اگر آن ها را هم حساب کنیم، آمار بیشتر می شود. بازدید از این نمایشگاه، رکورد بازدید از موزه های کشور را شکسته است.

موزه لوور در تهران

علاوه بر گردشگران داخلی، گردشگران خارجی بسیاری هم که در فصل بهار و تابستان به ایران سفر کرده اند، استقبال بسیاری خوبی از این نمایشگاه داشتند. بسیاری از این گردشگران تعجب می کردند که آثار لوور فرانسه را در ایران می بینند. چنین تبادلاتی در بین موزه های دنیا مرسوم است و وقتی نمایشگاهی به ایران می آید، در آینده نمایشگاهی هم از ایران به کشور دیگری خواهد رفت.

کارگر از مذاکرات گسترده مسئولان با موزه های خارجی برای برگزاری نمایشگاه های بیشتر در کشور خبر داد. مذاکراتی نیز به منظور برگزاری نمایشگاه های ایرانی در موزه های خارجی در حال انجام است که در آینده جزئیات آن ها اعلام خواهد شد. ۵۶ اثری که از موزه لوور به ایران آورده شده بودند، حال به خانه خود باز خواهند گشت.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد