این جملات انگیزشی را به خاطر بسپارید

با این نقل قول ها مسیر زندگی خود را تغییر دهید

بیشتر ما در آغاز روز با درماندگی از خودمان می پرسیم که چرا باید در همچین شرایطی قرار داشته باشیم و چطور به اینجا کشیده شده ایم. شاید این امر یک چیز طبیعی باشد که اکثر ما روزمان را اینگونه شروع میکنیم. اما با نگاهی به این نقل قول ها، میتوان با انگیزه بیشتری روزتان را به پایان ببرید. این جملات دید جدیدی به زندگی شما می دهد و اینگونه بهره وری شما در طول هفته سیر صعودی پیدا می کند، پس در ادامه برای شنیدن این جملات انگیزشی با الی گشت همراه باشید.

جملات انگیزشی
مطالب مرتبط:
۲۰ جمله ی انگیزشی که شما را به موفقیت می رساند
این ۶ جمله، شما را از موفقیت دور می کند!

۱- تونی رابینز: «این رویدادهای زندگی نیستند که به ما شکل می‌دهند بلکه این باورهای ما هستند که به آن‌ها معنی می‌دهند.»

تونی رابینز یکی از سخنرانان انگیزشی موفق است و این جمله‌ی او نشان می‌دهد که ادراک ما سازنده‌ی واقعیت است.

۲- آلبرت اینشتین: «در جایگاهی که در آن قرار داریم تنها یک چیز را می‌دانیم: اینکه ما اکنون اینجا هستیم تا به دیگران کمک کنیم. چه به افرادی که لبخندشان دلیل شادی ما است و چه افراد بی‌شماری که سرنوشتشان با ما پیوند عاطفی خورده است.»

آلبرت اینشتین جدای از دستاوردهایی که در زندگی داشته است هیچ موقع فراموش نکرد که وظیفه‌ی بشر کمک کردن به همنوع خود است. او همیشه از افرادی که قبل از او زندگی کرده‌ و راه را برای او هموار کرده بودند تشکر می‌کرد.

۳- دکتر تورمن فلیت: «گفته شده است که ما به اندازه تلاش‌هایمان در سختی‌ها معنا پیدا می‌کنیم و نه با سقوط کردن در آن‌ها. هرزمان که ترس خودش را آشکار می‌کند باید با آن روبرو شد، تحلیلش کرد و اگر ممکن بود آن را نادیده گرفت. اگر نتوانیم هنگام مواجهه با ترس واکنش عاقلانه‌ای داشته باشیم پس باید یک کار احمقانه انجام دهیم. در هر صورت عمل کردن یک امر اجتناب ناپذیر است.»

دکتر فلیت یکی از رهبران خودساخته قرن ۲۰ بود که مؤسسه‌ی گفتار درمانی را بنیان‌گذاری کرد. او معتقد بود عمل کردن بسیار مهم است حتی اگر به معنی انجام دادن کارهای احمقانه باشد.

۴- دکتر وین دایر: «انجام دادن کارهایی که دوست دارید باعث ظهور خیر و برکت در زندگی‌تان می‌شود.»

دکتر وین دایر به‌عنوان پدر انگیزه شناخته می‌شود. او شخصی است که توانست شور و اشتیاق خود را تبدیل به کارش کند.

جملات انگیزشی

۵- آلن واتز: «برای هر خارجی یک درون وجود دارد و برای هر درونی یک خارج وجود دارد، اگرچه این چیزها باهم تفاوت دارند اما هرگز از هم جدا نمی‌شوند.»

صحبت‌های این فیلسوف انگلیسی می‌تواند به تفاوت‌های محیط کار اشاره داشته باشد. اگرچه اعضای یک تیم باهم متفاوت هستند اما در کنار هم معنا پیدا می‌کنند.

۶- ارسطو: «اگر چیزها مطابق آرزوهایمان پیش نرفت باید آرزوهای خود را مطابق با اتفاقات تغییر دهیم.»

گاهی ‌اوقات چیزها مطابق نقشه‌ی ما پیش نمی‌روند. این جمله به ما یادآوری می‌کند که باید خودمان را با شرایط تطبیق دهیم.

۷- کن ویلبر: «هیچ مرزی در آفرینش وجود ندارد. مرزها توهمات ما از ترسیم و ویرایش کردن واقعیت هستند. مرزبندی برای مشخص کردن قلمرو مشکلی ندارد؛ اما اگر این دو باهم اشتباه گرفته‌ شوند آنگاه مرگبار خواهد بود.»

کن ویلبر معتقد است هیچ مرزی در دنیا وجود ندارد و این خود ما هستیم که مرزهایمان را تعیین می‌کنیم.

۸- جلال‌الدین محمد بلخی (مولوی): «دنیا چیزی فراتر از خود شما نیست. به درون خودتان نگاه کنید تمام چیزهایی که آرزویش را دارید همین لحظه در شما وجود دارد.»

مولوی، مشهور شاعر ایرانی، به ما یادآوری می‌کند که این خود ما هستیم که سرنوشتمان را رقم می‌زنیم.

۹- رالف والدو امرسون: «زمانی که تصمیم می‌گیرید کاری را انجام دهید دنیا نیز با شما همکاری خواهد کرد.»

قبل از ساخته شدن مستند راز، رالف والدو امرسون تئوری ساخته شدن واقعیت توسط افکار ما را به دنیا معرفی کرد.

۱۰- اکناث ایستوارن: «توجه مانند یک چراغ جستجو است و باید طوری آن را تنظیم کرد که بتواند آزادانه روی هر چیزی متمرکز شود.»

شما هر روز تمرکزتان را روی چه موضوعاتی می‌گذارید؟ اکناث ایستوارن معتقد است ما باید توجهمان را روی چیزهای بگذاریم که واقعا می‌خواهیم در زندگی به آن‌ها برسیم.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد