بلیط هواپیما

آغاز پروازهای نوروزی از ۲۵ اسفند

پروازهای نوروزی

با فرا رسیدن سال نو و آغاز تعطیلات نوروزی شمار مسافران افزایش چشمگیری پیدا می کند. بسیاری از خانواده ها از ماه ها قبل برنامه ریزی می کنند تا این چند روز تعطیل را همراه با خانواده به سفرهای نوروزی بروند. پرواز و سفر با هواپیما بخشی قابل توجهی از سفرهای نوروزی را به خود اختصاص می دهد. سازمان هواپیمایی کشوری با اعمال نظارت و کنترل بر روند پروازها، سفری آرام و بی دغدغه را برای مسافران فراهم می کند. طبق گزارش ها این پروازها از ۲۵ اسفند آغاز شده و تا ۱۵ فروردین ادامه خواهد داشت. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

سفرهای نوروزی

پروازهای نوروزی از ۲۵ اسفند ماه آغاز شده است

مطالب مرتبط:
مسافران هواپیما چه حقوقی دارند؟
آمادگی ۱۲ فرودگاه جهت صدور روادید الکترونیکی در آستانه نوروز

طبق اعلام رضا جعفرزاده، مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، پروازهای نوروزی امسال از ۲۵ اسفند آغاز شده است. ایام تعطیلات نوروز هر ساله از ۲۵ اسفند آغاز و تا ۱۵ فروردین ادامه پیدا می کند. امسال نیز این پروازها با فعالیت ۱۶ شرکت هواپیمایی داخلی و ۵۳ شرکت هواپیمایی خارجی از ۲۵ اسفند آغاز شده است. ۶۳ فرودگاه کشور آمادگی خود را برای سرویس دهی به مسافران در ایام تعطیلات نوروز اعلام کرده اند و آماده ارائه خدمات به مسافران نوروزی هستند.  طبق آمار منتشر شده مربوط به نوروز سال گذشته، از تاریخ ۲۵ اسفند تا ۱۵ فرودین ۹۶ بالغ بر ۴ میلیون مسافر با استفاده از حمل و نقل هوایی به سفر رفته اند. امسال نیز پیش می شود این آمار حدود ۱۰% افزایش داشته باشد.

فرودگاه امام خمینی

بلیت هواپیما را از آژانس های معتبر خریداری کنید!

مرتضی دهقان، معاون امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری با نزدیک شدن تعطیلات نوروز از مسافران درخواست کرد بلیت هواپیمای خود را حتما از آژانس های معتبر و خوشنام خریداری کنند. آقای دهقان با اشاره به آمادگی کامل برای پروازهای نوروزی بیان کرد که در ایام تعطیلات نوروزی از بیش از ۶۳ فرودگاه داخلی استفاده خواهد شد و تمام این فرودگاه آماده ارائه خدمات و سرویس های مناسب به مسافران عزیز هستند. همچنین ۱۶ شرکت هواپیمایی داخلی به ارائه خدمات می پردازند و در مجموع، با ۱۶۲ فروند هواپیما و بیش از بیست و چهار هزار صندلی وظیفه انتقال و جابجایی مسافران را انجام می دهند. معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشور امسال نیز شاهد افزایش تقاضا برای سفرهای هوایی بوده ایم و با افزایش ده درصدی پروازها در ایام نوروز مواجه خواهیم بود.

پرواز نوروزی

خرید بلیت هواپیما از آژانس های معتبر می تواند خیال مسافران را از بابت بلیت و کیفیت خدمات راحت کند. اگر هنوز بلیت هواپیمایتان را خریداری نکرده اید یا در مورد آژانس هواپیمایی مردد هستید می توانید با مراجعه به سایت سازمان هواپیمایی کشور لیست دفاتر و سایت های مجاز فروش بلیت هواپیما را مشاهده کنید. متاسفانه بسیاری از آژانس ها بدون مجوز هستند یا مجوزشان تعلیق شده است و با دریافت مبالغ بیشتر از مسافران و ارائه خدمات نادرست موجبات نارضایتی مسافران را فراهم می کنند. اما با مراجعه به آژانس های معتبر با خیال راحت و بدون دغدغه می توانید به سفر بروید و از تعطیلات نوروزی لذت ببرید.

خرید بلیت هواپیما نوروزی

دستورالعمل حقوق مسافران هواپیما

معاون امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به دستورالعمل حقوق مسافر، بر ضرورت پاسخگویی شفاف و روشن و رعایت حقوق مسافران هواپیما تاکید کرد. وی اینطور بیان کرد که از شرکت های هواپیمایی انتظار می رود با رعایت مفاد دستورالعمل و پایبندی به مصوبه ها، سفری آرام وبی دغدغه را برای مسافران رقم بزنند و میزان شکایت ها را کاهش بدهند.

ایران ایر

یکی از مواردی که مسافران باید به آن توجه داشته باشند حقوق مسافران هواپیما است. توصیه می شود در مورد حقوقی که در سفرهایی هوایی دارید اطلاعات مکفی داشته باشید و در صورت مشاهده هرگونه تخلف به سایت سازمان به آدرس www.CAO.ir مراجعه و شکایت خود را گزارش دهید. مجله خبری الی گشت برای راحتی شما در مطلبی جداگانه به برخی از مهم ترین حقوق مسافر در پروازهای داخلی اشاره کرده است که مطالعه آن اطلاعات خوبی به شما می دهد.

منبع: cao.ir

آشنایی با آرامگاه شاه نعمت الله ولی در ماهان کرمان
آشنایی با آرامگاه شاه نعمت الله ولی در ماهان کرمان
خانه آقازاده در ابرکوه، تنها خانه ی جهان با بادگیرهای دو طبقه
خانه آقازاده در ابرکوه، تنها خانه ی جهان با بادگیرهای دو طبقه
آویشو، طولانی ترین غار آبی گیلان
آویشو، طولانی ترین غار آبی گیلان
آسبادهای نشتیفان خواف، شاهکار مهندسی ایران باستان
آسبادهای نشتیفان خواف، شاهکار مهندسی ایران باستان