۱۰ مورد از عجیب ترین فرودگاه های دنیا

عجیب ترین فرودگاه های دنیا

به طور معمول وقتی ما سفر می کنیم از فرودگاه به عنوان نقطه ای که مستقیما ما را به مقصد ببرد، استفاده می کنیم. اما بعضی مواقع یک فرودگاه آنقدر عجیب است که خودش به عنوان یک جاذبه در مقصد محسوب می شود. حالا این عجیب بودن شاید به خاطر اندازه اش باشد، به خاطر موقعیت و یا دیگر ویژگی هایی که به خاطر آن در میان عجیب ترین فرودگاه های دنیا قرار داده شده است. الی گشت در ادامه می خواهد شما را با ۱۰ فرودگاه عجیب و غریب در دنیا آشنا کند؛ با ما همراه باشید.

عجیب ترین فرودگاه های دنیا

۱- فرودگاه بین‌المللی ساوانا/هیلتون هد, جورجیا | Savannah/Hilton Head International Airport, Georgia

مطالب مرتبط:
شما هیچگاه این اسرار وحشتناک فرودگاهی را نمی دانسته اید!
سرعت تیک آف هواپیما چقدر است؟
خنده دارترین حرف های خلبانان در طول پرواز

اگر تا به حال در تیک آف یک هواپیما در باند ۱۰ فرودگاه سوانا/هیلتون هد بوده اید، پس حتما چیز عجیبی را دیده اید که هرگز باورتان نمی شود! بله… شما زمانی که در این باند فرودگاه هستید متوجه می شوید که چند سنگ قبر عجیب در آن وجود دارد. اما این قبرها چگونه به اینجا راه پیدا کرده اند؟ صاحب قبلی این مکان به نام کاترین و ریچارد داتسون، از اینجا به عنوان یک قبرستان استفاده می کرده اند. این دو شخص در اواخر دهه ۱۸۸۰ فوت کردند و هر دو در این قبرستان دفن شدند. سال ها بعد زمانی که جنگ جهانی دوم شروع شد، ارتش تصمیم گرفت که این قبرستان را به یک فرودگاه تبدیل کند تا جایی برای تمرین نظامیان باشد. ارتش تمام جسدها را به یک قبرستان دیگر منتقل کرد اما برای احترام به خانواده داتسون، برخی از سنگ قبرها را همان جا نگه داشت.

فرودگاه بین‌المللی ساوانا/هیلتون هد, جورجیا

۲- فرودگاه کرشول، فرانسه | Courchevel Airport, France

کرشول دارای یک فرودگاه کم نظیر (اما نه لزوما بدون عیب) است. راهی آسفالته در ارتفاع ۶۰۰۰ پایی از سطح دریا در شیب کوه های آلپ فرانسه، به عنوان تنها فرودگاه شهر اسکی کرشول به کار می رود. باند این فرودگاه که در سال ۱۹۶۱ ساخته شده، به طور عجیب و غریبی بالا می رود و در نهایت به شدت در یک شیب رو به پایین و خطرناک قرار می گیرد.

فرودگاه کرشول، فرانسه

۳- فرودگاه جبل الطارق | Gibraltar International Airport

خب حتما شما تا به حال نشده که با ماشین از وسط باند یک فرودگاه عبور کنید چون خطرناک است و البته غیر قانونی! اما اگر به جبل الطارق یکی دیگر از عجیب ترین فرودگاه های دنیا سفر کنید که در شبه جزیره ایبرین واقع شده، انتخاب دیگری ندارید. باید بدانید که تنها جاده ای که جبل الطارق را به بخش های اصلی مرتبط می کند، همین جاده ای است که از وسط باند فرودگاه می گذرد. برای جلوگیری از تصادف، اگر هواپیمایی در حال برخواست یا فرود است، مثل گذرگاه های ریل قطار، از ورود شما جلوگیری می شود.

فرودگاه جبل الطارق

۴- فرودگاه اسخیپول آمستردام | Amsterdam Airport Schiphol

با فرودگاهی شبیه این، اصلا مهم نیست که پروازتان تاخیر داشته باشد! این فرودگاه، فرودگاه اصلی هلند است و در آن چندین موزه وجود دارد. موزه Rijksmuseum شامل آثاری از هنرمندان معروف هلندی است که هر چند وقت یکبار عوض می شود. مسافرانی که در این فرودگاه ترانزیت دارند می توانند به طور رایگان از ساعت ۷ صبح تا ۸ شب از این موزه بازدید کنند. البته جاذبه های عجیب در فرودگاه اینجا تمام نمی شوند؛ فرودگاه همچنین یک مرکز مدیتیشن دارد و همچنین حمام های اختصاصی نیز فراهم کرده است.

فرودگاه اسخیپول آمستردام

۵- فرودگاه بین‌المللی دن موئنگ، تایلند | Don Mueang International Airport, Thailand

خود را در حال گلف بازی کردن، تصور کنید… یک هواپیما درست در کنارتان فرود می آید یا پرواز می کند. بله! این فرودگاه باندی دارد که یک زمین گلف هم محسوب می شود و به همین خاطر یکی از عجیب ترین هواپیماهای دنیا به حساب می آید. این زمین گلف متعلق به نیروی هوایی سلطنتی تایلند است اما متاسفانه دیگر برای استفاده مردم باز نیست.

فرودگاه بین‌المللی دن موئنگ، تایلند

۶- فرودگاه اگاتی، هند | Agatti Airport, Lakshadweep, India

این فرودگاه با هیچ چیز جز اقیانوس هند محاصره نشده و ویژگی عجیب آن باندی است که در دریا محو می شود. اگاتی تنها فرودگاه در لاکشادویپ، منطقه ای در هند که ۳۶ جزیره هیجان انگیز دارد، محسوب می شود که به خاطر باندهای کوتاهی که در خود جای داده چندین بار درخواست بازسازی آن را داده اند. اما در حال حاضر هنوز هم پروازها در همین باندها اجرا می شوند.

فرودگاه اگاتی، هند

۷- فرودگاه بین المللی ونکوور، کانادا | Vancouver International Airport, Canada

در فرودگاه ونکوور هستید و زمان زیادی تا پرواز دارید؟ خب به سمت دو آکواریومی بروید که در بخش بین المللی فرودگاه واقع شده است. آکواریوم اصلی آن، یک تانک ۱۱۳۵۶۲٫۳۵ لیتری است که بیش از ۵ هزار موجود دریایی از جمله ستاره دریایی در آن دیده می شوند. آکواریوم کوچکتری هم وجود دارد که آن هم بسیار دیدنی است. همین دو آکواریوم باعث شده اند که فرودگاه ونکوور بین عجیب ترین فرودگاه های دنیا قرار گیرد.

فرودگاه بین المللی ونکوور، کانادا

۸- فرودگاه بارا، اسکاتلند | Barra Airport, Scotland

برای یک جزیره گرمسیری یک ساحل برای یک فرودگاه مناسب است! جزیره بارا با عرض پنجاه مایل و طول هشت مایل در ساحل غربی اسکاتلند، بسیار کوچک است که یک خلیج کم عمق دوبرابر آن است. ساحل دارای سه باند مشخص شده است و زمانی که جزر می شود، عملیات انجام می شود (در غیر این صورت، مسافران هواپیما بر روی باند شناور می شوند).

فرودگاه بارا، اسکاتلند

۹- فرودگاه گیسبورن | Gisborne Airport, New Zealand

نمی شود کتمان کرد که فرودگاه گیسبورن در کشور نیوزیلند، غیر عادی است. این عجیب بودن هم به دلیل آن است که ریل قطار پالمرستون به گیسبورن درست از وسط باند اصلی فرودگاه می گذرد. مسئولین برج مراقبت باید تیک آف ها و فرودها را درست برنامه ریزی کنند تا هرگز با عبور قطار یکی نشود.

فرودگاه گیسبورن

۱۰- فرودگاه یوانخو ئی. یروسخین، سیبا |Juancho E. Yrausquin Airport, Saba

از عجیب ترین فرودگاه های دنیا همین مورد است که باند آن به قدری کوتاه است که یکی از سخت ترین فرودها برای خلبانان محسوب می شود. به خاطر کوتاه بودن این باند فرودگاه، تنها هواپیماهایی که سایز کوچکی دارند اجازه فرود در اینجا را دارند. فرودگاه یوانخو تنها ۱۲ دقیقه از فرودگاه پرنس جولیانا در سنت مارین فاصله دارد و توریست هایی که می خواهند به اینجا بیایند باید حواسشان باشد که خبری از جت های غول پیکر نخواهد بود. عکس آن را می توانید در ابتدای متن مشاهده کنید.

منبع: foxnews.com

مقررات و نکات ضروری حمل مایعات در خطوط هوایی
مقررات و نکات ضروری حمل مایعات در خطوط هوایی
معرفی فرودگاه بین المللی جومو کنیاتا
معرفی فرودگاه بین المللی جومو کنیاتا
اطلاعات پروازی کامل سفر به فیلیپین
اطلاعات پروازی کامل سفر به فیلیپین
سفر به فضا، تفریح جدید فوق پولدارها!
سفر به فضا، تفریح جدید فوق پولدارها!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code