چطور انسان موفقی باشیم؟

انسان های موفق

اصلا مهم نیست که در کجا زندگی می کنید و یا چند سال دارید، ممکن است همیشه موفقیت را برای خودتان یک راه دور و دراز تصور کرده باشید. این بدیهی است که همه ی ما دوست داریم تا در زندگی انسان های موفقی باشیم، هیچ استانداردی برای موفقیت وجود ندارد. همه ی ما تعریفی از موفقیت داریم و می توانیم به نوعی موفق باشیم… پول و قدرت این ها تنها نشانه هایی از موفقیت هستند ولی قدم اصلی در تبدیل شدن به انسان های موفق این است که اول آن را برای خودمان تعریف کنیم. با الی گشت همراه شوید تا ببینیم موفقیت چیست و چطور می توانیم در زندگی انسان هایی موفق باشیم.

برای رزرو آنلاین بلیط هواپیما اینجا را کلیک کنید

انسان های موفق
مطالب مرتبط:
کارمندان از کدام رفتار مدیر خود بیشتر شاکی می شوند؟
۸ راز یک مدیر موفق!

بگذارید تا اول از همه به شما خیلی شفاف بگوییم که اگر تصور می کنید که تا زمانی که به اهدافتان نرسید یک بازنده هستید، هیچ وقت موفق نخواهید شد. این سوال ها را از خودتان بپرسید:

 • بزرگ ترین دستاوردهایم تا به حال در زندگی چه بوده است؟
 • چطور توانستم به اهداف قبلی ام برسم؟
 • چه کاری می توانم انجام دهم تا در زندگی موفق تر شوم؟
 • برای رسیدن به اهدافم در آینده تا به امروز چه کرده ام؟

از نظر شما، موفقیت به چه معناست و انسان های موفق چه افرادی هستند؟

بزرگ ترین مسئله ای که در مورد موفقیت وجود دارد این است که اگر نتوانید آن را برای خود دقیقا مشخص کنید، دیگران آن را برای شما مشخص می کنند. برای بسیاری از افراد موفقیت به معنای خوشحالی است، اما واقعا هر کسی تعریفی از خوشحالی دارد و شما هم باید لیستی از مواردی که احساس می کنید شما را خوشحال در زندگی خوشحال می کند، تعریف کنید.

ویژگی انسان های موفق

اما واقعا چطور می توانیم انسان موفقی باشیم؟

یک راه این است که از افرادی که توانسته اند به موفقیتی برسند، درس بگیرید. مثلا کتاب هایی ازافرادی که توانسته اند به موفقت برسند، بخوانید. اگر که می خواهید تجارتی را بخوانید، کتاب هایی از افرادی را بخوانید که با موفقیت توانسته اند تجارتشان را شروع کنند. اگر می خواهید دکتر شوید، کتاب بخوانید و ببینید که روش راه پیدا کردن به مدارس پزشکی چیست. اگر می خواهید وزن کم کنید، گروه های زیادی در این مورد وجود دارند و…

موفقیت، برنامه ریزی می خواهد

هیچ رازی درباره موفقیت نیست، تنها چیزی که برای موفقیت نیاز دارد این است که مصمم باشید، تلاشتان را تا حد امکان بکنید و از شکست هایتان درس بگیرید. در ضمن مورد دیگری که درباره ی موفقیت وجود دارد این است که موفقیت اصلا تصادفی نیست، بر خلاف نظر خیلی از افراد که موفقیت را وابسته به شانس می دانند. البته اصلا نمی توان کتمان کرد که شانس هم تا اندازه ای در موفقیت دخیل است، اما این که بخواهید آن را کاملا وابسته به شانس بدانید، اصلا.

اهداف واقع بینانه برای خودتان تعیین کنید

یکی از اصلی ترین راه های موفقیت این است که حرف را کنار بگذارید و عمل را شروع کنید. پس وقت آن رسیده که اهدافتان را مشخص کنید چرا که این اهداف به شما کمک می کنند تا بدانید که از زندگی چه می خواهید، مسیرتان را برای شما مشخص می کند و در نتیجه می دانید که در چه راهی باید قدم بگذارید و در چه راهی نه، اهداف به شما کمک می کنند تا محدودیت ها را پس بزنید و خود واقعی تان را به خودتان ثابت کنید.

عوامل موفقیت

جسور باشید تا موفق شوید

یکی از اصلی ترین ویژگی انسان های موفق این است که جسارت دارند. اگر که بخواهید موفق شوید باید جسارت شکست خوردن  را هم داشته باشید.

اعتماد به نفستان را از روش های زیر ارتقا دهید:

 • همیشه تصویری از فردی که می خواهید باشید را در ذهنتان داشته باشید.
 • به خودتان بگویید که شما می توانید و موفق خواهید شد. شاید باور نکنید تا چه اندازه، ولی تلقین های مثبت بسیار به شما کمک می کنند تا بتوانید اعتماد به نفستان را افزایش دهید.
 • من سرزنشگر درونتان را نادیده بگیرید. معمولا همیشه هر کسی بیشترین سرزنش های را از من درونی خودش می گیرد. باید یاد بگیرید که آن را نادیده بگیرید. چرا؟ چون واقعا اهمیت ندارد که در گذشته چه کارهای اشتباهی کرده اید، به جای سرزنش کردن خودتان که باعث کم شدن اعتماد به نفستان می شود، خوب است تا از اشتباهات گذشته درس بگیرید.

