بلیط هواپیما

افزایش انرژی با تنظیم برنامه روزانه

از این برنامه ها که به عادت روزانه تبدیل شده اند، اجتناب کنیم؟

بعضی از کارها که بصورت تاخودآگاه و روزانه تکرار می شوند، باعث اتلاف وقت و کاهش بهره وری شما می شود. اینک شما باید کارهای مفیدی را جایگزین عادتهای بیهوده ی خود کنید.

مهمترین نکته این است که برنامه ی روزانه ی خود را مثبت و پر انرژی بچینیم، کاری که خیلی از رهبران موفق در سراسر دنیا انجام می دهند. تاکنون شما به برنامه ی روزانه خود دقت کرده اید؟ با الی گشت همراه باشید تا ۴ نکته ی حیاتی، برای داشتن برنامه ای با بهره وری بالا و پر انرژی را بدانید.

برنامه روزانه

۱- بلافاصله بعد از خواب سراغ موبایل نروید

مطالب مرتبط:
سحرخیزی چه تاثیری بر زندگی شما می گذارد؟
بهترین راه برای حفظ شادابی و انرژی البته بدون کافئین!

زمانی که از خواب بیدار می‌شوید، فرکانس‌های مغز شما در حالت آهسته قرار دارند و حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد تا به وضعیت نرمال برسند. بنابراین صبح اول وقت زمان مناسبی برای خواندن و فرستادن ایمیل‌های کاری یا گرفتن تصمیم‌های مهم نیست؛ زیرا بهره‌وری شما به‌شدت پایین و امکان اشتباه کردن بسیار زیاد است.

استفاده کردن از تکنولوژی، شانس زندگی کردن و حضور داشتن در زمان حال را از شما می‌گیرد و از همه مهم‌تر، در مورد وقایعی که در آینده ممکن است اتفاق بیفتند استرس مزمن به شما وارد می‌کند. این برای سلامتی و کارایی شما بسیار بد است؛ زیرا حالت روحی شما در صبح، فعالیت‌های کل روز شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

مواردی که می‌توانید انجام دادن آن‌ها را جایگزین چک کردن تلفن همراه کنید:

قبل از اینکه از تختخواب بلند شوید، به‌نوبت روی تک‌تک اعضای بدن خود تمرکز کنید و ببینید چه احساسی در مورد هرکدام دارید. سپس آن‌ها را به‌آرامی بکشید یا تکان دهید.
قبل از بلند شدن و درحالی‌که دراز کشیده‌اید، به مدت ۳ دقیقه به مواردی فکر کنید که باید به خاطر داشتن آن‌ها خدا را شکر کنید.
دوش آب سرد بگیرید یا حداقل دمای آب را کمی از حالت معمولی پایین‌تر بیاورید.
ورزش آرام مانند یوگا و پیاده‌روی انجام دهید.
صبحانه‌ی کامل و مغذی بخورید.
به موسیقی‌هایی که ریتم تندی دارند گوش دهید.

۲- از بیرون غذا تهیه نکنید

با اینکه کیفیت غذاهایی که در رستوران‌ها سرو می‌شوند در حال بهبود است، اما هنوز راه زیادی برای افزایش کیفیت آن‌ها باید طی شود. به‌عنوان مثال سس پاستا سرشار از چربی، شکر و نمک است و برای سلامتی شما ضرر دارد.

عاداتی که می‌تواند جایگزین غذاهای آماده شود:

با دکتر یا متخصص تغذیه خود صحبت کنید تا رژیم غذایی مناسب با شرایط بدن شما برایتان تجویز کند.
برای خودتان وعده‌های غذایی کوچک درست کنید و سر کار ببرید.
یک ساعت را مشخص کنید و همیشه در همان زمان غذا بخورید.
از همکاران خود نیز دعوت کنید تا با هم غذا بخورید.
آهسته غذا بخورید تا طعم و بوی آن را احساس کنید.
اگر سر میز خود غذا می‌خورید، حداقل ۵ ثانیه از خیره شدن به صفحه مانیتور دست بکشید. سعی کنید در این مدت کتاب بخوانید، آهنگ گوش دهید یا با یکی از دوستان خود تماس بگیرید.

برنامه روزانه

۳- ورزش کردن ۲ دقیقه‌ای را کنار بگذارید

شاید پیش خودتان فکر کنید ۲ دقیقه ورزش کردن در فاصله‌ی بین ۲ جلسه کاری بهتر از کم‌تحرک بودن است؛ اما این مدت ورزش هیچ تأثیری بر سوزاندن کالری و کاهش وزن نخواهد داشت.

فعالیت‌های ورزشی جایگزین:

ورزش کردن را به قبل یا بعد از کار خود موکول کنید. حداقل ۱۰ دقیقه ورزش سنگین انجام دهید تا ضربان قلبتان بالا برود. ورزش کردن تمام استرس شما را از بین می‌برد؛ بنابراین کمبود وقت را بهانه نکنید و حداقل مدت‌زمان اندکی در روز به ورزش کردن و حفظ سلامتی خودتان اختصاص دهید.

۴- غذاهای سنگین را دیروقت و جلوی تلویزیون نخورید

غذاهای سنگین و پرچربی که شب‌ها جلوی نور آبی تلویزیون می‌خورید، باعث اختلال خواب شما می‌شوند و بهره‌وری، سلامت و روحیه شما را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

فعالیت‌های و غذاهای جایگزین:

برای وعده‌‌ی صبحانه و ناهار زیاد غذا بخورید و وعده‌ی شام را تا جای ممکن سبک کنید. میوه و سبزی‌هایی که قند پایینی دارند، انتخاب کنید و گوشت‌های کم‌چرب مانند گوشت مرغ بخورید.
اگر احساس گرسنگی می‌کنید، یک ساندویچ سبک با حداکثر ۲۰۰ کالری انرژی بخورید. میزان کربوهیدرات و پروتئین مصرفی در ساندویچ را متعادل نگه دارید.
آهنگ گوش کنید، کتاب، مجله و روزنامه بخوانید یا به پادکست موردعلاقه خود گوش دهید.
دوش آب گرم بگیرید.
لیست کارهای خود برای روز بعد را آماده کنید.
با عوض کردن روزانه‌ی روزانه، تغییرات زیادی در زندگی شما ایجاد خواهد شد. هرکسی از نظر شرایط روحی و جسمی با دیگری تفاوت دارد. سعی کنید تا جای ممکن به بدن خودتان احترام بگذارید و از حقیقت‌های علمی برای تعیین کارهای روزانه خود کمک بگیرید.

چگونه برای یک سخنرانی حرفه ای آماده شوید؟
چگونه برای یک سخنرانی حرفه ای آماده شوید؟
توانمندسازی کارکنان، کلید موفقیت دفاتر خدمات مسافرتی
توانمندسازی کارکنان، کلید موفقیت دفاتر خدمات مسافرتی
رکورد های گردشگری دنیا
رکورد های گردشگری دنیا
اهدای جوایز باشگاه مشتریان Tour & Rewards سال ۲۰۱۵
اهدای جوایز باشگاه مشتریان Tour & Rewards سال ۲۰۱۵