بلیط هواپیما

راهکارهایی برای داشتن زندگی موفق تر

چگونه زندگی رو به رشدی داشته باشیم؟

هر کسی توانایی یادگیری مهارت ‌های تغییر زندگی و کسب و کار را دارد و این اتفاق نه تنها در سال جاری، بلکه فقط در عرض شش ماه می ‌تواند رخ دهد. به وسیله ایجاد تغییر در زندگی، منظور تغییراتی است که می‌ توانند تاثیرات مثبتی در زندگی افراد ایجاد کنند تا آنها به سمت جلو حرکت کنند، حتی اتفاقاتی که اصلاً پیش بینی نمی‌کنید هم اتفاق می‌افتند. به این ترتیب، مهارت های خاصی که در اینجا آموزش داده می‌‌شود، مزایایی را برایتان به وجود می‌آورند و سبب می‌شود که دیگران نیز به دنبال یادگیری این مهارت‌ ها بروند. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
مهارت هایی که منجر به تغییر زندگی شما خواهد شد
۱۳ درس از وارن بافت برای کسب موفقیت در کار و زندگی
زندگی بهتر

حسابداری

اگر به دنبال کسب و کار هستید، یادگیری اصول حسابداری یکی از لازمه‌ های اصلی برای موفقیت تان به شمار می‌رود، البته، لازم نیست که به یک متخصص حسابداری تبدیل شوید بلکه تنها کافی است که اصول اولیه  را فراگیرید. از این مهارت می‌توانید برای مدیریت امور مالی شخصی، رسیدن به اهداف مالی و داشتن کنترل بیشتر بر زندگی شخصی‌تان استفاده کنید.

از کجا شروع کنیم:  اگر جزو آن دسته از دانش‌آموزان هستید که حسابداری را در مدرسه به خوبی فرا نگرفته ‌اید، نگران نباشید. می‌توانید از طریق استفاده از کتاب‌ها و دیگر لوازم آموزشی و یا دوره ‌های حسابداری آنلاین و رایگان این مهارت را فراگیرید.

مایکروسافت اکسل

اکثر مردم احتمالاً آشنایی اولیه با صفحه گسترده مایکروسافت اکسل دارند، این یک شروع خوب است، بسیاری از ویژگی‌ های قدرتمند پنهان این نرم ‌افزار می تواند به تسهیل بیش از پیش زندگی افراد کمک کنند. از سویی دیگر، یادگیری کار با اکسل، یک دارایی بزرگ برای افرادی به شمار می ‌رود که به دنبال کار هستند. مهم اینکه، بسیاری از شرکت ‌های بزرگ برای سازماندهی و مدیریت بخش‌ های مختلف کاری‌ شان به اکسل وابسته هستند و به همین دلیل یادگیری این مهارت برای هر کسی اهمیت دارد.

از کجا شروع کنیم: با توجه به محبوبیت اکسل، امکان دانلود آن از منابع گوناگون وجود دارد و با استفاده از این روش می‌توانید کار با این برنامه را یاد بگیرید. برای دانلود اکسل مایکروسافت می‌توانید به اکسل اکسپوزر (Excel Exposure)، لیندا (Lynda) و اکسل وید بیزینس (Excel with Business مراجعه کنید.

وبلاگ نویسی

وبلاگ نویسی یک ابزار قدرتمند برای کسانی است که می‌ خواهند ایده ‌های خود را گسترش دهند، نام تجاری ایجاد کنند و یا به رشد کسب و کار خود کمک نمایند. از آنجا که اهمیت وبلاگ نویسی در دنیای امروز درک شده است، این مهارت، جایگاه واقعی خود را در زندگی روزمره انسان‌ ها پیدا کرده، به طوریکه روزانه تعداد زیادی پست در وبلاگ ‌های افراد مختلف نوشته می‌شود.

چگونه شروع کنیم: هر کسی می ‌تواند از همین امروز شروع به وبلاگ نویسی کند. برای این کار نیاز به یک سیستم مدیریت محتوا مانند وردپرس دارید که کاملا رایگان است. بهترین راه برای شروع به یادگیری مهارت وبلاگ‌ نویسی این است که نوشتن را آغاز کنید. برخی تکنیک ‌ها برای معرفی وبلاگ ‌تان به دیگران وجود دارد، امّا، بهترین راه برای گسترش وبلاگ‌ قرار دادن مطالب خوب در آن است.

مهارت زندگی 2

ورزش با وزنه

بله، ورزش با وزنه یک مهارت است. البته لازم نیست که به صورت پیشرفته این کار را یاد بگیرید، یا لازم نیست که مثلاً زمانی که برای یادگیری یک زبان جدید می‌ گذارید را برای این کار صرف کنید، بلکه لازم است که اصول اولیه کار با وزنه را بیاموزید.

توقعی نیست که بدنی مانند آرنولد شوارتزنگر (Arnold Schwarzenegger) برای خودتان بسازید، بلکه هدف تنها این است که با یادگیری این مهارت سریع ‌تر به اهدافتان دست یابید. البته همواره وقتی که افراد می ‌خواهند ورزش ‌هایی را انجام دهند که به بدن آنها فشار می‌آورد، باید احتیاط‌ لازمه را داشته باشند.

از کجا آغاز کنیم: کسانی که به صورت حرفه‌ای بدنسازی کار می‌کنند، تمام اسرار خود را به صورت رایگان در یوتیوب به اشتراک می‌گذارند و می‌توانید از این تجربیات استفاده کنید. برای شروع خوب است که از کانال Bodybuilding.com  در یوتیوب اطلاعاتی به دست آورید.

ویرایش فیلم و عکس

امروزه انسان‌ها در دنیای دیجیتال زندگی می‌کنند که استفاده از یوتیوب و فیس بوک و دیگر شبکه ‌های اجتماعی در آن امری طبیعی است. در این شرایط استفاده از فیلم و عکس‌ ها نیز اجتناب ناپذیر است. در رسانه‌های اجتماعی استفاده از فیلم و عکس به طور فزاینده‌ ای در حال جایگزین شدن به جای متن است.

از کجا شروع کنیم: برای شروع ویرایش عکس، می توانید از فتوشاپ استفاده کنید و برای ویرایش ویدئو‌ها نیز می‌ توانید از آی مووی(iMovie)  یا فینال کات پرو (Final Cut Pro) بهره ببرید. به خاطر داشته باشید، نرم افزار‌های متعددی برای ویرایش ویدئو و عکس وجود دارند، آنچه مهم است یادگیری این مهارت است و ابزار آن اهمیت زیادی ندارد.

با استفاده از وب سایت ‌های کریتیو لایو  (CreativeLIVE) و یا اسکیل شیر (Skillshare) می‌توانید از نظر کارشناسان برای یادگیری مهارت ویرایش عکس و ویدیو بهره‌ مند شوید.

دانش را اینگونه به شرکتتان تزریق کنید!
دانش را اینگونه به شرکتتان تزریق کنید!
همه ی ماهیچه هایتان را در باشگاه نسازید!
همه ی ماهیچه هایتان را در باشگاه نسازید!
تاریخچه هتل های زنجیره ای Four Seasons
تاریخچه هتل های زنجیره ای Four Seasons
سوالاتی که کارآفرینان باید از خود بپرسند!
سوالاتی که کارآفرینان باید از خود بپرسند!