آندورا، کشوری کوچک در قلب اروپا + ویدیو

چرا آندورا را اروپا کوچک می‌دانند؟

برفراز بخش‌ های شرقی کوه های پیرنه، و در میان کشورهای اسپانیا و فرانسه، کشوری کوچک و مستقل به نام آندورا قرار گرفته است که معمولاً‌ از برنامه‌های سفر جای انداخته می‌شود. ولی علیرغم اندازه ی کوچکی که دارد، این کشور در سراسر اروپا به خاطر پیست‌های اسکی و مناظر کوهستانی فوق‌ العاده ای که دارد شناخته شده است. آندورا تا اسپانیا فاصله زیادی ندارد و تنها با ۳ ساعت رانندگی و گذر از میان شهرها و روستاهای کوچک، از بارسلونا به آندورا خواهید رسید. برای بیشتر افراد، جذاب ترین بخش آندورا پایخت آن، یعنی شهر آندورا لاولا است. شهری بسیار کوچک که تنها ۳۰ کیلومتر مساحت دارد و کل آن را با پای پیاده می‌توان گشت. ولی با این حال مغازه‌ های مختلفی را در خود جای داده است و یکی از بهترین تفریحاتی که به شما ارائه می‌کند، خوردن غذاهای مختلف و خوشمزه است. آندورا علاوه بر این به خاطر کلیساهای قرون وسطایی خودش هم معروف است که خیلی از آن‌ها تا کنون همچنان دست نخورده باقی مانده‌اند.

ولی اگر قصد اسکی کردن و ورزش‌ های برفی را دارید، بهتر است به شهر Encamp بروید که چند پیست اسکی خیلی معروف در آن قرار دارند. با الی گشت همراه باشید.

  1. احسان

    اروپا کشور هایی مدرن،لوکس و زیبایی برای تفریح و اقامت دارد همچنین بدلیل اینکه در نیم کره ی شمالی قرار دارد، اکثر روز های آن سرد هستند برای همین مسافران همیشه باید با خود لباس گرم داشته باشند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد