تاریخچه گروه هتل های ماریوت

j w marriot

جان ویلارد ماریوت در هفدهم سپتامبر ۱۹۰۰در یوتا متولد شد، دومین نفر از هشت فرزند هایرام ویلارد ماریوت و النا موریس ماریوت بود.
جان ویلارد مشغول پرورش چغندر قند و گوسفند در حوالی مزرعه کوچک خانوادگی شان بود. او به سرعت یاد گرفت که به تفکر و ابتکار عمل خود تکیه کند. ماریوت سالها بعد اظهار داشت:«پدرم مسئولیت یک مرد را در بچگی به من می داد. او از من
می خواست که انجامش بدهم اما هرگز درمورد روش انجام آن با من حرف نمی زد. این کار را کرد تا خودم را بیابم.»
در ۱۳ سالگی ماریوت می رفت که برای خودش کسب و کاری راه بیاندازد و از خواهر و برادر جوانتر خود برای کشت کاهو کمک گرفت. در پایان تابستان از برداشت محصول ۲۰۰۰دلار بدست آورد که فورا آن را به پدرش تقدیم کرد. در سال بعد هایرام با فروش ۳۰۰۰ گوسفند کارها را به پسر ارشدش واگذار کرد و پسرش را با قطار و با اطمینان کامل به سان فرانسیسکو فرستاد.
بیل، به همان اندازه که عاشق فضاهای باز و عظمت رشته کوه های راکی بود، رویاهایی فراتر از مزرعه خانوادگی داشت. با این حال، بدون آموزش، چشم انداز خود را محدود می دید. پس از تکمیل یک ماموریت دو ساله برای کلیسای مورمون در انگلستان، ماریوت در سال ۱۹۲۱ برای بدست آوردن مدرک دانشگاهی به یوتا بازگشت و با تلاش فراوان ابتدا از دانشگاه وبر جونیور و پس از آن از دانشگاه یوتا فارغ التحصیل شد. هزینه شهریه را از فروش اقلامی از جمله هیزم و لباس های پشمی جمع آوری می کرد. زمانی که تحصیلات وی در دانشگاه تمام شد، هزاران کیلومتر دورتر در پایتخت کشور به برنامه ریزی برای شروع کسب و کار خودش می اندیشید. ماریوت و شریکش هیو کولتن ۶٫۰۰۰ دلار برای خرید تجهیزات و اجاره فضا برای کارهای کوچک خود جمع کردند.
کسب و کار نوپای او راه اندازی شد. ماریوت فقط دو هفته بعد برای شرکت در رویداد دیگری که زندگی وی را تغییر می داد به سرعت به یوتا برگشت: ازدواج با آلیس شیتز. در تاریخ ۹ ژوئن سال ۱۹۲۷، یک روز پس از فارغ التحصیلی آلیس از دانشگاه یوتا، این زوج در شهر سالت لیک ازدواج کردند. برای ماه عسل خود، با یک خودروی فورد مسیری طولانی و پر از دست انداز را طی کردند.
برای ۵۸ سال آینده- تا قبل از فوت وی که در سال ۱۹۸۵ روی داد، جی ویلیارد ماریوت به ندرت استراحت می کرد. هنگامی که ماریوت در حال رونق کسب و کار خود بود، به معنای واقعی با کار خود زندگی می کرد، نفس می کشید و
رویا پردازی می کرد. حتی هنگامی که پسر بزرگ ماریوت، جی ویلارد «بیل» ماریوت،بزرگ ترین مسئولیت و سمت مدیر عاملی شرکت را در سال ۱۹۷۲ به عهده گرفت، بنیانگذار نتوانست خود را بازنشسته کند.
«از کارمندانتان مراقبت کنید تا آنها از مشتریانتان مراقبت کنند»، او بطور مداوم این را به مدیران ماریوت توصیه می کرد. ابراز یک باور عمیق گامی مهم در بوجود آوردن فرهنگ درست شرکت بود.
دفتر مرکزی شرکت در مریلند، قرار دارد. ماریوت داری چندین برند مختلف است. از شناخته شده ترین برندهای آن می توان J.W. Marriott Hotels and Resorts, Renaissance Hotels and Resorts, Ritz-Carlton, Courtyard and Residence Inn را نام برد.
برند Courtyard دارای امکانات رفاهی برای مسافران در سفرهای کاری، ازجمله دسترسی به اینترنت است. برندهای Ritz-Carlton و J.W Marriott در جستجوی یک تجربه به یادماندنی، از جمله نهارخوری و دکور فوق العاده زیبا برای مسافران است.
انگیزه
همچنین مسافرین پس از استفاده از خدمات، به عضویت باشگاه Marriott Rewards در می آیند که فرصتی برای کسب امتیاز اقامت در هتل، ایرلاین مایلز، ارتقا اتاق، خرید و … را فراهم می نمود. در کل سطحی از خدمات برای مسافران کثیرالسفر وجود دارد: نقره، طلا و پلاتین. اعضایی که نقره، طلا و پلاتین می باشند از مزایای ویژه، از جمله شماره تلفن طراحی شده برای رزرو بهره می برند. اعضای پلاتین به محض ورود هدیه ای را از هتلهای ماریوت در سراسر دنیا دریافت خواهند کرد.

در شب هشتاد و پنجمین سالگرد افتتاح ماریوت، بیل ماریوت رهبر قدیمی ماریوت آرن سورنسون را بعنوان رییس و مدیرعامل شرکت نام برد، حصول اطمینان از تداوم همراه با نوآوری مستمر، برند جدید، طرح های تجاری جدید، تعهدات جدید خدمات رسانیو فرصت های جدید برای همکاران از برنامه های آتی او می باشد.

جی ویلیارد ماریوت، قبل از مرگش، یک بار که برای تعطیلات در ۱۳ آگوست ۱۹۸۵ به New Hampshire رفته بود، فلسفه های شخصی اش را که در تمام عمر، او را پیش برده بود، بطور خلاصه اینچنین بیان نمود:

«یک مرد باید سازنده باشد و کارهای سازنده انجام دهد. او باید در مسائلی که در این دنیای شگفت انگیز وجود دارد سهمی داشته باشد. باید کسی باشد که از او حساب ببرند. او باید زندگی کند و هرروز را به روزی بی پایان تبدیل کند. گاهی اوقات دشوار است، اما این چیزی است که من قصد دارم انجام دهم.»

marriot

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد