اولین کشتی پیشرفته گردشگری ایرانی در کیش به آب انداخته شد

در تعطیلات نوروزی به سر می بریم و بسیاری از هموطنانمان به نقاط مختلف ایران سفر کرده اند. مناطق جنوبی ایران و به ویژه جزایر زیبای خلیج فارس مثل کیش و قشم از جمله محبوب ترین مقاصد گردشگری در نوروز هستند. خبر خوشحال کننده این است که روز گذشته نخستین کشتی پیشرفته گردشگری ایرانی با حضور معاون رئیس جمهوری و مدیر عامل منطقه آزاد کیش در آب های خلیج فارس به آب انداخته شد.  این کشتی پیشرفته گردشگری در راستای تقویت صنعت گردشگری دریایی جزیره کیش به ناوگان حمل و نقل دریایی این جزیره اضافه شده است. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا در مورد این خبر بیشتر بدانیم.

رزرو تور کیش
کشتی گردشگری کیش

آغاز به کار کشتی گردشگری کیش

شب گذشته، ۳ فرودین ۹۸ نخستین کشتی پیشرفته گردشگری ایرانی با حضور آقای سورنا ستاری، معاون رئیس جمهوری و آقای غلامحسین مظفری، مدیرعامل منطقه آزاد کیش در ساحل جزیره کیش به آب انداخته شد. نخستین کشتی پیشرفته گردشگری ایرانی که که «تارمان تاپ تورز» نام دارد به دست مهندس ها و متخصص های مجرب شرکت اروندان خرمشهر و از جنس آلومینیوم ساخته شده است و در نوع خود بزرگ ترین و پیشرفته ترین کشتی مسافربری کشور به حساب می آید.

سفر نوروزی به کیش

این کشتی گردشگری دارای تاییدیه بین المللی و ظرفیت جابجایی و انتقال ۲۲۰ مسافر و سرنشین را دارد. علاوه بر مسافر، این کشتی تا ۸۰ تن بار و ۱۰ خودرو را می تواند از طریق دو ورودی، بارگیری و تخلیه کند. یکی از ویژگی های بارز و قابل توجه نخستین کشتی پیشرفته گردشگری ایرانی سرعت و قابلیت دریانوردی آن در شرایط جوی مختلف است. این کشتی حتی در موج های بلند که تا ۴ متر ارتفاع داشته باشند هم می تواند بدون هیچ گونه مشکلی حرکت کند. مهندسی ساخت این کشتی به گونه ای طراحی شده تا لرزش ها و تکان های ناشی از امواج را به حداقل برساند.

تفریحات جزیره کیش

آقای غلامی، مدیرعامل شرکت کشتی سازی اروندان خرمشهر که کار ساخت این کشتی پیشرفته را انجام داده اند در حاشیه مراسم بهره برداری از کشتی تاماران تاپ تورز اظهار کرد: این کشتی گردشگری ابتدا قرار بود توسط شرکت های خارجی ساخته شود و سپس به ایران تحویل داده شود. اما به دلیل بدقولی ها و عدم تعهد این شرکت ها به قرارداد فی مابین، کار ساخت آن از اسفند ۹۶ به متخصصین شرکت کشتی سازی اروندان سپرده شد و هم اکنون هم این پروژه با موفقیت تکمیل شده و این کشتی به ناوگان دریایی جزیره کیش اضافه می شود. فعالیت فعلی این کشتی در مسیرهای جزیره کیش، جزیره هندورابی و بندر چارک به گردشگران و مسافران نوروزی خدمات رسانی می کند.

سفر به کیش

از سوی دیگر، آقای غلامحسین مظفری، مدیرعامل منطقه آزاد کیش نیز در این مراسم به سخنرانی پرداختند و بیان کردند: تقویت زیر ساخت های گردشگری به ویژه در حوزه گردشگری دریایی از سیاست های مدیریت منطقه آزاد کیش است. تحقق اهداف مورد نظر در بخش گردشگری و بهره برداری از ظرفیت های فوق العاده خلیج فارس و نعمت های خدادادی نیازمند ابزار و راهکارهای صحیح و مناسب است. بهره برداری از نخستین کشتی پیشرفته گردشگری ایرانی اقدامی مهم در راستای تقویت گردشگری دریایی است و نیاز است که مشارکت و جذب سرمایه گذاری در این بخش تقویت بشود. برای سفر به جزیره زیبا و رزرو هتل در کیش به وبسایت ما مراجعه کنید.

خرید بلیط هواپیما لحظه آخری
بهترین مکان ها برای گرفتن عکس اینستاگرامی در ایران!
بهترین مکان ها برای گرفتن عکس اینستاگرامی در ایران!
تاریخ زنده ی کرمانشاه در تاریکه بازار
تاریخ زنده ی کرمانشاه در تاریکه بازار
آیا ثبت جهانی یزد از تخریب های تعمدی آن جلوگیری می کند!؟
آیا ثبت جهانی یزد از تخریب های تعمدی آن جلوگیری می کند!؟
آتش سوزی گسترده در جنگل های گیلان
آتش سوزی گسترده در جنگل های گیلان
  1. Avatar
    T.snajafi

    مطالب شما برامون تو سفر خیلی کمک کرد . خیلی خوش گذشت. فقط گرون بود ولی فهمیدیم که کیش یه سایت تخفیف به نام کیش برگ داره که همه چی مثل رستوران و تفریحات و خودرو نصف قیمت است.پیشنهاد میکنم از کیش برگ همه چی رو بخرید. به راننده تاکسی ها برای مغازه معرفی کردن اعتماد نکنید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code