عجیب ترین اتفاقات هواپیمایی جهان که هیچ توجیهی برای آن ها نیست

اتفاقات هواپیمایی جهان

اگر به دنیای هواپیمایی قدم بگذاریم، در طول تمام این سال ها می توان رازهایی را پیدا کرد که هنوز هم محققان به دنبال کشف آن هستند. الی گشت در این متن، به معرفی اتفاقات هواپیمایی جهان پرداخته است؛ اسراری مانند هواپیماهای گمشده مثلث برمودا، دی بی کوپر، پرواز اجیپت ایر مصر و … که همگی شما را به جهان ناشناخته ها می برند. خب حالا برویم به سراغ متن خودمان؛ در ادامه می توانید برخی از عجیب ترین اتفاقات هواپیمایی جهان را مشاهده کرده و شگفت زده شوید.

اتفاقات هواپیمایی جهان

ناپدید شدن املیا ایرهارت

مطالب مرتبط:
وحشتناک ترین چیزهایی که در گیت بازرسی فرودگاه کشف شده اند!
چند سقوط هواپیما که این صنعت را برای همیشه دگرگون کرد
حقایقی باورنکردنی در مورد چاله هوایی در پرواز

املیا هیرهارت (Amelia Earhart) نخستین زن خلبان بود که پرواز تک نفره را تجربه کرد. این خلبان در سال ۱۹۳۷ زمانی که قصد داشت سفری به دنیا را تجربه کند، ناپدید شد. تئوری های مختلفی در این رابطه ارائه شده است اما طبق تحقیق جدیدی این طور به نظر می رسد که املیا توسط سقوط هواپیما کشته نشده بلکه ژاپنی ها او را گرفته اند! البته این تئوری قبلا هم ارائه شده بود، برخی نیز معتقدند که او خودش را به مردن زده و افراد دیگر باور دارند که او توسط فرازمینی ها گرفته شده است. اما خب به هر حال هنوز هم تحقیقاتی روی این پروژه صورت می گیرد که اگر کل تحقیقات را با هم در نظر بگیریم، همان تئوری سقوط او محتمل‌تر است.

ناپدید شدن املیا ایرهارت

مثلث برمودا

شاید پیش خود بگویید اصلا چیزی به اسم مثلث برمودا وجود ندارد اما خب این ناحیه که در بین میامی، برمودا و پورتو ریکو واقع شده، جایی است که هواپیما و کشتی های زیادی طبق دلایلی که هنوز مشخص نیست، سقوط کرده و غرق شده اند. احتمالا عجیب به نظرتان خواهد رسید اگر بدانید که هنوز هم برخی هستند که این اتفاق ها را کار موجودات فرازمینی یا فضایی می دانند.

از جمله اتفاقات هواپیمایی جهان که در این منطقه رخ افتاده می توان ناپدید شدن هواپیمای داگلاس DC-3 را دانست که در سال ۱۹۴۸ با ۳۲ مسافر پرواز می کرد و همپنین دو هواپیمای آمریکایی که در سال ۱۹۶۳ در این منطقه به هم برخورد کردند.

مثلث برمودا

دی بی کوپر

در سال ۱۹۷۱، یک مرد ناشناس به نام دن کوپر (Dan Cooper)، هواپیمای بوئینگ ۷۲۷ را ربود و با اخاذی ۲۰۰ هزار دلار از در عقب هواپیما با چتر نجات بیرون پریده و هرگز دوباره دیده نشد. شواهد قانع کننده ای مبنی بر تایید هویت واقعی و محل نگهداری وی وجود نداشته است، اما اینطور به نظر می رسد که او از جهش زنده بیرون نیامده است.

یک سال پس از این حادثه دستگاهی به نام کوپر وینز روی هواپیما نصب شد که زمانی که هواپیما شروع به پرواز کرد، درهای هواپیما قفل شوند.

دی بی کوپر

پرواز شماره ۵۷۱ اروگوئه

در اکتبر ۱۹۷۲ یک هواپیمای اروگوئه ای که ۴۰ مسافر و ۵ کادر پرواز داشت، در حال پرواز روی آندس ناپدید شد. ۷۲ روز بعد، زمانی که همه فکر می کردند که تمام مسافران کشته شده اند، ۱۶ نفر زنده پیدا شدند. حالا سر اینکه این ۱۶ نفر چطور در این رشته کوه های خشن توانسته بودند زنده بمانند، داستانی است که کسی بروز نمی دهد. برخی اعتقاد دارند که این مسافران برای زنده ماندن مجبور به آدمخواری شدند.

