بلیط هواپیما

وحشتناک ترین چیزهایی که در گیت بازرسی فرودگاه کشف شده اند!

بازرسی در فرودگاه

زمانی که می خواهید یک سفر هوایی داشته باشید، شاید برای اولین بار از این همه بازرسی در فرودگاه متعجب شوید. وقتی می خواهید وارد فرودگاه شوید شما را از باجه امنیتی رد می کنند، بعد از اینکه کارت پرواز را گرفتید باز هم باید از گیت رد شوید و اگر هم هر کدام از بازرسان به شما مشکوک شوند، ملزم به نشان دادن لوازمتان به او هستید. اما واقعیت این است که بازرسی در فرودگاه واقعا امری ضروری است، حتی اگر چند بار انجام شود. اگر هم به این موضوع اعتقادی ندارید در ادامه با الی گشت باشید تا تنها چند نمونه از چیزهایی که بازرسان فرودگاه پیدا کرده اند را به شما معرفی کنیم.

بازرسی در فرودگاه
 • ۲۰۰ عنکبوت تارانتولا و دیگر خزندگان

مطالب مرتبط:
عجیب ترین لاشه های هواپیما و کشتی در دنیا + تصویر
عجیب ترین حیواناتی که تا به حال در هواپیما دیده شده اند!
عجیب ترین چیزهایی که در فرودگاه ها پیدا شده اند! + تصویر

در سال ۲۰۱۲، بازرسان فرودگاه اسپیخول آمستردام هنگام بازرسی در فرودگاه ۲۰۰ تارانتولای زنده به همراه دیگر حشرات، از جمله جیرجیرک و هزارپا، پیدا کردند که در لوله هایی که در لباس و کفش زن و شوهر آلمانی پنهان شده اند، می خزیدند. این زن و شوهر، تمام حشرات را در یک سفر به پرو جمع آوری کرده اند. هلند، مانند بسیاری از کشورهای دیگر، دارای قوانین سختگیرانه در مورد آوردن هر چیزی از محیط زیست (چه گیاه و چه حیوانات) از کشور دیگری است.

تارانتولا
 • ۱۹۰ کیلو مغز گاو

در سال ۲۰۱۲، مسئولین فرودگاه قاهره در مصر، بیش از ۱۹۰ کیلو مغز گاو را شناسایی کردند که توسط ۳ مسافر از سودان در جعبه های بزرگ فریزری حمل شده بود. با اینکه، این مورد شاید خیلی عجیب باشد که کسی به کشور دیگر بیاورد اما باید بدانید که چندین بار دیگر هم این اتفاق افتاده است؛ زیرا مصری ها عاشق خوردن مغز گاو هستند و در سودان مغز گاو با قیمت بسیار پایینی فروخته می شوند.

 • توله ببر زنده (مخفی شده داخل یک توله ببر تاکسی دِرمی شده)

یک دستگاه اشعه ایکس ساده، تلاش یک زن تایلندی را برای قاچاق یک کودک ببر در سال ۲۰۱۰ متوقف کرد. داخل کیسه‌ی زن، یک ببر دو ماهه بی سر و صدا پیدا شد که درون یک ببر تاکسی درمی شده قرار گرفته بود. دستگاه اشعه ایکس در فرودگاه بانکوک، ضربان قلب حیوان را تشخیص داد و زن از این موضوع اظهار بی اطلاعی کرد.

بچه ببر
 • جمجمه انسان (به همراه مو، دندان و پوست)

به سال ۲۰۰۶ که برویم در فرودگاه هائیتی به خانمی برخورد می کنیم که سعی در بردن یک جمجه انسان که مو، دندان و پوست هم داشت می شویم. او که می خواست آن را به میامی ببرد در فرودگاه متوقف شد زیرا حمل جسد یا هر بخشی از جسد یک انسان بدون گواهی فوت، غیر قانونی است. این جمجمه به نظر می رسید که به یک مرد آفریقایی-آمریکایی تعلق دارد که در سال گذشته فوت کرده است.

 • سر جداشده فک دریایی

به نظر می رسد که تنها سر انسان نیست که مسافران می خواهند قاچاقی از بازرسی در فرودگاه رد کنند: در سال ۲۰۰۴، یک معلم زیست شناسی که از دنور به بوستون پرواز داشت به این خاطر متوقف شد که در چمدانش، یک سر جدا شده فک داشت (در قوانین فدرال، نقل و انتقالات حیوانات ممنوع است). او به فرودگاه گفت که این جسد این فک را در ساحل پیدا کرده و برای اهداف تدریس خود، آورده است. مقامات، آن را کشف و ضبط کردند.

