با ارزان ترین و گران ترین پارکینگ فرودگاه ها در سراسر جهان آشنا شوید

ارزان ترین و گران ترین پارکینگ فرودگاه ها

اصولا اکثر کسانی که به مسافرت های هوایی می روند و دارای وسایل نقلیه هستند، دارای این مشکل هستند که ماشین خود را کجا پارک کنند و هزینه ی آن را چگونه مدیریت کنند. البته این که ماشین خود را اگر در پارکینگ فرودگاه بگذارید، دارای مزیت ها و معایبی است. از مزایای آن این است که ماشین شما در جایی مطمئن قرار گرفته است و شما هر زمان که از سفر بازگشتید می توانید با اطمینان خاطر به سراغ وسیله ی نقلیه ی خود بروید و البته معایبی دارد همچون این که وقتی به این روش برای اسکان ماشین خود پناه می برید، ممکن است هزینه ی سرسام آوری داشته باشد! اگر شما از آن دسته افرای باشید که برای سفرشان بودجه ای مشخص تعیین می کنند، باید با لیست ارزان ترین و گران ترین پارکینگ فرودگاه ها در جهان آشنا شوید چون مطمئنا روزی از اطلاعات این لیست استفاده خواهید کرد. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید.

گران ترین پارکینگ فرودگاه ها
مطالب مرتبط:
چطور در فرودگاه سرگرم شویم؟
معرفی فرودگاه استانستد لندن
۱۰ مورد از عجیب ترین فرودگاه های دنیا

به هر حال همه ی ما به عنوان یک مسافر، برنامه هایی برای خود داشته باشیم تا بتوانیم با توجه به بودجه‌ ای که در نظر گرفته ایم، علاوه بر این که به هزینه هایی همچون بلیط هواپیما و یا مکان های دیدنی، اقامت، غذا، تفریح و کرایه نیز فکر کنیم، به هزینه هایی همچون پارکینگ فرودگاهی که از آن پرواز می کنیم نیز توجه داشته باشیم چون بخواهیم یا نه، این هزینه در زمره ی هزینه های واجب کسانی که با هواپیما مسافرت می کنند، قرار گرفته است. با این حال، اما آیا تا به حال به هزینه ‌های پارکینگ فرودگاه ها فکر کرده ‌اید؟

با این که گاهی اوقات پارکینگ فرودگاه‌ ها دارای هزینه‌ های سرسام ‌آوری برای مسافران به وجود می‌‌ آورند بلکه گاهی هم می توان هزینه های آن را مدیریت کرد. البته همین میزان هزینه های پارکینگ فرودگاه، به‌عنوان شاخصی برای تعیین ارزان‌ ترین و گران ‌ترین پارکینگ فرودگاه ‌ها در سراسر جهان، در نظر گرفته شده است.

برای به دست آوردن آمار دقیق ارزان ترین و گران ترین پارکینگ فرودگاه ها در جهان از آمار یکی از وب سایت های بسیار معروف به نام MyVoucherCodes که آمار این پارکینگ ها را به‌ صورت آنلاین و به روز در اختیار بازدید کنندگانش می ‌گذارد، استفاده کرده ایم.

ارزان ترین و گران ترین پارکینگ فرودگاه ها در سراسر جهان

ما آیا استفاده از آمار این سایت اطلاعاتی را به دست آورده ایم که در این زمینه به ما کمک ویژه ای می کند. در این وب سایت، تنها هزینه یک هفته ماندن در ۱۰۰ مورد از پارکینگ فرودگاه‌ های رسمی و پر رفت و آمد جهان را بدون رزرو قبلی بررسی نمودیم تا به ارزان ترین و گران ترین پارکینگ فرودگاه ها در جهان برسیم.

البته باید باز هم دید که کدام یک از فرودگاه‌ ها در سرتاسر این لیست در جهان، دارای پارکینگ های ارزانی هستند و کدام یک این توانایی را دارد که بییشتر بخش هزینه های سفر شما را در بر بگیرد. با بررسی این شاخص مشخص شد که از بین ۵ پارکینگ گران و هزینه بر فرودگاه ‌ها در جهان، ۳ مورد از آن ‌ها در انگلیس و علی الخصوص در لندن قرار گرفته اند. بیشترین هزینه هم متعلق به فرودگاه هیترو (Heathrow Airport) است که در صدر این فهرست با عنوان گران ‌ترین پارکینگ فرودگاه جهان قرار گرفته است.

