کریسمس بوداپست، شهری غرق شده در چلچراغ را ببینیم!

کریسمس در بوداپست

ماه کریسمس در بوداپست پایتخت کشور مجارستان، شلوغ تر از همیشه می شود و مردم مجار تا پاسی از شب، در میادین، پل ها و بازار های دیدنی این شهر می چرخند و به خرید می پردازند. نورپردازی و بازی با نورهای رنگی بر روی ساختمان های تاریخی موزه ملی مجارستان، قلعه سیتادلا، ساختمان پارلمان مجارستان، گنبد باسیلیکای سنت استفان، پل چین، کلیسای ماتیاس و بسیاری از جاذبه های دیگر این شهر، چشمان شما را نوازش می کند.

برای خرید های کریسمس خود به بازار کریسمس در میدان دیاک فرانک یا میدان وروشمارتی بروید و از همه اجناس پر زرق و برق و رنگی آن دیدن کنید، در کافه های چوبی آن غذاهای مجارستانی بخورید و از مغازه ای پر زرق و برق آن خرید کنید. در بازار کریسمس کلیسای بوداپست ، از میدان سنت ایشتوان Szent István و پیست پاتیناژ و درخت کریسمسی بسیار بزرگ آن، دیدن کنید. بازی نورها و چراغ‌های رنگی روی نمای کلیسا صحنه تماشایی را بوجود آورده است. برای رفتن به بسیاری از جاذبه های گردشگری بوداپست باید از پل هایی همچون پل چین، پل آزادی یا پل الیزابت گذر کنید و به سمت دیگر رود دانوب بروید. یا در بندرگاه های کوچک با کروز های رودخانه ای در شب از این رود عبور کنید.

بر روی پل چین، با نورپردازی های رویایی و جادویی آن و انعکاس این نورها بر روی سطح تاریک رودخانه دانوب قدم بزنید و از این محیط عاشقانه لذت ببرید. به تماشای میدان قهرمانان مهم ترین و پر بازدید ترین میدان بوداپست، بروید و از ۷ مجسمه رهبر قبایل مختلف مجارستان به همراه دیگر شخصیت های مهم این کشور و قبر تاریخی آن دیدن کنید. می توانید با دوربین عکاسی از خود، بهترین عکس های سلفی و گروهی را حتی در شب و در زیر نورهای رنگی شهر بیندازید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد