بلیط هواپیما

نرم‌افزاری که لبخندتان را همیشگی می کند

شاد بودن را با این نرم افزار تمرین کنید

شاد بودن بی دلیل و خنده های واقعی یکی از مسائلی است که در دنیا و جامعه پیچیده امروز گاهی در بین دغدغه ها و گرفتاری های کار و زندگی به فراموشی سپرده می شود. در ادامه با الی گشت همراه باشئید.

در همین راستا و با وجود اینکه محققان نیز به این واقعیت دست یافته اند، اپلیکشنی ابداع کرده اند که با ارسال چهره های خندان به تلفن هوشمند کاربر، سعی در القای شادی به وی دارد؛ هدف از این اپلیکیشن کمک به مبتلایان به افسردگی عنوان شده است.

نرم افزاری برای خنده
مطالب مرتبط:
امکان گپ و گفت گروهی در فیس بوک میسر شد
ناامن‌ترین ابزار ارتباطی دنیای مجازی را بشناسید

متخصصان مغز و اعصاب در کالج لندن تلاش داشته با این نرم افزار، ضرب المثل قدیمی ‘بخند تا دنیا با تو بخندد’ را امتحان کرده و دریابند که نگاه کردن به یک چهره خندان تا چه اندازه می تواند کاهش افسردگی و اضطراب افراد را حل کند.

ابداع این اپلیکیشن که در طول روز یک تصویر خندان را به تلفن هوشمند کاربران می فرستد، پیرو نتایج تحقیقی انجام گرفته است که نشان می دهد عضلات خنده در صورت افراد حین مشاهده چهره های خندان، فعال می شود، به طوری که به نظر می رسد این احساسات مسری است و نمی توان از آن ممانعت به عمل آورد.

محققان براین اعتقادند که این احساسات دقیقا در یک زمان روی می دهند بنابراین خنده یک نفر، به طور خودکار باعث خندیدن سایرین شده و در نتیجه، خندیدن و یا مشاهده یک لبخند، حتی زمانی که فرد احساس خوشحالی نمی کند، می تواند باعث تحریک افکار شاد و یا برعکس شود.

نرم افزاری برای خنده

به گفته محققان، اپلیکیشن جدید ابتدا سطح شادی و افسردگی کاربر را می پرسد و بعد به مدت ۱۰ روز تصاویری از چهره های خندان به تلفن هوشمند وی خواهد فرستاد و این تصاویر به مدت ۱۰ روز دیگر در صفحه نمایش تلفن باقی می مانند.

در صورت مشخص شدن تاثیر مثبت این اپلیکیشن بر حالت روحی کاربر، می توان آن را برای افراد افسرده ای به کار برد که در زمان انتظار برای درمان به سر می برند.

روباتی که وعده غذایی بعدیتان را برایتان می آورد
روباتی که وعده غذایی بعدیتان را برایتان می آورد
حس لامسه در دستان رباتیکی
حس لامسه در دستان رباتیکی
قدیمی ترین باتری دنیا را ایرانیان اختراع کردند! + تصویر باتری
قدیمی ترین باتری دنیا را ایرانیان اختراع کردند! + تصویر باتری
وب سایت Expedia خدمات رزرواسیون جدید ارائه می کند
وب سایت Expedia خدمات رزرواسیون جدید ارائه می کند