اینجا میلان است، شهری رویایی در ایتالیا

شهر رویایی میلان

شهر رویایی میلان مرکز استان لومباردی در شمال کشور ایتالیا است. این شهر در آغاز قرن ششم قبل از میلاد بنا شد و اینسوبری‌ها این شهر را ساختند. در ۲۲۲ قبل از میلاد شهر میلان توسط رم باستان تسخیر شد و این شهر به مدیولانوم تغییر نام داد. این شهر از زمانی که به عنوان پایتخت امپراتوری روم انتخاب شد اهمیت بیشتری پیدا کرد و به تدریج به عنوان یکی از شهرهای مهم به حساب آمد و نقش‌ زیادی در تاریخ کشور ایتالیا داشته است از جمله به عنوان یک مرکز سیاسی و فرهنگی دوک ‌نشین میلان در دوران رنسانس مورد توجه بوده و پایتخت پادشاهی ایتالیا در دوران ناپولیونیک بوده است و از مهم ترین مواردی است که در تاریخ این شهر و کشور ایتالیا مطرح است.

همچنین از قرن ۱۴ میلادی در زمینه فرهنگی این شهر مرکز اصلی چاپ و نشر کتاب در ایتالیا بوده است. شهر رویایی میلان قطب اقتصادی مهم ایتالیا محسوب می شود و بورس ایتالیا در این شهر قرار دارد. مساحت میلان ۱۸۱۶۷ کیلومتر مربع است که جمعیتی حدود ۱۳۴۹۴۲۶ تن را در خود جا داده و بعد از شهر رم دومین شهر پر جمعیت ایتالیا محسوب می شود.

میلان به شهر مد معروف است و همچنین مرکز اصلی مد ایتالیا است. شرکتهای معروف مد دنیا مثل: آرمانی، ورساچه، پرادا، دولچه و چند کمپانی بزرگ  دیگر از جمله کمپانی لوکساتیکا و برند ری بن در این شهر فعالیت دارند.

از دیدنی‌های شهر رویایی میلان، میدان دل دوئومو، کلیسای دوئومو میلان با سبک معماری گوتیک، است و جاذبه های دیدنی دیگری که در این شهر وجود دارد باعث شده این شهر زیبا هرساله پذیرای جمعیت زیادی از گردشگران باشد. در این ویدیوی زیبا الی گشت شما را به دیدن قسمت هایی از جاذبه های شهر رویایی میلان دعوت می کند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد