بلیط هواپیما

چگونه به افزایش تمرکز خود کمک کنیم؟

زمینه موفقیت در کار، تمرکز درست و مناسب است.

وقتی شما بتوانید قابلیت داشتن تمرکز را داشته باشید، به طورحتم قدم هایتان به سوی موفقیت سریعتر و راحت تر طی می‌شود. در اینجا تلاش کرده‌ایم ۱۰ نکته برای یک تمرکز عالی در کار را ارائه دهیم که برای رسیدن به این مهم کارساز باشد. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

تمرکز
مطالب مرتبط:
ترس را کنار بگذارید و تصمیمتان را بگیرید!
چه کار کنیم بهترینها، بدترینها نشوند؟!
  • عامل را پیدا کنید: بعد از جست ‌وجوی دنیای درون، اطرافتان را مورد واکاوی قرار دهید. چینش اتاق؟ همکار فضول؟ کمبود دانش یا زمان برای انجام فلان کار؟ خستگی مفرط؟ برای حل مشکل، منشا آن را بیابید.
  • خودتان را آماده کنید: مدیران خوب در واقع برنامه ‌ریزهای خوبی هستند. آنها برای هر هدف، یک لیست فراهم می سازند؛ چه کوچک چه بزرگ. در برابر هر رویدادی، آنها زمانی را برای برنامه‌ریزی اختصاص می‌دهند. برنامه‌ای که از گام اول تا رفع مشکل را شامل می‌شود. بعضی‌ها براین اعتقادند ۱۰ دقیقه در برنامه ‌ریزی یعنی یک ساعت در اجرا!
  • از خودتان شروع کنید: یکی از ریشه‌های معمول در حواس‌پرتی، درون خود فرد است. اگر این قابلیت را ندارید، آن‌طور که باید روی کارتان تمرکز کنید، اول از خودتان شروع کنید. چه چیزی ذهن شما را آنقدر به خود مشغول ساخته که نمی‌توانید با خیال راحت کار انجام دهید؟
  • تکنولوژی: یکی از دلایل مهم عدم تمرکز تلفن، اینترنت و شبکه‌های مجازی است. برای تمرکز کردن می‌توانید کمی از آنها فاصله بگیرید.
  • استراحت: یک کار خوب نیازمند استراحت‌های به‌ موقع است. هر وقت احساس حواس پرتی دارید برای خودتان استراحت درنظر بگیرید. این فقط یک پاداش نیست. استراحت، ذهن را باز می‌کند.
  • نظم محیط کاری: اوضاع اتاقتان چگونه است؟ اگر شلوغ و به‌ هم ریخته است، آن را تمیز کرده و نتیجه را مشاهده کنید!
تمرکز
  • موسیقی: یکی از راه‌های بسیار شگفت ‌انگیز در تمرکز، موسیقی است. انتخاب یک موسیقی ملایم که می‌تواند پس ‌زمینه ذهنتان را درگیر سازد، کمک موثری به حواس ‌جمعی شما می‌کند.
  • سحرخیز باشید: این کار بسیار ساده است. اگر بتوانید به سختی‌های کوچکش غلبه کنید تاثیر فوق ‌العاده آن را می‌توانید نظاره گر باشید. روزتان را یک ساعت قبل از دیگران شروع کرده تا هم قبل از شلوغی برنامه ریزی‌هایتان را انجام دهید و هم کارتان را در آرامش شروع کنید.
  • بخش‌ بندی یک پروژه: رویارویی با یک پروژه بزرگ می‌ تواند ذهن شما را به شدت پراکنده کند. در این مواقع می‌توانید آن پروژه را به چند کار کوچک ‌تر تقسیم کرده تا تمرکزتان بیشتر شده و پیشرفت را در کارتان احساس کنید.
  • یک زمان سررسید برای خودتان تعیین سازید: در یک کار پیچیده حداکثر زمانی که می‌توانید کار مفید انجام دهید ۹۰ دقیقه است. بهترین بازده در این بازه تنها ۳۰ دقیقه است. برای افزایش تمرکزتان، می‌توانید یک بازه زمانی برای خودتان معین کرده و سر زمان مقرر دست از کار بردارید. اگر از انتهای راه باخبر باشید، راحت‌ تر تمرکز خواهید کرد.
با استراتژی مذاکره کنید تا موفق شوید
با استراتژی مذاکره کنید تا موفق شوید
چه استراتژی هایی در فضای رقابتی کارساز است؟
چه استراتژی هایی در فضای رقابتی کارساز است؟
چگونه کلیک بر روی وبسایت ها را به فروش تبدیل کنیم؟
چگونه کلیک بر روی وبسایت ها را به فروش تبدیل کنیم؟
۸ عادت بدی که مانع موفقیت شغلی می‌شوند
۸ عادت بدی که مانع موفقیت شغلی می‌شوند