بلیط هواپیما

معرفی شرکت هواپیمایی آسیانا ایرلاینز

آشنایی با شرکت هواپیمایی آسیانا ایرلاینز

شرکت هواپیمایی آسیانا(Asiana Airlines) در کنار کرین ایر(Korean Air)، هر دو از بزرگ ترین شرکت های هواپیمایی کشور کره جنوبی و قاره ی آسیا محسوب می گردند و از نظر توسعه و ارائه ی خدمات هوایی و پروازی در رقابتی تنگاتنگ با بسیاری از ایر لاین های جهان هستند. دراین مطلب سعی ما بر این است که به معرفی آسیانا ایرلاینز برای شما بپردازیم. درادامه با ما در الی گشت همراه باشید.

آسیانا ایرلاینز

اطلاعات کلی و تاریخچه ی آسینا ایر لاینز

مطالب مرتبط:
این جاذبه ها حرف اول را در کره جنوبی می زنند!
اصطلاحاتی که در سفر به کره جنوبی لازمتان می شود!

آسیانا ایرلاینز در دسامبر سال ۱۹۸۸ در شهر سئول، پایتخت کره ی جنوبی تاسیس شد. نام دیگر این ایر لاین کره ای، سئول ایر لاینز است. در واقع این گروه هوایی توسط کومهو آسیانا گروپ تشکیل شد و بعد ها اسامی آن را به ترتیبی که گفته شد، تغییر دادند و در نهایت این شرکت هواپیمایی در بین تمامی ایر لاین های جهان به نام آسیانا ایر لاینز شناخته شد. اولین پروازی که آسیانا ایر لاینز انجام داد، یک پرواز داخلی به مقصد شهر بوسان بود. دفتر مرکزی آسیانا در برجی به همین نام قرار گرفته است. فرودگاه های مرکزی این شرکت هواپیمایی به دو دسته  داخلی و بین المللی تقسیم می شود. فرودگاه بین المللی گیمیو، فرودگاه پرواز های داخلی این شرکت و فرودگاه بین المللی اینچئون، فرودگاه پرواز های بین المللی این شرکت هواپیمایی است. آسیانا ایر لاینز از ۲۸ ژانویه ی سال ۲۰۰۳ به یکی از اعضای دائمی اتحادیه ی جهانی شرکت های هواپیمایی، استار الاینس تبدیل شد. اگر بخواهیم مسیر های آسیانا را در پرواز های داخلی و خارجی دسته بندی کنیم باید اینگونه بگوییم که؛ ۱۴ مسیر پروازی داخلی، ۹۰ مسیز بین المللی و ۲۷ مسیر باری، در مجموع در حال حاضر ۱۳۱ مسیری که این شرکت هواپیمایی در آن پرواز دارد را تشکیل می دهد. تمامی مسیر های پروازی  این شرکت هواپیمایی در قاره های آسیا، اروپا، آمریکای شمالی و اقیانوسیه می باشد.

مهمانداران آسیانا ایرلاینز

آسیانا ایر لاینز به عنوان بزرگ ترین سهامدار بوسان ایر، طی یک سرمایه گذاری مشترک با شرکت هواپیمایی بوسان مترو پولیتن سیتی به ارائه ی خدمات پروازی کم هزینه روی آورد و بنابراین به یکی از شرکت های پرواز کم هزینه در قاره ی آسیا تبدیل شد. در اول این گزارش همانطور که ذکر کردیم، آسیانا ایر لاینز در کنار شرکت هواپیمایی کره یکی از بزرگ ترین های این صنعت در کره محسوب می گردد. در باره ی این مطلب باید این را بدانید که زمانی که در سال ۱۹۶۹ کرین ایر به بخش خصوصی واگذار شد، تا زمانی که آسیانا تاسیس گردد، انحصار خطوط هوایی کره جنوبی را در دست گرفته بود. درواقع می توان این گونه گفت که آسیانا ایر لاینز در ابتدا بدین منظور افتتاح شد که انحصار بازار هوایی کره را بشکند. از سیاست های تاسیس این ایر لاین که بگذریم، می رسیم به این نکته که در سال ۱۹۹۰، اولین برنامه ی منظم پروازهای بین الملی این ایر لاین به مقصد توکیو، ناگویا، سندای و فوکوئوکا تنظیم شد. این ایر لاین برای شروع کار خود در ابتدا ۹ فروند بوئینگ  ۷۴۷-۴۰۰ ، ۱۰ فروند بوئینگ  ۷۶۷-۳۰۰  و  ۸ فروند بوئینگ  ۷۳۷-۴۰۰ را خریداری نمود.

