بلیط هواپیما

همه ی کارآفرین های موفق این ویژگی ها را دارند

ویژگی های کارآفرین موفق

تصور شما از کارآفرینی چیست؟ اگر تا به حال به پای صحبت های یکی از کارآفرین های جوان و موفق نشسته باشید می بینید که آن ها هیچ وقت از شکست یا نا امیدی صحبت نمی کنند یا از شکست هایی که در مسیر خورده اند ولی به هر حال این حقیقت را نمی توان انکار کرد که کارآفرین مسیری پر پیچ و خم و سخت را در پیش رو دارد. تحقیقات علمی ای که انجام شده است مشخص کرده است که کارآفرینی که موفق باشد باید یک سری خصوصیات ذاتی و ژنتیکی داشته باشد. با الی گشت همراه شوید تا ببینم ویژگی های کارآفرین موفق دقیقا چه هستند.

ویژگی های کارآفرین موفق
مطالب مرتبط:
آیا طراحی ساختار سازمانی شما درست است؟
۶ مورد ضروری در مدیریت منابع انسانی

در سال های اخیر طبق تحقیقاتی که روی کارآفرین های موفق انجام شده است، مشخص کرده که همه ی آن ها ویژگی های مشترکی دارند که این ویژگی ها به نوعی مانند امضای کارآفرینی موفق آن هاست و به نوعی داشتن این خصوصات به معنای احتمال موفقیت بالاست. به نظرتان شما هم یک کارآفرین بالفطره هستید؟ اگر خصوصیات زیر را دارید قطعا بله! با هم این ویژگی ها را مرور می کنیم:

کارآفرین ها کنجکاو و عاشق تجربه های جدیدند

کارآفرین ها همیشه راجع به همه ی مسائل یک کنجکاوی ذاتی دارند و نسبت به مسائل و آن چه که در اطرافشان اتفاق می افتد حساس و کنجکاوند. آن ها همیشه با ذهن باز از تجربه های جدید استقبال می کنند و هوش کلامی و گفتاری بسیار بالایی دارند. سنجیده صحبت می کنند و به جای این که مدام بخواهند اظهار نظر کنند سعی می کنند تا بشنوند و در موقع لازم حرف می زنند. از طرف دیگر علیرغم این که انسان هایی نسبتا کم صحبتی هستند به دنبال هیجان و کارهایی هستند که آدرنالین ترشح می کند! حتی ممکن است که از نظر بقیه این افراد، گستاخ باشند! آیا شما هم این گونه اید؟

در کار باوجدان و متعهد هستند

شخصی که وجدان کاری داشته باشد و به اخلاق کاری متعهد باشد، همیشه سعی می کند تا کار خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهد، او در این مسیر از هیچ کار سختی نمی ترسد و به جای فکر کردن به سختی های مسیر سعی می کند تا آن را به بهترین شکل انجام دهد. موفقیت هایی که به دست می آورند نه بر اساس شانس و کمک بلکه فقط و فقط بر پایه ی سخت کوشی خود فرد است. در هر تیمی که باشد معمولا مسئولیت مهم و بیشتری از آن تیم را به نسبت سایر اعضا دارد و بقیه روی او حساب باز می کنند. سعی می کند که تا حد توان در جلسه ای کاری به موقع حاضر شود.

ویژگی های کارآفرین های موفق

افرادی با انرژی و البته برونگرا هستند

افرادی که برونگرا هستند راحت با بقیه افراد ارتباط برقرار می کنند و از سطح انرژی بالایی برخورداند، آن ها اعتماد به نفس عالی ای دارند و سعی می کنند تا از ایده هایشان دفاع کنند، انسان های در حرکت و با انرژی و البته ریسک پذیر هستند و در بعضی مواقع ممکن است مدام برای جلب توجه دیگران تلاش کنند. علیرغم این که انسان های برونگرایی هستند به این معنا نیست که سریع با همه ارتباط برقرار کنند و فقط صحبت کنند اما در یک مکالمه ی دو نفره معمولا سعی می کنند تا افسار صحبت را در دست بگیرند و در این جاست که تبدیل به یک شنونده ی بد می شوند.

معمولا کوتاه نمی آیند

یکی از جالب ترین و التبه پیچیده ترین ویژگی های کارآفرین موفق این است که معمولا در برابر ایده ای که دارد در برابر بقیه دفاع می کند و از این کار هیچ ترسی ندارد. این افراد دوست دارند تا در رقابت ها شرکت کنند و بهترین شان را ارائه بدهند تا برنده ی این رقایت ها باشند. آن های ایده شان را بر همه چیز و گاهی حتی بر مردم دیگر اولویت دار می دانند و شاید این ویژگی باعث شود تا آن ها از نظر بقیه ناخوشایند جلوه کنند، با این حال اگر بدانند که همین باعث موفقیتشان می شود از آن ترسی ندارند. حتی اگر به کارآفرین های موفق و مشهور جهان مثل استیو جابز و یا ایلان ماسک هم نگاهی بیندازید می بینید که آن ها هم همین طور بوده اند و در کنار بعد شخصیتی جالب که داشته اند، بعد ناخوشایندی را هم داشته اند.

ویژگی کارآفرین موفق

انسانی با احساسات قوی هستند

در اصطلاح عامیانه به آن «مودی» می گویند. از ویژگی های کارآفرین موفق این است که به هیچ وجه مودی نیست و به عبارتی احساسات پایدار دارد و مدام از نظر عصبی تحریک پذیر نیست. آن ها دوست دارند تا حد امکان همه چیز را در حد تعادل نگه دارند و عاشق سازگار شدن با شرایط هستند حتی در مواقعی که چیزی برخالف نظر آن هاست. آن ها دوست دارند تا زندگی عاطفیشان را کنترل کنند و از آن جا که به عقاید و ایده های خود پایبند و مطمئند برایشان اهمیتی ندارد که این عقاید را دیگران هم تایید کنند یا نه. آنها اغلب آرام هستند و خیلی از کوره به در نمی روند و دوست دارند تا خود را در حد تعادل نگه دارند، در بعضی از موارد شاید نتوانند زیاد با دیگران احساس همدلی کنند چرا که این کار برای آنها به معنای تحریک پذیری احساسی است و آنها هم که دوست ندارید خود و دیگران را متحمل درد کنند.

شما هم این گونه هستید؟

اگر شما هر کدام از این ویژگی های کارآفرین موفق که در بالا به آنها اشاره شد را دارید یعنی ذاتا یک کارآفرین موفق هستید! پس اگر در این مسیر هستید که هیچ، در غیر این صورت بد نیست زودتر جامه ی عمل را بپوشید و به ایده های خوب و مفیدتان رنگ واقعیت بدهید!

در ضم ندر این مورد خوب است به یک مورد دقت کنید و آن هم این است که این ویژگی اهی شخصیتی که برای کارآفرینان موفق گفته شد بر اساس ویژگی های غالبی است که در اکثر افراد موفق دیده شده است، اگر شما در خصوصیتی ، از این لیست متفاوت هستید، نا امید نشوید، ممکن است که کارشناسان اشتباه کرده باشند پس با اراده جلو بروید و خودتان را به خودتان ثابت کنید.

منبع: forbes.com

گردشگری ایران، ظرفیت ها و سهم بازار
گردشگری ایران، ظرفیت ها و سهم بازار
چطور در فضای الکترونیکی بهترین باشیم؟
چطور در فضای الکترونیکی بهترین باشیم؟
بهترین ها را چطور به بدترین ها تبدیل نکنیم؟
بهترین ها را چطور به بدترین ها تبدیل نکنیم؟
آیا شما هم از کار زیاد در معرض فرسودگی هستید؟
آیا شما هم از کار زیاد در معرض فرسودگی هستید؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code