alexaa

با این مهارت ها زندگی تان را متحول کنید

 با این مهارت ها هدفمند باحرکت کنید.

هر کسی توانایی یادگیری مهارت ‌های تغییر زندگی را دارد و این اتفاق نه تنها در سال جاری، بلکه فقط در عرض شش ماه می ‌تواند رخ دهد. به وسیله ایجاد تغییر در زندگی، منظور تغییراتی است که می‌ توانند تاثیرات مثبتی در زندگی افراد ایجاد کنند تا آنها به سمت جلو حرکت کنند، حتی اتفاقاتی که اصلاً پیش بینی نمی‌کنید هم اتفاق می‌افتند. به این ترتیب، مهارت های خاصی که در اینجا آموزش داده می‌‌شود، مزایایی را برایتان به وجود می‌آورند و سبب می‌شود که دیگران نیز به دنبال یادگیری این مهارت‌ ها بروند. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مهارت های زندگی

خواندن سریع

مطالب مرتبط:
آشنایی با پنج مهارت که از شما مدیر بهتری می‌سازد
۳ راه برای افزایش مهارت‌ های مدیریتی

امروزه، بیل گیتس به عنوان یک ابر قدرت شناخته می‌شود و قدرتمندی او به دلیل توانایی خواندن سریع‌تر اوست، به نظر می‌رسد که بیل و بقیه از افراد بسیار موفق این موضوع را درک کرده‌اند که دانش قدرت است. توانایی پردازش سریع‌تر اطلاعاتی که از کتاب‌ها، مقالات و گزارش‌ها به دست می آوریم، سبب می‌شود که سریع‌تر یاد بگیریم و بنابراین تمامی جنبه‌های زندگی ما با سرعت بیشتری بهبود خواهد یافت.

از کجا شروع کنیم: در حال حاضر، دوره ‌های خواندن سریع در حال کسب محبوبیت بیشتر نزد مردم هستند، به این دلیل که انسان‌ ها  با توجه به زمان اندکی که دارند، متوجه اهمیت توانایی سریع خواندن شده‌اند. برای شروع می توانید به بررسی دوره‌ های رایگان سریع خوانی مانند رید اسپیدر (Read Speeder) بپردازید و از آنها استفاده کنید و یا از برنامه ‌هایی مانند اسپریتزلت (Spritzlet)، بهره ببرید که این امکان را فراهم می‌کند تا با استفاده از یک برنامه افزودنی مرورگر به صورت سریع مقالات آنلاین را مطالعه کنید.

سخنرانی عمومی

تحقیقات نشان می دهد که مردم از سخنرانی عمومی بیشتر از مرگ خودشان هراس دارند، به این معنی که آنها  هراس دارند که در مقابل ده ‌ها یا صدها هزار نفر از مردم صحبت کنند و خود را در معرض دید آنان قرار دهند. زمانی که از سخن گفتن در برابر مردم می‌ هراسید، اگر یاد بگیرید که چطور در مقابل آنان سخنرانی کنید یعنی اینکه یک مهارت تغییر زندگی را فرا گرفته‌اید.

وارن بافت (Warren Buffett) که به ارائه مشاوره به فارغ التحصیلان می ‌پردازد، اخیرا اعلام کرده است، اولین چیزی که باید جوانان بیاموزند مهارت سخنرانی در مقابل عموم است. وی توضیح داده است که ارتباطات، اعتماد به نفس و توانایی خرید و فروش همگی در سایه توانایی سخن گفتن برای عموم و جمعیت کثیر به دست می‌آید.

از کجا شروع کنیم:  خوشبختانه، مراکز بزرگی وجود دارند که به سازماندهی گردهمایی‌ها در سراسر جهان مبادرت می‌کنند و از آن جمله می‌توان به تاوست مسترز (Toastmasters) اشاره کرد. در این گردهمایی ‌ها سخنرانان شگفت انگیزی را خواهید دید که به سرعت در حال پیشرفت هستند و این در حالی است که به تازگی کار خود را شروع کرده‌اند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به وب سایت تاوست مسترز مراجعه کنید.

اهمیتی ندارد که کجای کره زمین زندگی می‌کنید، مهم این است که در حال حاضر با توجه به جمعیت کثیر اسپانیایی زبان ‌ها در جهان و اقتصاد رو به گسترش آنان، صحبت کردن به زبان اسپانیایی به طور فزاینده در حال اهمیت یافتن است. به ویژه اگر در ایالات متحده زندگی می‌کنید یادگیری این زبان اهمیت بیشتری دارد، چرا که بیش از ۳۰ درصد از جمعیت آمریکا، اسپانیایی زبان هستند.

مهارت زندگی

به این ترتیب، یادگیری زبان اسپانیایی نیز یکی از مهارت ‌های تغییر در زندگی به شمار می‌رود که بایستی آن را فراگیرید. مهم اینکه، زبان اسپانیایی یکی از ساده‌ ترین زبان‌ ها برای یادگیری است. مثلاً، زبان ماندارین نیز اهمیت زیادی دارد که جویندگان موفقیت آن را فراگیرند، امّا، زبانی است که یادگیری آن فوق العاده سخت می‌باشد. اگر بخواهیم زبان ‌ها را براساس اهمیت یادگیری و زمانی که باید برای فراگرفتن آنها اختصاص دهیم، اولویت بندی کنیم، قطعاً زبان اسپانیایی در صدر لیست زبان‌ ها برای یادگیری قرار می‌گیرد.

یکی از بزرگ ترین دلایلی که افراد هرگز موفق نمی‌شوند تا به زبان ‌های خارجی تسلط پیدا کنند، استفاده از روش ‌های اشتباه و کمبود وقت است. در اینجا به صورت رایگان در مورد چگونگی یادگیری یک زبان جدید در ۹۰ روز توضیح می‌دهیم. تحقیقات گسترده‌ای روی این روش انجام شده و نشان داده است که چگونه افراد می‌توانند به بهترین نحو یک زبان خارجی را بیاموزند.

به نظر می رسد که انسان‌ ها تنها ۵ درصد از آنچه را که در سخنرانی‌ ها می ‌شنوند، فرا می‌گیرند، امّا آنان در روش ‌های بصری ۲۰ درصد و در روش غوطه وری فوری ۹۰ درصد مطالب را یاد می‌ گیرند. سوال این است که با استفاده از چه روش ‌هایی می ‌توانیم ۹۰ درصد از یک زبان خارجی جدید را یاد بگیریم؟ در پاسخ باید گفت که روش آموزش زبان در مدارس که اغلب به صورت سخنرانی است، کتاب‌ ها، موزیک، نرم ‌افزارها و روش‌های دیگر نمی ‌توانند بهتر از روش غوطه‌ وری در زندگی واقعی به یادگیری سریع ‌تر کنند.

از کجا شروع کنیم: اگر می‌خواهید موثر‌ترین راه را برای یادگیری یک زبان خارجی به کار گیرید بهترین روش یادگیری از طریق تعاملات در زندگی واقعی است. وب سایت‌ هایی وجود دارند که به آموزش زبان ابرای افراد پر مشغله می‌پردازند، این سایت ‌ها مشکل کمبود وقت را حل کرده‌اند و از روش غوطه وری در زندگی واقعی برای آموزش بهره می‌گیرند. شما می‌توانید از این سایت درس‌های مختلف را بگیرید و حتی آنها را یادداشت کنید تا در هر زمان از روز یا هفته که وقت داشتید آنها را بخوانید، به این ترتیب، مشکل مشغله کاری افراد حل شده است و آنان می ‌توانند با برنامه ‌ریزی خودشان به یادگیری زبان بپردازند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد