ترکیه، کشوری با سواحل شگفت انگیز!

ترکیه کشوری با چهار دریا

ترکیه کشوری با چهار دریا که با نام رسمی آن جمهوری ترکیه است سرزمینی اوراسیایی که قسمت بزرگی از آن یعنی آسیای کوچک یا آناتولی در منطقه خاورمیانه و جنوب غرب آسیا قرار دارد و همچنین قسمت کوچکی که تراکیه نامیده می شود در  در جنوب شرق اروپا در منطقه بالکان است.

ترکیه کشوری با چهار دریا، یکی از کشورهای همسایه ماست که از جانب شرق با کشورمان و جمهوری آذربایجان، گرجستان و ارمنستان، همچنین در جنوب شرقی با عراق و سوریه و در بخش اروپایی خود با بلغارستان و یونان مرز مشترک دارد. علاوه بر آن این کشور با دریای سیاه و دو دریای کوچک اژه و مرمره و نیز دریای مدیترانه مرز آبی دارد. دو تنگهٔ مهم و حساس بسفر و داردانل هم در دسترس و اختیار این کشور است. وسعت ترکیه ۷۸۳۵۶۲ کیلومتر مربع است که در این گستره جمعیتی حدود ۷۷ میلیون تن را جای داده است.

این سرزمین کوهستانی تقریبا پرباران است و از نظر ظاهر شبیه یک مستطیل است. با توجه موقعیت جغرافیایی ترکیه کشوری با چهار دریا و قرار گرفتن این کشوردر منطقه ای حساس سبب شده نقش راهبردی در منطقه ایفا کند و از این منظر از موقعیت خوبی برخوردار باشد. آب و هوای ترکیه کشوری با چهار دریا جلگه‌ای و مناسب است و بواسطه اماکن گردشگری متنوع و زیاد آن یکی از قطب های گردشگری بویژه برای ایرانیان است.

ترکی استانبولی زبان رسمی مردم ترکیه کشوری با چهار دریا است. در تاریخ ترکیه امپراتوری عثمانی طی چند قرن بر قسمت های بزرگی از جنوب شرقی اروپا و خاورمیانه تسلط داشت. جاذبه ها و شهرهای دیدنی ترکیه کشوری با چهار دریا بسیار زیاد است اما از آثار و جاذبه های یکی از شهرهای تاریخی ترکیه یعنی استانبول می توان به  این موارد اشاره کرد: برج گالاتا استانبول ترکیه، موزه باستان شناسی شهر استانبول، کلیسای چورا، کلیسای آب انبار، کاخ دلمه ‌باغچه، مسجد سلیمانیه، بازار بزرگ ترکیه سرای توپقاپی، مسجد آبی، ایاصوفیه و…. الی گشت در این ویدیوی زیبا شما را با این کشور بیشتر آشنا می کند.

افتتاح فرودگاه جدید استانبول
سمیرانا شهر باستانی یونان، ازمیر امروزی
هجوم گردشگران انگلیسی به ترکیه با کاهش ارزش لیر
معرفی هتل ۵ ستاره کوا در استانبول

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code