معرفی موزه هنر دیجیتال پاریس + تصویر

موزه هنر دیجیتال پاریس

موسسه کالچراسپیسس، یک بنیاد فرانسوی است که مسئولیت اداره موزه نور در پاریس را به عهده دارد، این موزه که در خیابان سنت مور در منطقه ۱۱ این شهر واقع شده است، متخصص در نمایش شاهکارهای هنری به روش های مدرن می باشد. هم اکنون، این موسسه نمایشگاهی دارد که آن را “کارگاه نورها” نامیده و به گوستاو کلیمت و یک قرن نقاشی ونیزی اهدا کرده است. آثاری از “اگون شیله” و “فردریش استواسر” در این نمایشگاه به معرض نمایش گذاشته شده است، همچنین یک اتاق کوچک تر در این نمایشگاه به نام “استودیو” به هنرمندان امروزی اختصاص یافته است که جهت به نمایش گذاشتن آثار تلفیقی هنر دیجیتال می باشد. با الی گشت همراه باشید تا جزییاتی از موزه هنر دیجیتال پاریس را به شما ارائه دهیم.

موزه هنر دیجیتال
مطالب مرتبط:
راهنمای کامل بازدید از موزه لوور به همراه نقشه
۲۴ موزه برتر جهان از نگاه سایت تریپ ادوایز در سال ۲۰۱۸
چرا هر کسی باید موزه دورسای پاریس را ببیند؟

نوع به تصویر کشیدن این آثار در موزه هنر دیجیتال پاریس به وسیله تصاویر گرافیکی و صوتی پیشرفته است که آثار هنرمندان را به شکل تصاویری منظم و با استفاده از ۱۴۰ ویدئو پروژکتور روی دیواری با ارتفاع ۱۰ متر و مساحت ۳۳۰۰ متر مربع به تصویر می کشد، به گونه ای که این تصاویر یک نمایش کامل و پانورامیک را در فضا می سازد، که با برخی قطعات موسیقی از موسیقی دانانی از جمله بتهوون، واگنر و شوپن و… همراه می باشد. این قطعه های موسیقی با استفاده از ۵۰ اسپیکر که به منظور تجربه ۳ بعدی صدا تعبیه شده اند همراه با یک سیستم طراحی صدای خلاقانه پخش می گردند.

هنر های دیجیتالی

جذابیت موزه هنر دیجیتال پاریس از آنجایی است که در این مقیاس و قدرت، همه حواس بازدیدکنندگان به صورت همزمان مورد استفاده قرار می گیرد، بنابراین بسیار سخت از که از جذابیت به راحتی گذر کرد. علاوه بر ین، این نمایشگاه قصد دارد تا مخاطبان جوان را بیشتر جذب خود کند و هنرهای زیبا را بیشتر برای عموم ارائه دهد.

موزه هنر دیجیتال پاریس

مدیر موسسه کالچراسپیسس، برونو منیردر این راستا ابراز داشته است: یادگیری مردم در مورد فرهنگ دیگر به مانند گذشته نیست و در حال حاظر شیوه های جدیدتری در حال طراحی و استفاده است و می بایست خدمات فرهنگی هم همراه با این شیوه ها رشد کند. به نظر من، آمیخته ای از هنر و فناوری دیجیتال در سال های آینده و در نسل های آینده، هنر را نشر می دهند.

موزه هنر دیجیتالی

بازدیدکنندگان موزه هنر دیجیتال پاریس بعد از عبور از یک دیوار بتنی، به یک ریخته گری ورود پیدا می کنند که برج های بلندش، دیوارها و مخزن‌ آبش، همه و همه  به صورت دیجیتالی به نمایش درآمده است. اما بازدیدکنندگان آن که شامل مردم محلی و گردشگران خارجی می شود، در تاریکی و در کنار یکدیگر قرار می گیرند، یک قطعه موسیقی از واگنر در فضای نمایشگاه پخش می گردد و نمایش هزاران تصویر در اطراف بازدید کنندگان آغاز می گردد.

موزه هنر های دیجیتالی

این آثار هنری همراه با صدا و رنگ به صورت ۳۶۰ درجه ای در هر سالن نمایش داده می شود و هر کدام از نقاشی ها به آرامی در جای خود واقع می شود، شخصیت‌ ها‌ی مورد نظر نمایش از چهارچوب تصویر ها خارج می گردد و آثار هنری روی دیواریا ستون‌های استوانه ای، روی سقف یا زیر پای بازدیدکنندگان در کف سالن به تصویر کشیده می شود.

موزه هنر دیجیتال در پاریس

اما نیم ساعت بعد از آن، بازدیدکنندگان در فرآیندی ۶ بخشی مشارکت خواهند نمود که با اثرهای نئوکلاسیک وین آغاز می گردد. آثار کلیمت در شهر خودش و همان زادگاهش با تصاویر اصلی مربوط به جنبش های وین توام می گردد و رنگ های سرزنده از نقاشی های استواسر در کف زمین دویت می گردد. بعد از آن، همان گونه که بازدیدکنندگان به قسمت طبیعت ورود می یابند، تصاویر به نمایش داده شده در کف زمین و زیر پایشان به دشتی پر از گل مبدل می گردد.

هنر دیجیتال

اما می توان گفت یکی از جذاب ترین بخش آن، توجه به نکات و جزئیات دیجیتالی منظور شده در شخصیت های کلیمت در اثرهای طلایی‌ او می باشد. در بعضی موارد، بازدیدکنندگان ابراز داشته اند که این نمایشگاه آن ها را به قدری مجذوب خود کرده است که دوست داشتند به این نقاشی ها وارد شوند و جزئیات آن را از نزدیک حس کنند.

موزه هنر دیجیتال در پاریس

اینگونه تصور می گردد که میزان استقبال متقاضیان برای بازدید از این نمایشگاه رفته رفته در حال افزایش است و از وقتی ای نمایشگاه در حدود سه ماه پیش فعالیتش را آغاز کرده است، بیشتر از ۴۰۰ هزار نفر از آن بازدید کرده اند. به گفته مدیر این موسسه این میزان از استقبال بیش از پیش بینی‌های ما بوده است و افزود: ما هم اکنون در حال تعیین یک مکان دیگر به منظور ارائه همین محتوا در فرانسه هستیم و تا پایان سال جاری، مرکز هنر دیجیتال دیگری را در کشور کره جنوبی افتتاح می کنیم که در یک پناهگاه قدیمی و در جزیره پاسیفیک جیجو است. ما اولین مرکز در آمریکا را در سال ۲۰۱۹ افتتاح خواهیم نمود و اکنون اطلاع داریم که این شیوه ارائه و تکنیک چقدر منحصر به فرد است و قصد داریم تا آن را به همه دنیا ارائه دهیم.

تا خرداد سال آینده به دریاچه گهر نروید!
کمپ و چادر زدن در جزیره هرمز ممنوع شد!
جزیره لنکاوی در مالزی از گردشگران مالیات می گیرد
صربستان مقصد ارزان گردشگری شد

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code