موفقیت را تجسم کنید

ذهن به هر چه که باور کند، دست می یابد و این یک واقعیت است. اگر می خواهید موفق شوید و از دسته ی انسان های موفق باشید، باید بتوانید آن را تجسم کنید و البته که این را بدانید که بین رویا پردازی و تجسم، زمین تا آسمان فاصله است. تجسم، ابزاری است که به شما کمک می کند تا موفق شوید اما رویاپردازی محض و بدون هیچ تلاشی، شما را به موفقیت نمی رساند. ممکن است که تا حال درباره ی اینکه روزی به فردی ثروتمند تبدیل می شوید، رویا پردازی های زیادی کرده باشید اما باید بدانید که متاسفانه اصلا این کار به ثروتمند شدن شما در واقعیت، کمکی نمی کند. چرا؟ چون رویاپردازی هیچ ارتباطی با واقعیت ندارد اما تجسم این طور نیست. تجسم، خلاق است، به شما مسیر و جهت می دهد، شما را در راهی که دارید، کمک می کند. بر خلاف رویا پردازی که سعی دارد تا شما را از مسیری که درآن هستید؛ حتی برای چند دقیقه هم که شده دور کند.

خرید بلیط هواپیما لحظه آخری
خصوصیات انسان های موفق

انسانی دوست داشتنی باشید

این هم یکی دیگر از پارامترهای موفقیت است. شما برای موفقیت و یا حتی بعد از موفقیت، با افراد زیادی در ارتباط خواهید بود و اگر دوست داشتنی نباشید، نمی توانید از انسان های موفق باشید. علاوه بر این، در صورتی که دوست داشتنی باشید، افراد دیگر هم دوست دارند تا به شما کمک کنند.

حرف را کنار بگذارید و وارد عمل شوید

رویا پرداز ها فقط رویا پردازی می کنند ولی افراد موفق، عمل می کنند و این دقیقا قسمتی از ماجرا است که بسیاری نادیده می گیرند. به جای این که دنبال وقت و زمان مناسب باشید، از زمانی که حالا در اختیارتان است استفاده کنید و به فکر رخداد معجزه نباشید.

منبع: successharbor.com

کارآفرینان به ایمیل هایشان چگونه پاسخ دهند؟
شرکت خود را با این ۲۰ نکته مدیریت کنید
چگونه بهره وری خود را افزایش دهیم؟
مدارا با آنها که ناسازگارند
 1. Avatar
  نازنین

  موفقیت وقتی به دست میاد که به خودمون و کاری که قراره انجام بدیم ایمان داشته باشم و نهایت تلاش خودمون رو بکنیم.

 2. Avatar
  صدریک

  زندگی همچین اسون نیست بایستی استراتژی داشت و اهدافی سازماندهی شده باید خودتو بسازی هرچی خواستی!!چون ما انسانیم باید ذهن رو سالم بار اورد!! وهمچنینی

 3. Avatar
  پرنیان

  راهنمایی قشنگی بود.
  بنظرم موفقیت = توکل+ برنامه ریزی + تلاش
  که درین مسیر بایست فقط از وقت حالمان که در اختیار مون هس استفا ده کنیم . طی بازه های زمانی کوتاه حتی هفتگی و شایدم کوتاهتر یه پایش عملکردی از وضعیتمون داشته باشیم و بنابه شرایط مون نقشه مسیرمون رو ویرایش و ترسیم کنیم.
  همچنین برای رسیدن به مقصود، مطلوب و هدفمون لازمس چون ذره بین همه نیروها، توانمندی‌ها، نورهای وجودمون رو متمرکز کنیم روی مسیری که باید بپیماییم تا به بهشت خودمون ؛ هدفمون، برسیم.
  یادمونم نره هیچگاه؛
  که فقط در پیغمبری بسته شده و هرکاری شدنی و امکان پذیرس.
  با آرزوی موفقیت برای همه مون

 4. Avatar
  محمد حاتمی

  سلام
  من خیلی کتاب خواندم این کتاب خیلی خوبه که یه نفر بخواهد راز موفقیت را به دست بیاورد
  باید با کتاب و تجربه ها استفاده کند
  این کتاب هم خیلی به ادم کمک میکند
  امید وارم همه این راز را پیدا کند

 5. Avatar
  سینا کاظمی

  سلام
  بنظر من اگر ما با تضاد های درونیمون کنار بیایم ، تو لحظه به یه شخص موفق تبدیل میشیم …
  ینی چی ؟؟
  **مثلا** یه نفر پوست خاصی داره
  وفتی خودشو مقایسه میکنه با اطرافیان ، احساس بدی بهش دست میده و کلی انرژی ازش مبگیره اون میتونه با همون پوست یه مدلینگ راه بندازه و کسای دیگه مثل خودشم جذب کنه . هم توی تغییر دید افراد مفید بوده هم اعتماد به نفس خودش و چند نفر دیگه مثل خودشو تقویت کرده و ….
  چون به صلح درونی با خودش رسیده
  دیگه درگیر تضاد با خودش و پس رفت نیست اون انرژیو میزاره برای پیشرفت
  اون شخص میتونه خودشو قلباً همونی که هست بپذیره و روی اون مانور بده
  به ماهی شنا یاد دادن خیلی راحت تر و سریع تر و درکل مطمئن تره تا اینکه بخوایم راه رفتن یاد بدیم …

  بهوانید روزی که هیچ کس از چیزی که هست ، حالش بد نباشه …

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code