جمجمه
 • ۵۱ ماهی زنده گرمسیری که در پیش بند طراحی شده قرار گرفته بودند

در سال ۲۰۰۵، خانمی را در فرودگاه ملبورن متوقف کردند، زیرا از بدن او «صداهای عجیب» شنیده می شود. بازرسان متوجه شدند که او در پیش بند طراحی شده خاصی به تن داشت، ۵۱ ماهی گرمسیری را در ۱۵ محفظه جیب مانند نگه داشته بود.

 • کبوترهای زنده ای که در پای یک مرد پنهان شده بودند

۲ کبوتر پرواز از دبی به ملبورن استرالیا در سال ۲۰۰۹ را به صورت پنهان شده در پای یک مرد، تجربه کردند. او کبوترها را در پاکت هایی قرار داده و زیر شلوارش، در زیر جوراب پنهان کرده بود. او همچنین قصد قاچاق تخم کبوتر، بادنجان و دانه های آن را داشت.

ماهی قاچاق
 • یک جسد

یکی دیگر از عجیب ترین ها، داستان دو خانمی است که در فرودگاه شهر لیورپول متوقف شدند. آن ها که یک پیرمرد را در ویلچر راه می بردند، لو رفتند که این پیرمرد در حقیقت یک شخص مرده است. آن ها عینک روی چشم او گذاشته و دیگر اقداماتی انجام داده بودند تا شناسایی نشود اما در هر صورت بازرسان متوجه شده و آن ها را دستگیر کردند.

 • میمون های مینیاتوری در کمربند

این مسافر بیزینس میمون را جدی گرفته بود: در سال ۲۰۱۰، مردی در فرودگاه مکزیکو سیتی به لطف ورم عجیب زیر شکمش، متوقف شد. مشخص شد که او تلاش داشت که ۱۸ میمون مینیاتوری که حدودا ۱۵ سانتی متر داشتند را از گیت رد کند. زمانی که مسئولین این موضوع را کشف کردند، متاسفانه دو میمون مرده بودند.

میمون مینیاتوری
 • کروکدیل

در فرودگاه بانکوک، افسر مرزی متوجه شد که یک کروکدیل کوچک که از بنگلادش آورده شده بود را مردی حمل می کند. این کروکدیل به قدری کوچک بود که بتواند در یک چمدان جای بگیرد اما در عبور از اشعه X-rays این کروکدیل شناخته شد.

 • خودش!

معمولا افراد لوازم، اشیاء یا حتی همانطور که دیدیم حیواناتی را می خواهند قاچاق کنند اما این بار قضیه کاملا متفاوت است. یک مرد آسیایی از هنگ کنگ تصمیم گرفت کار متفاوتی انجام دهد: قاچاق خودش. او یک ماسک سیلیکونی درست کرده و روی چهره اش قرار دارد تا بازرسان هنگ کنگ را متقاعد کند که یک پیرمرد است و زمانی که به کانادا رسید ماسک را برداشت و تلاش کرد که از باجه رد شود اما شناسایی شد.

کروکدیل قاچاق
 • ۹۴ گوشی هوشمند

یک مرد چینی در پکن زمانی دستگیر شد که بازرسان متوجه شدند او ۹۰ گوشی هوشمند که بیشتر آن ها آیفون بودند را در بدن خود پنهان کرده بود. زمانی که او در حال گذر از باجه بود، بازرسی در فرودگاه موفقیت آمیز نبوده و شناسایی شد. او تلاش داشت که این موبایل ها را با خود برده، بفروشد و در نهایت چیزی حدود ۵۰ هزار دلار سود کند.

منبع: marketwatch.com

معرفی پرواز بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی چین جنوبی
معرفی پرواز بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی چین جنوبی
تجربه دنیایی متفاوت با هواپیماهای مدرن آینده
تجربه دنیایی متفاوت با هواپیماهای مدرن آینده
معرفی شرکت هواپیمایی مونته نگرو ایرلاینز
معرفی شرکت هواپیمایی مونته نگرو ایرلاینز
معرفی شرکت هواپیمایی ماهان
معرفی شرکت هواپیمایی ماهان