۱۳ کاری که افراد قوی از آن دوری می کنند

ذهن قوی

روان شناسان هر روزه با افراد مختفی سرو کار دارند، افرادی که بعضی از آن ها ضعیف و بعضی آن قدر قوی هستند که علیرغم تمام ناملایمات زندگی تصمیم گرفته اند تا مانند کوهی در برابر مسائل مختلف بایستند و مقاومت کنند. اگر به یک متخصص تغذیه مراجعه کنید تا وزنتان را پایین بیاورید و متخصص تغذیه به شما بگوید: باید سبزیجات بیشتری بخورید اما نگوید که باید هله و هوله و غذاهای ناسالم را کنار بگذارید، احتمالا هیچ وقت موفق نخواهید شد. ذهن قوی هم دقیقا به همین صورت است که برای داشتن آن باید عادت های خوبتان را قوی تر کنید و در کنار آن از عادت های بد و غلط دوری کنید تا بتوانید به موفقیت برسید. دوست دارید بدانید که افرادی با ذهن قوی چه کارهایی در زندگی شان انجام نمی دهند؟ مطلب پایین الی گشت را تا انتها بخوانید و سعی کنید که شما هم در زندگی تان به کار بگیرید.

ذهن قوی
 • آن ها وقتی برای تاسف خوردن به حال خودشان ندارند

مطالب مرتبط:
به این دلیل کارمندانتان را به خودخواهی تشویق کنید!
همه ی ماهیچه هایتان را در باشگاه نسازید!

شاید وقتی که یک کار اشتباه را انجام می دهید، احساس ناراحتی بهترین و طبیعی ترین واکنشی بدنی تان باشد اما این که بخواهید خودتان را بسیار سرزنش کنید به این معناست که دارید کاری که کرده اید را بیش از اندازه بزرگ می کنید و در آخر هم فقط سختی اش مال خودتان است و بس. این کاری است که افرادی با ذهن قوی انجام نمی دهند، آن ها به جای تاسف خوردن به حال خودشان سعی می کنند از اشتباهاتشان درس بگیرند.

 • آن ها قدرتشان را نشان نمی دهند

اگر با مدیر بداخلاق و بی منطقی کار می کنید که مدام باعث می شود تا حس بدی داشته باشید، احتمالا شما هم ناراحتی تان را به گونه ای به او نشان می دهید و یا اگر مجبور هستید تا به خانه ی کسی که احساس خوبی ندارید بروید، آن را در رفتارتان به او نشان می دهید. اما دست نگه دارید، افراد قوی دقیقا می دانند که باید روی قدرت و احساساستشان کنترل داشته باشند و مانند چشمه ی خودجوش مدام آن را بیرون نریزند!

نکات داشتن ذهن قوی
 • آن ها از تغییر نمی ترسند

تغییر همیشه ترسناک است چرا که هیچ ضمانتی وجود ندارد که اگر آن کار متفاوت را انجام دهید، ثاثیری در زندگی تان داشته باشد. اما یادتان باشد که دوری از تغییرات از قوی تر شدن و بهتر شدن شما جلوگیری می کند و مانع پیشرفت شما می شود. این یک واقعیت است که انسانی که ریسک های بزرگی نکند باید قبول کند که همیشه در همان نقطه ای که هست باقی خواهد ماند، هیچ وقت از تغییر نهراسید، اگر لازم می دانید تا شغلتان را عوض کنید، اگر لازم می بینید تا اخلاق خاصی را در پیش بگیرید و یا وارد کار خاصی شوید، بجنبید.

 • آن ها دنبال خوشحال نگه داشتن همه نیستند

افراد دیگر توانایی کنترل احساسات شما را ندارند و شما هم توانایی کنترل احساساست آن ها را ندارید و همیشه این جمله را با خودتان تکرار کنید: این وظیفه ی شما نیست که دیگران را راضی نگه دارید. اگر بخواهید سعی کنید که دیگران را راضی نگه دارید باعث می شوید تا ارزش های خودتان را زیر پا بگذارید و خیلی زود تبدیل به آدمی می شوید که زندگی اش وابسته به نگاه ها و عقاید دیگران است. مطمئنا این را نمی خواهید درست است؟ ذهن قوی تن به چنین چیزی نمی دهد.

