با این روش ها، خلاقیت را در کارتان پیاده کنید

از خلاقیت و نوآوری نترسید!

جامعه ما بر این اعتقاد استوار است که برای هر چیزی که قبلا اختراع یا ایجاد شده است، جایی برای نوآوری نیست. در این صورت بدون آن دسته از کارآفرینانی که تفکر متفاوتی داشته و با عقاید جدید می‌آیند تا فرآیندهای قبلی را بهتر کنند، جهان تنها دچار رکود شده و خسته‌کننده می‌ شد. پس یادتان نرود همیشه کسی که برای اولین ‌بار کاری را انجام می ‌دهد، کسی نیست که آن‌را به بهترین شکل انجام داده است. همچنین در هر صنعتی زمانی مجبور می شوید، خودتان را دوباره بسازید تا رقبایتان نتوانند به شما برسند و در این راه باید سه چیز فراموش نکنید. با الی گشت همراه باشید:

خلاقیت

تغییر بازی

مطالب مرتبط:
خالق خلاقیت باشید!
برای ایجاد و پرورش خلاقیت و نوآوری چه کاری انجام دهیم؟

اگر می‌ خواهید کاری را دوباره انجام دهید به اطمینان برسید که می‌خواهید بدترین چیزی را که می‌ توان متصور شد، دوباره بسازید. نشانه عظمت آن است که چیزی قبل از آنکه به‌دست شما برسد منسوخ و بی‌فایده باشد اما بعد از اعمال نظر شما معتبر و شناخته شود. اگر مثالی از یک محصول متفاوت می‌خواهید به تلفنتان بنگرید. اپل در ابتدا اعلام کرد روش ساخت وسایل ارتباط جمعی را به ‌زودی تغییر می دهد، همچنان‌که امروز همه تلفن ‌های همراه صفحه‌ های لمسی و برنامه ‌های فراوان داشته و از سفینه‌ های دهه شصت قدرتمندترند، این رویداد اپل را یکی از سودآورترین شرکت‌ها تا حال حاضر کرده است.

گزینش تفکر سیستمی

دل به دریا بزنید، گاهی اوقات فقط باید بروید و ریسک کنید. اگر محصولتان ارزش رقابت در بازار را دارد شما هرگز این موضوع را نخواهید فهمید مگر اینکه امتحان کنید. وقتی احساس می‌کنید در برابر شما دسته ‌ای از مغایرت ‌ها هستند، ریسک کنید، رقابت همیشه در این دسته اتفاق می افتد. بر کارتان متمرکز شوید و عملکرد خوبی در این حالت داشته باشید. تفکر سیستمی، فرآیند شناخت مبتنی بر تحلیل (تجزیه) و ترکیب در جهت دستیابی به درک کامل و جامع یک موضوع در محیط پیرامون خویش است. این نوع تفکر درصدد فهم کل (سیستم) و اجزای آن، روابط بین اجزا  و کل و روابط بین کل با محیط آن (فراسیستم) است. سازمان‌های ما برای تقویت جامع ‌نگری در درون خود نیازمند تفکر سیستمی هستند، به‌دلیل اینکه تفکر سیستمی مدیران را یاری کرده تا ساختار، الگوها و وقایع را در پیوند با یکدیگر بررسی کنند و تنها به مشاهده وقایع اکتفا نکنند. لطفا هرگز منتظر نباشید از روزی که کار را شروع می‌کنید یک شبه به موفقیت دست پیدا کنید. رسیدن به موفقیت فرآیندی وحشتناک است، به همین دلیل داشتن رهبری خوب، تیم درخشان و ارزش‌ های ذاتی مناسب، اهمیت می یابند. کاری کنید مشتریان دوستتان داشته باشند چنان پرهیبت باشید که رقبا برای شما احترام قائل باشند. اگر این کارها را انجام دهید و آنها را ملکه ذهنتان کنید، اطمینان داشته باشید که موفق می‌ شوید حتی اگر برای مدتی با شکست مواجه شوید. فراموش نکنید همه تلاش می‌ کنند که محصولی فوق ‌العاده تولید کنند. بنابراین بین خود و رقبایتان احترام قائل باشید، چه کسی می‌داند شاید در آینده با آنها ادغام شوید!

There is no limit to creativity

عبرت گرفتن از شکست

وقتی شرکت شما با شکست مواجه می ‌شود این شکست را حمایت کنید، این همان فرزند شماست. یک نقطه اوج برای شما، هدف شما، سختکوشی و بصیرت شماست. امکان دارد، شما دوباره شکست بخورید اما همیشه به یاد داشته باشید که نگرش تیم شما تامین کننده آینده شماست. اگر در مورد بزرگ ‌ترین شرکت‌ های جهان تحقیق کنید، می بینید که آنها از مسیرهای زیادی رد شده اند، قبل از آنکه سرانجام به محصول موردنظرشان دست یابند. من و تیمم چند بار شکست خورده ‌ایم و می ‌دانیم که شکست مثل وقتی که در آستانه تماس هستید و تلفن قطع می‌ شود، است. یعنی امکان دارد، درست در آستانه موفقیت اتفاق افتد و فقط با پشتکارمان می‌توانیم بر آن غلبه کنیم. بنابراین به موقع روش‌ های قبلی را بررسی کرده و با اختراع مجدد چرخ، راه خود را ادامه داده و بر اساس آن محصول بهتری تولید کنید. پس اگر می ‌خواهید مجددا چرخ را اختراع کنید خودتان را برای بسیاری از نه گفتن ‌ها و تعطیلی ‌های کارخانه آماده سازید اما مطمئن بوده پیروزی ‌هایی در پیش دارید. اهمیت ندارد، دستاوردها چقدر کوچک یا بزرگ باشند به یاد داشته باشید که موفقیت هرگز یک خط راست نیست و یک راه پرپیچ و خم ترسناک و موردی است که می‌ خواهد صبر، اراده و حتی سلامت ذهنتان را بیازماید. اگر می‌خواهید چیزی خلق کنید که قبلا مشابه آن بوده  از شکست نترسید و به‌دنبال راه ‌های دیگری برای انجام آن باشید، تمرکزتان را از دست ندهید و به تلاش و خلاقیت خود ادامه دهید. به‌دنبال کارآفرینان بروید و از اختراع مجدد نهراسید. شما چه می ‌دانید شاید محصول ارزشمند بعدی، محصول شما باشد.

خیابان تربیت، یکی از معروف ترین خیابان های توریستی تبریز
این ۱۰ شهر کوچک، شما را با بلژیک واقعی آشنا می کنند!
سمبل شهرهای بزرگ جهان (بخش اول)
دیدنی های چابهار

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code