این فرودگاه که در لندن قرار گرفته است و بسیار هم معروف است، تقریبا در حدود ۸ برابر گران ‌تر از فرودگاه‌ های دیگر در مکان‌ هایی پر پرواز همانند بانکوک در زمان مشابه است. از مزایای این بررسی این است که به مسافرانی که همیشه ماشین خود را در پارکینگ فرودگاه‌ ها می ‌گذارند، کمک می ‌کند تا بدانند برای این هزینه‌ ی تقریبا فراموش ‌شده چه مقدار بودجه اختصاص دهند، به هر حال اگر روزی تصمیم گرفتید با این شرایط به سفر هوایی بروید؛ این لیست را بخوانید.

ارزان ترین

ابتدا به سراغ گران‌ ترین پارکینگ فرودگاه‌ های جهان می رویم تا بینیم در هنگام گذاشتن ماشین در پارکینگ این فرودگاه‌ ها، چه مقدار باید آماده باشید که در انتها با هزینه های سنگین آن ها رو در رو شوید. ۵ مورد از گران ‌ترین پارکینگ فرودگاه‌ های سراسر جهان که در بالای فهرست قرار گرفته‌ اند و دارای هزینه های سرسام آوری هستند، عبارت‌ اند ‌از:

  • فرودگاه گتویک لندن (London Gatwick Airport) که میانگین هزینه ی استفاده از آن برای یک هفته در حدود ۱۴۵ پوند انگلیس تخمین زده شده است.
  • فرودگاه زوریخ (Zürich) که در کشور سوئیس واقع شده است و میانگین هزینه ی آن برای یک هفته، در حدود ۱۶۲٫۶۴ پوند است.
  • فرودگاه استانستد (Stansted)، یکی دیگر از فرودگاه‌ های گران این فهرست است که در شهر لندن قرار گرفته است و میانگین هزینه ی آن برای یک هفته ماندن ماشین حدود ۱۶۴٫۵۰ پوند است.
  • فرودگاه بین ‌المللی ابوظبی (Abu Dhabi) در کشور امارات متحده ی عربی قرار گرفته است و دارای هزینه‌ی ۱۷۶٫۴۰ پوندی در یک هفته است.
  • و در نهایت گران‌ ترین پارکینگ فرودگاه جهان، فرودگاه بین المللی هیترو لندن که به صورت میانگین هزینه ی آن بالغ بر ۱۸۷٫۵۰ پوند برآورد شده است.
ارزان ترین و گران ترین پارکینگ فرودگاه ها

حال می خواهیم به بررسی ارزان‌ ترین پارکینگ فرودگاه‌ های جهان بپیردازریم اما قبل از آن جالب است بدانید که در فهرست رده ‌بندی ارزان ‌ترین فرودگاه‌ های جهان، فقط ۳ فرودگاه از قاره ی آسیا تعیین شده است و بر طبق این آمار شاید بتوان گفت که هزینه ی سفر به آسیا نسبت به دیگر نقاط جهان کمتر و مقرون ‌به ‌صرفه ‌تر است.

  • فرودگاه بین ‌المللی سائو پائولو گوارولوس (São Paulo–Guarulhos) از برزیل که هزینه پارکینگ آن برای یک هفته بالغ بر ۲۸ پوند بر‌آورد شده است.
  • فرودگاه بین ‌المللی ووهان تیان‌هه (Wuhan Tianhe) چین با هزینه ی ۲۶٫۹۵ پوند برای یک هفته در رده ی دوم قرار گرفته است.
  • پارکینگ فرودگاه دوسلدورف (Düsseldorf Airport) آلمان دارای میانگین هزینه‌ ای بالغ بر ۲۵٫۵۲ پوند برای یک هفته است.
  • فرودگاه بین ‌المللی چانگ‌ کینگ جیانگ ‌بی (Chongqing Jiangbei) چین که دارای میانگین هزینه ‌ای بالغ بر ۲۳٫۱۰ پوند برای یک هفته است.
  • در آخر هم به فرودگاه بین ‌المللی سوارنابومی (Suvarnabhumi) تایلند می رسیم که میانگین هزینه ی پارکینگ آن بالغ بر ۲۲٫۵۴ پوند است.
بهترین فرودگاه های دنیا برای خرید!
۵ خط هوایی برتر جهان در ارائه خدمات (بخش اول)
چطور از فرودگاه گلاسکو اسکاتلند به مرکز شهر برویم؟
معرفی فرودگاه بین المللی ونکوور

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code