خدمات پروازی آسیانا ایرلاینز

پرواز های منظم بعدی که به برنامه های این ایر لاین اضافه شد عبارتند از: بانکوک، سنگاپور، هنگ کنگ و تایپه. در سال ۱۹۹۱ این ایر لاین به مقصد لس آنجلس با استفاده از هواپیمای بوئینگ ۷۴۷-۴۰۰ سئول را ترک کرد و اولین پرواز بین قاره ای خود را انجام داد. پرواز های بعدی به مقصد: وین، بروکسل و هونولولو بود. این ایر لاین کره ای در حال حاضر برنامه ای برای توسعه ی خود در بلند مدت را اجرا می کند و در این راه هم تا به الان موفق عمل کرده است. این شرکت در این اواخر جوایز مربوط به بهترین پرواز های اقتصادی و بهترین خدمات پرواز اکونومی را از آن خود کرده است. طی یک نظر سنجی که سایت اسکای ترکس در رابطه با خدمات پروازی ایر لاین ها برگزار کرده بود، منتقدان و بازدیدکنندگان این سایت بیشترین نمره را به خدمات کارکنان این این ایر لاین دادند. این ایر لاین در حال حاضر ناوگان هواپیمایی خود را به ایر باس و بوئینگ هایی که مدلشان تقریبا جدید است مجهز نموده است.

نام کامل آسیانا ایر لاینز: Asiana Airlines

کد یاتا: OZ

 کد ایکائو: AAR

وب سایت رسمی آسیانا ایر لاینز: flyasiana.com

کلاس بیزینسی

کلاس های پروازی آسیانا ایرلاینز

فرست سوئیت کلاس: در این کلاس پروازی شما از فضای بیشتری نسبت به کلاس های پروازی دیگر برخوردار هستید. هر کابین مسافر دارای این امکان است که اگر با دوست خود و یا همراه سفر می کنید، یک صندلی مسافر دیگر به آن اضافه گردد که البته باید قبل از خرید بلیط این مورد را حتما هماهنگ کنید. لگ روم، مانیتور بزرگ لمسی با امکان وصل شدن به وسایل الکترونیکی دیگر، پذیرایی بی نقص در صورت سفارش از جمله امکاناتی است که در این کلاس پروازی به مسافران ارائه می گردد.

فرست کلاس: در این کلاس پروازی شما صندلی هایی در اختیار دارید که قابلیت تغییرات ۱۸۰ درجه ای را دارند. هم به عنوان محوطه ای کاملا خصوصی برای شما به حساب می آیند و هم قابلیت تبدیل به یک تخت خواب که دارای مانیتور مخصوص و کنترل پنل است، می شوید. پریز برق مخصوص، تلفن ماهواره ای و پذیرایی در صورت نیاز ازر جمله خدمات بی شماری است که این کلاس پروازی به مسافرین خود ارائه می دهد.

آشنایی با شرکت هواپیمایی آسیانا ایرلاینز

کلاس بیزینسی: صندلی های این کلاس پروازی برای مسافران به شکلی طراحی شده است که در طول سفر بتوانند آن را به سمت عقب خم کنند و فضای کافی برای پاهای خود نیز داشته باشند. این صندلی ها به وسیله ی پنل مخصوصی که مسافر هدایتگرش است کنترل می شود. پریز برق، تلفن ماهواره ای و در صورت درخواست پذیرایی در حین پرواز البته با پرداخت هزینه ی اضافی از دیگر امکانات این کلاس پروازی است.

کلاس اکونومی: برای این که مسافرین در این پرواز احساس راحتی داشته باشند، برای آن ها امکاناتی همچون پخش فیلم در طول پرواز و یا دیگر برنامه های تفریحی و سرگرم کننده از مانیتورهای شخصیشان در نظر گرفته شده است. غذاهای لذیذ کره ای و بین المللی در این پرواز برای مسافران سرو می گردد. شارژر مخصوص، خدمات پذیرایی حین پرواز( در این صورت هزینه ی آن از شما دریافت می گردد.)، خدمات مخصوص افراد با معلولیت های خاص و جایگاه مخصوص کودکان از دیگر خدماتی است که در این کلاس پروازی ارائه می گردد.

کلاس اکونومی

نکات ضروری برای سفر با آسیانا ایر لاینز

  • حتما قبل از سفر قوانین مربوط به دریافت بلیط، سفر، بار مجاز و دیگر قوانین سایت انگلیسی این ایر لاینز را حتما مطالعه کنید.
  • اپلیکیشن همراه این ایرلاین را رب روی گوشی خود نصب کنید و امور چک این و یا اسکن دیجیتالی مدارک خود را از این طریق در هر جایی که هستید انجام دهید.
فرود هواپیما در شرایط خاص تا چه حد می تواند خطرناک باشد؟
فرود هواپیما در شرایط خاص تا چه حد می تواند خطرناک باشد؟
معرفی فرودگاه بین‌المللی لوکزامبورگ
معرفی فرودگاه بین‌المللی لوکزامبورگ
۲۰۱۷ بی خطرترین سال در سوانح هوایی بود؛ اما مرگبارترین سال کی بوده است؟
۲۰۱۷ بی خطرترین سال در سوانح هوایی بود؛ اما مرگبارترین سال کی بوده است؟
زیبایی های شب در شهرهای جهان از پنجره هواپیما
زیبایی های شب در شهرهای جهان از پنجره هواپیما