برگزاری نمایشگاه “اولین شاهنامه شیشه ای جهان” در مجموعه کاخ سعد آباد

نمایشگاه اولین شاهنامه شیشه ای جهان در کاخ سعد آباد تهران برگزار خواهد شد

نمایشگاهی با عنوان “اولین شاهنامه شیشه ای جهان” از ششم تا سیزدهم تیر ماه سال جاری در نگارخانه و مرکز فرهنگی- هنری مجموعه کاخ موزه سعد آباد برگزار خواهد شد. در این نمایشگاه آثاری نفیس از نسخه معروف شاهنامه تیموری بازسازی و بروی شیشه ثبت گردیده اند. در ادامه این خبر، با مجله گردشگری الی گشت همراه باشید.

نمایشگاه اولین شاهنامه شیشه ای جهان
مطالب مرتبط:
برگزاری نخستین جشنواره ملی گیاهان دارویی در تربت حیدریه
برپایی نمایشگاه آثار تاریخی هلندی در ایران

به نقل از روابط عمومی مجموعه کاخ موزه سعد آباد تهران، این مجموعه از تاریخ ۶ تا ۱۳ تیر ماه سال جاری میزبانی نمایشگاه اولین شاهنامه شیشه ای جهان را بر عهده خواهد داشت. این نمایشگاه در نگارخانه و مرکز هنری این مجموعه برگزار خواهد شد. مراسم افتتاحیه این نمایشگاه نیز از ساعت ۱۷ الی ۱۹ چهارشنبه ششم تیر در همین مجموعه برگزار می شود.

قرار است در این نمایشگاه ۱۹ اثر نفیس و ارزشمند از شاهنامه معروف عهد تیموری که پس از ۲ سال مطالعه گسترده مورد ترمیم و بازسازی قرار گرفته اند، توسط چند هنرمند به نام کشورمان به نام های استاد مرضیه سادات کمانیان، یاسمن سیاوشی، فاطمه کهلویی و معصومه کریمیان، برای اولین بار به صورت مجموعه ای از تصاویر شاهنامه بر روی شیشه ثبت گردند. درحاشیه برگزاری مراسم افتتاحیه این نمایشگاه، کارگاه های آموزشی گسترده ای هم با عنوان نقاشی بر روی شیشه در مجموعه نگارخانه این کاخ موزه برگزار خواهد شد.

شاهنامه عهد تیموری

لازم به ذکر است که نسخه معروف و نفیس شاهنامه عهد تیموری، یک گنجینه ارزشمند از تاریخ و فرهنگ کشورمان است که در گنجینه نسخ خطی کتابخانه مجلس شورای اسلامی نگه داری می شود. هنرمندان این نمایشگاه، هدف از برگزاری آن را، معرفی این اثر ارزشمند و احیای هنر قدیمی نقاشی بر روی شیشه عنوان کرده اند.

استاد مرضیه سادات کمانیان از هنرمندان این نمایشگاه در سال ۵۱ متولد شده است. وی فارغ التحصیل رشته نگارگری و مدرس هنرهای سنتی در کشور است. وی تا کنون نمایشگاه های هنری بسیاری را در اقصا نقاط جهان از جمله کشورهای آلمان، انگلستان، روسیه، آذربایجان و … برپا نموده است. علاقه مندان به هنر و فرهنگ ایران زمین جهت بازدید از این نمایشگاه می توانند از تاریخ ۶ تا ۱۳ تیر ماه سال جاری به نگارخانه و مرکز هنری کاخ سعد آباد مراجعه کنند. این نمایشگاه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۸ بعد از ظهر دار خواهد بود.

آدرس مجموعه کاخ موزه سعد آباد: میدان تجریش، میدان دربند، مجموعه فرهنگی تاریخی سعد آباد تهران.

سایت کاخ سعد آباد: sadmu.ir

ریل های ماشین دودی دوره قاجار در شهر ری کشف شد
ریل های ماشین دودی دوره قاجار در شهر ری کشف شد
این‌بار مترو بلای جان برج طغرل و آرامگاه ابن‌بابویه
این‌بار مترو بلای جان برج طغرل و آرامگاه ابن‌بابویه
تهرانگردی: پارک ساعی
تهرانگردی: پارک ساعی
نقاشی های رنگارنگ دیواری، زندگی بخش خیابان های خاکستری تهران
نقاشی های رنگارنگ دیواری، زندگی بخش خیابان های خاکستری تهران

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code