پرواز شماره ۵۷۱ اروگوئه

پرواز ایرفرانس ۴۴۷

در ساعات اولیه یکم ژوئن ۲۰۰۹ هواپیمای ایرفرانس ۴۴۷ از ریودوژانیرو به پاریس ناپدید شد و ۲۱۶ مسافر و ۱۲ کادر پرواز را از دست داد. ایرباس A330-200 در وسط اقیانوس، از رادار خارج شده و در تاریکی ناپدید شد. هواپیمایی ایرفرانس که در شوک فرو رفته بود، روزها در پی ردی از این هواپیما گشت و هر بار ناامیدی روبرو شد. حتی زمانی که برخی از بقایای هواپیمای پیدا شد، شوک از سقوط آن از بین نرفت. این هواپیما از یک طوفان گذشته بود اما هیچگونه سیگنالی به آن نرسیده بود و به طور کلی نوع هواپیما به قدری خوب بود که تا به حال هیچ حادثه مرگباری در آن گزارش نشده بود.

جعبه سیاه این هواپیما تقریبا دو سال بعد در پایین اقیانوس پیدا شد. گزارش نهایی که در ژوئیه ۲۰۱۲ منتشر شد گفت که این حادثه ناشی از انسداد لوله های “پیتوت” به دلیل بلورهای یخ بوده است.

پرواز ایرفرانس 447

پرواز ۲۲۲ هلیوس ایرویز

در ۱۴ اوت ۲۰۰۵، مسئولین برج مراقبت هواپیما در یونان با پرواز ۲۲۲ هلیوس ایرویز تماس گرفته، اما این هواپیما بیش از یک ساعت به حالت هولدینگ باقی مانده بود. در یک نقطه، یک جت جنگنده یونانی هواپیما را دیده بود که در حال پایین آمدن بوده است. نزدیک به نیم ساعت بعد هواپیما شروع به فرود کرده و در تپه های نزدیک Grammatiko سقوط کرد و تمام ۱۲۱ مسافر و خدمه را کشت (مرگبارترین فاجعه هوایی در تاریخ یونان). یک تحقیق نشان داد که از دست رفتن تدریجی فشار کابین خلبان باعث این اتفاق شده است.

پرواز 222 هلیوس ایرویز

پرواز ۷۳۹ تایگر لاین

در ۱۶ مارس سال ۱۹۶۲، یک هواپیمای سوپر کانستلیشن لاکهید ال-۱۰۴۹ که ۹۳ سرباز آمریکایی و ۳ ویتنامی جنوبی را حمل می کرد، در آب و هوای صافی خود در مسیر پایگاه هوایی کلارک در فیلیپین ناپدید شد و جستجوی هشت روزه بیش از ۲۰۰،۰۰۰ مایل مربع به خاطر آن صورت گرفت. شاهدان چشمی گفته اند که یک انفجار در هوا مشاهده کردند اما هیچگونه باقی مانده ای از آن پیدا نشد.

پرواز ۹۹۰ اجیپت ایر

در سال ۱۹۹۹، پرواز ۹۹۰ اجیپت ایر از نیویورک به قاهره در حدود ۶۰ مایل از ساحل ایالات متحده در اقیانوس اطلس سقوط کرد. همه ۲۱۷ نفر در تصادف کشته شدند، اما رمز و راز، هنوز علت آن را احاطه کرده است. می گویند که این اتفاق در نتیجه انتقام شخصی خلبان رخ داده است اما هنوز هیچ شواهدی مبنی بر آن وجود ندارد.

پرواز 990اجیپت ایر

پرواز استار داست

در ماه اوت سال ۱۹۴۷، هواپیمای Star Dust، یک هواپیمای مسافربری که بین بوئنوس آیرس، آرژانتین و سانتیاگو و شیلی، پرواز می کرد، ناپدید شد. تا ۵۰ سال هیچ ردی از این مورد از اتفاقات هواپیمایی جهان پیدا نشد و موجب گشت تا داستان های زیادی از افسانه های فرازمینی گرفته تا هواپیما ربایی پشت سر آن گفته شود. بعد از این همه سال، تنها بقایای کمی از هواپیما در یخچال های رشته کوه های آندس پیدا شد.

منبع: telegraph.co.uk

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد