بازار علی پاشا و جاذبه هایش در ادیرنه ترکیه + ویدیو

بازاری سنتی در ادیرنه ترکیه

دوستداران ترکیه، این کشور زیبا روز به روز رو به افزایش است، از جاذبه های تاریخی و فرهنگی گرفته تا بازارها رنگارنگ و غذا های خوشمزه اش، همه و همه دل گردشگران می برد. اما میخواهید سری به شهر مرزی ادیرنه بزنیم جایی که از نظر تاریخی بسیار غنی است و ۵ گذرگاه مرزی به یونان و بلغارستان دارد.

اما چیزی که آن را جالب کرده است این است که در گذشته این شهر پایتخت عثمانی بوده است و با وجود خانه های باستانی، بازارهای دیدنی و … بعنوان بخشی از میراث فرهنگی ترکیه شناخته شده است.

در نمای این شهر، نوآوری در معماری به خوبی مشخص است و با ترکیب هنر خطاطی و تزییتات شاهد گسترس این سبک بوده ایم. جالب است بدانیم این شهر در طول دوران مختلف نامهای متفاوتی را به خود دیده است. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا این ویدیو ی دیدنی را با هم ببینیم.

بازار علی پاشا و جاذبه هایش در ادیرنه ترکیه + ویدیو

بازار علی پاشا و جاذبه هایش در ادیرنه ترکیه + ویدیو

اما در ادیرنه ی ترکیه گذشته از مساجد زیبایش، سری هم به بازارهای رنگارنگش بزنید، تا دست پر از ترکیه بازگردید. در این بازارها از انواع مختلف پوشاک گرفته تا سوغاتی های متنوع، همه نیازهای شما به خوبی برطرف می کند. بطور کل بازارهای ترکی طرفداران بسیاری دارد که البته این همه استقبال بدلیل کیفیت، تنوع و قیمت مناسب آنهاست.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code