کارت بانکی مشترک ایران و ترکیه

رونق همکاری اقتصادی با کارت بانکی مشترک ایران و ترکیه

طبق گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، در پی دیدار رئیس جمهور کشورمان با رئیس جمهور ترکیه و تاکید بر توسعه روابط در خصوص صنعت بانکداری، پس از این دیدار قرار شد تا گسترش روابط بانکی یکی از محور های همکاری بین ایران و ترکیه باشد و برای اولین بار کارت بانکی مشترک ایران و ترکیه را در دستور کار خود قرار دادند. در این خصوص، مدیر عامل بانک ملی با اشاره به اینکه اولین گشایش اعتبار اسنادی یا همان LC از طریق قرارداد پیمان پولی-سوآپ ارزی با ترکیه توسط این بانک صورت گرفته است، اعلام کرد که بر این اساس تجار ایران و ترکیه از این موضوع بسیار استقبال کرده اند. همچنین یکی از اتفاقات خوب به موجب این همکاری این است که قرار شد دو کشور بتوانند از کارت های بانکی مشترک استفاده کنند. با الی گشت برای بررسی بیشتر این خبر همراه باشید.

کارت بانکی مشترک ایران و ترکیه
مطالب مرتبط :
ترکیه، کشوری با سواحل شگفت انگیز!
بهترین دانشگاه های ترکیه برای تحصیل

این همکاری مابین بانک ملی ایران و زراعت بانک ترکیه شکل گرفته است. مزایای این همکاری مستقیما متوجه توریست هایی است که بین دو کشور در قالب گردشگری و کسب و کار در سفرند و استفاده از این کارت بانکی می تواند مشکلات زیادی را برای آنها حل کند و در نهایت موجب رشد و تقویت صنعت گردشگری شود و تعاملات اقتصادی برای تجار و فعالان اقتصادی تسهیل گردد. علاوه بر این، همکاری اقتصادی بین دو کشور می تواند در مجموع موجب رونق بیشتر روابط بین دو کشور ایران و ترکیه گردد. یکی دیگر از مزایای استفادهاز کارت بانکی مشترک می تواند تبادل ارز بین دو کشور را آسان کند و باعث توسعه تجارت طرفین گردد.

کارت بانکی

در روزهایی که وزیر اقتصاد ترکیه به ایران سفر کرد، ابعاد این همکاری بیشتر مورد بررسی قرار گرفت و آمادگی زراعت بانک را برای همکاری با بانک ملی ایران اعلام کرد و قرار شد تا کمیته های فنی برای پیگیری های مرتبط در هر دو بانک تشکیل شود. گذشته از این، یکی دیگر از کشورهایی است که در صورت پتانسیل لازم جهت این نوع همکاری در حال بررسی است، ازبکستان است.

ایران و ترکیه

در پی این سفر مدیر عامل و رئیس کانون بانک های ترکیه با همراه هیئت خود از آثار موزه بانک ملی ایران که مجموعه ای نفیس از سکه ها، تابلوهای ارزشمند خوشنویسی، فرش، مینیاتور، اشیای قیمتی و قدیمی که از طرف شخصیت های برجسته و بانک ها اهدا شده بود، ابزارهای بانکداری قدیمی و همچنین اسناد بزرگ بازدید کردند.

بازارهای محلی، بهترین انتخاب برای خرید ارزان در آنتالیا
بازارهای محلی، بهترین انتخاب برای خرید ارزان در آنتالیا
ماجراجویی باورنکردنی در استانبول!
ماجراجویی باورنکردنی در استانبول!
معرفی هیمروس بیچ هتل آنتالیا | ۳ ستاره
معرفی هیمروس بیچ هتل آنتالیا | ۳ ستاره
همراهی با ۵ جاذبه کوش آداس
همراهی با ۵ جاذبه کوش آداس

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code