چه کارهایی را افراد موفق انجام نمی دهند؟

از افراد موفق الگو برداری کنید

ما تا بحال از خیلی از کارهایی شنیده‌ایم که  موفق ها انجام داده‌اند تا مسیر رشد و تعالی خود را طی کنند. اما در این مطلب می‌خواهیم کمی متفاوت تر رفتار کرده و از کارهایی که این افراد اصلا انجام نمی‌دهند و باورهایی که در مغز نمی‌پرورانند صحبت کنیم. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

افراد موفق
  • انجام همزمان چند کار در یک جلسه

مطالب مرتبط: پیشنهادهایی برای رسیدن به موفقیت و کامیابی رعایت این قوانین به موفقیت کسب و کارتان می انجامد

راحت‌ترین راه برای اینکه بهترین و باهوش‌ترین فرد جلسه به‌نظر برسید این است که در میان افراد حاضر، بیشترین توجه را معطوف جلسه کنید. اگر انجام همزمان چند کار را متوقف کرده و توجه خودتان را متمرکز کنید، از نتیجه‌ای که به دست می‌آورید، حیرت می‌کنید؛ چه در مورد موضوع جلسه و چه در مورد افراد شرکت‌کننده. در این صورت، از برنامه‌هایی که آشکار نیستند مطلع خواهید شد، فرصت‌ها را برای پل زدن به مسیرهای آینده شناسایی خواهید کرد و روش‌هایی برای ضروری نشان دادن کارتان در نظر افرادی که مهم هستند، می‌یابید. این کار آسان است چون شما تنها کسی هستید که تلاش می‌کنید و نیز تنها کسی هستید که در سطوح مختلف به موفقیت می‌رسید.

  • تلفن چک کردن هنگام صحبت

بارها این کار را انجام داده‌اید و این نمایش را بازی کرده‌اید: «صدای گوشی شما است؟ اوه، به نظر می‌رسد گوشی من باشد!» یا اینکه گفته‌اید: «چند لحظه صبر کن تا این پیامک را جواب بدهم…» شاید حتی به طرف مقابل نگفته باشید «صبر کن!» بلکه فقط گفت‌ وگو را متوقف کرده و بدون توجه به طرف مقابل، پاسخ پیامتان را می‌دهید. آیا می‌خواهید فردی برجسته باشید (به‌خصوص اگر رئیس هستید)؟ آیا می‌خواهید فردی باشید که همه به او علاقه دارند؛ چون وقتی با شما صحبت کرده باعث می‌شوند احساس کنید مهم‌ترین فرد روی کره زمین هستید؟ پس چک کردن دائم گوشی‌تان را به پایان برسانید.

  • صبر کردن برای اطمینان از موفقیت

هیچ وقت نمی‌توانید ، به اطمینان برسید، در موضوع جدیدی به موفقیت رسیده‌اید؛ اما همیشه می‌‌توانید مطمئن باشید که متعهد بوده و همه سعی خود را می‌کنید و نیز همیشه می‌توانید مطمئن باشید که در صورت شکست دوباره سعی خود را می‌کنید.

افراد موفق
  • فکر کردن به افرادی که هیچ تاثیری در زندگی شما ندارند

به من اعتماد کنید؛ همه ساکنان کره زمین به شما فکر نکرده و بدون شما به خوبی به زندگی خود ادامه می‌دهند. اما در مورد خانواده، دوستان، همکاران و کلیه افرادی که واقعا برای آنها اهمیت دارید ، قضیه متفاوت است. به آنها زمان اختصاص داده و توجه کنید. آنها تنها کسانی هستند که لیاقت این توجه کردن را دارند.

  • پشت سر کسی حرف زدن

اگر در مورد فلان شخص مشکلی هست که راجع به آن با چند نفر صحبت می‌کنید، بهتر نیست این مشکل را با خود آن شخص در میان بگذارید؟ اگر هم شما در جایگاهی نیستید که در مورد این موضوع اظهار نظر کنید، پس نباید پشت سر آن فرد هم راجع به آن موضوع حرفی بزنید. وقت‌تان را صرف مکالمات سودمند کنید. در این صورت هم دستاوردهای بیشتری داشته و هم احترام بیشتری به دست می‌آورید.

  • اجازه دادن به اینکه گذشته، آینده را دیکته کند

اشتباهات ارزشمندند، از آنها درس بگیرید سپس از روی آنها رد شوید. فکر می‌کنید، این کار در حرف آسان است و در عمل امکان پذیر نیست؟ همه چیز به چشم ‌انداز شما بستگی دارد. وقتی اشکالی پیش می‌آید، آن را به یک فرصت تبدیل کنید تا چیزی را یاد بگیرید که قبلا نمی‌دانستید؛ به‌خصوص در مورد خودتان. وقتی فرد دیگری دچار اشتباه می‌شود نیز شرایط را به فرصتی برای مهربانی، بخشندگی و درک متقابل تبدیل کنید.

گذشته فقط برای یادگیری است و به هیچ وجه نباید بگذارید شما را تعریف کند؛ مگر اینکه خودتان اجازه دهید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد