برای آنهایی که سرشان شلوغ است!

چگونه با مدیریت مشغله های خود، زمان بیشتری بدست بیاوریم

اگر شما هم جزو کسانی هستید، که سرتان شلوغ است و مدام به اطرافیانتان می گویید که وقت ندارید، پس این مطلب برای شماست. بیشتر کارآفرینان با وجود دغدغه های زیادی که در پیش دارند، با این مشکل مواجه می شوند. البته این بدان معنی نیست که باید بسوزید و بسازید. پس با شناخت درست این دلایل، به حل آن بپردازید. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا از وقتتان بهتر استفاده کنید.

مدیریت مشغله
مطالب مرتبط:
تا ساعت ۸ صبح چه کارهایی انجام دهیم؟
با شناخت این عوامل نیروی کار ماهر استخدام کنید

در بعضی مواقع شما خیلی کمتر از آن چیزی که فکر می کنید، کار می کنید. این تصور غلطی است که فکر می کنید مدام در حال کار کردن هستید. زمان های تلف شده ی زیادی وجود دارد که شما از آنها هیچ استفاده ای نمی کنید.

این جمله که می گویید سرم شلوغ است، بیشتر بهانه ای برای فرار کردن از زیر کار است. می توان آن را راهی برای تلقین کردن دانست که به خودتان می گویید، زیاد کار کرده ام و الان وقت استراحت است.

برای اینکه کمی این موضوع برایتان ملموس تر شود، بهتر است کمی از کارهای روزانه ی خود یادداشت برداری کنید. تنها کافیست با همان روال قدیم کار کرده و در نهایت تعداد کارهای متفرقه ی خود را لیست کنید، از تعداد لایک های اینستاگرام گرفته تا زمانی که صرف خوردن و نوشیدن می کنید. با ثبت این نتایج، در نهایت حیرت زده خواهید شد.

مدیریت مشغله

اما این تنها گوشه ای از مشکلات است، از طرف دیگر گاهی آنقدر کارتان زیاد است که واقعا میان این همه مشغله های کاری گم می شوید و به هیچ یک از کارهایتان نمی رسید. برای اینکه کیفیت کارتان، فدای کمیت نشود، باید شخصی را استخدام کنید که در نهایت بتوانید کارهایتان را به بهترین نحو انجام دهید. در کنار این موضوع، شما پی خواهید برد که چه میزان باید کار کنید تا به ایده آلتان برسید.

پس زمانی که از سر کار بر می گردید، اگر خسته و کلافه هستید و حس می کنید که در کارتان پیشرفتی نداشته اید، بهترین راه حل، تشخیص زمان های تلف شده و بازیابی آنهاست. البته این بدان معنی نیست که از خانواده، تفریح، سلامتی و پرداختن به امور مشتریانتان بزنید؛ بلکه ایده‌ی اصلی، برگرداندن زمان‌های هدررفته مربوط به انجام دادن کارهای بیهوده هست.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code