 • روی مسائلی که کنترلی روی آن ندارند تمرکز نمی کنند

زمان و انرژی منابع محدودی هستند و مهم است که این دو را به مسائلی اختصاص دهید که می توانید روی آن ها کنترلی داشته باشید. اگر نمی توانید از وقوع طوفان جلوگیری کنید، ولی می توانید خودتان را برای آن آماده کنید.

داشتن ذهن قوی
 • آن ها از ریسک های محاسبه شده نمی ترسند

اگر چیزی ترسناک است لزوما به معنای این نیست که ریسکی است. اگر بتوانید احساساستان را با منطق تان تراز کنید، در محاسبه ی ریسک ها هم موفق خواهید بود. البته در این دنیا هم ریسک بد وجود دارد که آخر و عاقبت آن مشخص است و هم ریسکی خوب و منظور ما ریسک خوب است و انجام ریسک های مثبت به شما کمک می کند تا به نهایت پتانسیل درونی تان پی ببرید.

 • آن ها در گذشته زندگی نمی کنند

اگر چه درس گرفتن از گذشته نکته ی مثبتی است اما این که بخواهید در گذشته زندگی کنید، اصلا خوب نیست و باعث عقب کشیدن شما می شود. یاد بگیرید که در زمان حال است که می توانید کاری برای بهتر شدن انجام بدهید، گذشته گذشته است.

 • آن ها یک اشتباه را چندین و چند بار تکرار نمی کنند

بهتر است اگر که قرار است نیم نگاهی به گذشته داشته باشید، وقتتان را برای درس گرفتن از اشتباهاتی که در گذشته انجام داده اید بگذارید نه این که بخواهید روی آن ها سرپوش بگذارید.

 • آن ها از موفقیت های دیگران اظهار خشم نفرت نمی کنند

احتمالا همه ی ما در زندگی مان با افرادی روبرو شده ایم که از موفقیت هایمان ناراحت شده اند حتی اگر آن را مستقیم بر زبان نیاورده اند. چرا؟ چون آن ها خودشان را با شما مقایسه می کنند و اگر شما هم خودتان را با کسی مقایسه کنید، دست آخر باعث خشم  حتی نفرت به طرف مقابل می شود. یادتان باشد، تنها شخصی که شما حق مقایسه ی خودتان را با او دارید، خود دیروزی تان هستید.

ذهن قوی و نکات آن
 • آن ها می دانند که دنیا به آن ها بدهکار نیست

افرادی که ذهن قوی دارند تمام سعی و تلاششان را در همه ی کارها می کنند بدون این که از شخصی یا حتی از دنیا اننتظار برگرداندن کارشان را داشته باشند.

 • با اولین شکست عقب نمی شینند

شکست مدرکی است که نشان می دهد شما دارید خودتان را به محدودیت هایتان محدود می کنید، اما اگر یک بار در کاری موفق نشده اید به این معنا نیست که نمی توانید آن را انجام دهید. بهتر است دفعه ی بعدی محکم تر از جایتان بلند شوید و هوشمندی بیشتری به کار بگیرید.

 • آن ها از تنها بودن در مسیر نمی ترسند

لحظاتی در زندگی هر کسی وجود د دارد  که خواسته  یا ناخواسته در راهی که در پیش دارند، تنها هستند. تنها کاری که افراد قوی می کنند این است که از این یکه بودن واهمه ای ندارند و سعی می کند با ایمان به راهشان ادامه بدهند.

 • آن ها انتظار نتایج آنی را ندارند

اگر چه در خیلی از مسائل تکنولوژی به کمک افراد آمده است با این حال تغییر واقع زمان بر است. اگر انتظار داشته باشید تا نتیجه ی زحمت هایتان را یک شبه بگیرید، خیلی زود به بن بست می خورید . این کاری است که هیچ وقت افراد با ذهن قوی انجام نمی دهند.

منبع: inc.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code