علت استقبال مهمانداران از مسافران در هنگام ورود چیست؟

استقبال مهمانداران از مسافران

تا به حال برایتان این سوال پیش آمده است که چرا در هنگام سوار هواپیما شدن، خدمه و مهمانداران پرواز به شما خوش آمد می گویند؟ واقعیت این است که تنها با فکر کردن و بدون کمی تحقیق کردن تا به حال کسی راز استقبال مهمانداران از مسافران را نتوانسته کشف کند! امروز ما در الی گشت تصمیم داریم تا راز استقبال مهمانداران هواپیما از مسافران را برای شما برملا سازیم پس در ادامه با ما همراه باشید.

همه چیز درباره ی استقبال مهمانداران

همه چیز درباره ی استقبال مهمانداران از مسافران

مطالب مرتبط:
واقعیت هایی جالب درباره صنعت هواپیمایی
آشنایی با اولین ها در صنعت هواپیمایی
نگاهی بر تاریخچه ی صنعت هواپیمایی

همه ی ما در هنگام سوار شدن به هواپیما چه در پروازهای داخلی و چه در پروازهای خارجی، با استقبال مهمانداران و خدمه ی هواپیما تا به الان مواجه شده ایم. مهمانداران هواپیما بر اساس برنامه ی از پیش تعیین شده ای هم در جلوی درب هواپیما می ایستند و عده ای از آن ها در طول راهروی کابین قرار می گیرند تا به امور مسافران رسیدگی نمایند و آن ها را برای سفر آماده کنند. رسیدگی به امور مسافرین از ابتدا تا به انتهای پرواز، برآوردن نیازهای آن ها در طول پرواز، پذیرایی از مسافران، آموزش نکات ایمنی در طول پرواز و بسیاری از امور دیگر. بیایید تا در این زمینه به توافق برسیم! با این حال که سفرهای هوایی یکی از امن ترین راه ها برای سفر کردن است اما با این حال، این روش از سفر کردن با سایر وسایل حمل و نقل امن تر است.

با این حال اگر در پرواز با مشکل روبرو شوید و یا خطری آن ها را تهدید نماید، واقعا یک ضایعه ی جبران ناپذیر پیش خواهد آمد. از این رو ایرلاین ها همیشه از افرادی برای شغل به ظاهر ساده اما مهم و حساس مهمانداری استفاده می کنند که علاوه بر دارا بودن مهارت هایی خاص و لازم، امنیت مسافران را بتوانند با مسئولیت پذیری حفظ نمایند. یکی از همین مهارت ها که هم ذاتی است و هم اکتسابی، بررسی سریع مسافران توسط مهمانداران است.

استقبال مهمانداران از مسافران

همیشه یکی از بهترین ها و با تجربه ترین مهانداران هواپیما در هنگام ورود شما به هواپیما، در راستای وظیفه ی تعریف شده ی استقبال مهمانداران از مسافران از شما استقبال می کند اما این استقبال یک وجه دیگری به غیر از خوشامدگویی هم دارد که شما از آن خبر ندارید. در واقع مهماندارانی که در جلوی درب ورودی هواپیما ایستاده اند، در یک عمل زیرکانه با نیت خوشامدگویی از شما و همه ی مسافران پرواز یک بررسی کلی و ارزیابی سریع در همه ی وجوه مربوطه انجام می دهد. درست است که ممکن است که مهماندارانی که جلوی درب به شما خوش آمد گویی می کنند، دچار اشتباهاتی از طریق حواس پنج گانه ی خود شوند ولی اگر هم درست تشخیص دهند، از بروز مشکلات اساسی در هنگام پرواز جلوگیری نموده اند!

همین یک دلیل ساده که همانطور که گفتیم مطمئنا دارای ضریب خطا هم هست، دلیل و انگیزه ای مهم برای شرکت های هواپیمایی مختلف است که این امر را به صورت یک اصل و قانون درآورده و همه ی کارمندان و مهمانداران خود را موظف نمایند که در کنار اصل خدمات رسانی به مسافران و یا به عبارتی دیگر، استقبال مهمانداران از مسافران در پی حفظ امنیتشان و بررسی آن ها صورت بگیرد. این کار مهمانداران را نباید دست کم گرفت زیرا آن ها با دیدن کمترین مورد شک برانگیزی می توانند تا جان چندین نفر را نجات دهند. البته این همه چیز در زمینه ی استقبال مهمانداران از مسافران نیست.

مسافران و خدمه پرواز

البته این اصل مزایایی هم برای مهمانداران و کادر پرواز و به صورت کلی شرکت هواپیمایی که پرواز بر عهده ی آن است، دارد! اکثر مهمانداران در این زمینه می گویند که این کار آن ها باعث راحت تر ارتباط گرفتن مسافران با انان شده و در نتیجه آن ها تعامل بهتری با مسافران در طول پرواز دارند. به این ترتیب مهمانداران که هر کدام در خود گویی یک پوآروی درون دارند، می توانند به راحتی شخصیت هر مسافر را در تعامل نزدیک تر تشخیص دهند و  تا حدودی متوجه امیال پنهان آنان نیز بشوند. اینگونه کادر پرواز تا حدود زیادی از رازهای مگوی شخصیتی و یا برنامه های هر مسافری تا حدود رضایت بخشی مطلع می شوند.

همیشه پس از شروع پرواز مهمانداران از شما جویای وضعیتتان در پرواز می شوند و از شما می خواهند تا اگر به چیزی نیاز داشتید، به آن ها بگویید. اینگونه آنان نصف بیشتر راه را در زمینه ی انجام کارشان رفته اند. مهمانداران معمولا وضعیت مواد خوراکی مخصوصا نوشیدنی ها را نیز مورد بررسی قرار می دهند زیرا یکی از چیزهای حساسی که در یک هواپیما برده می شود و یا اصلا وجود دارد، مواد مایع است! آن ها حتی در طول پرواز این را هم بررسی می کنند که آیا از همکارانشان در شرکت های دیگر، مسافری هست که اگر مشکلی پیش آمد در طول پرواز از آن کمک بگیرند؟!

علت استقبال مهمانداران از مسافران در هنگام ورود چیست؟

از دلایلی که باعث استقبال مهمانداران از مسافران پرواز می شود این است که مسافری در طول پرواز هست که بیماری خاصی را از آنان پنهان نماید که برای خودش و یا مسافران خطرناک باشد؟ حتی مشکلاتی همچون ترس از ارتفاع، فوبیای پرواز و مسافرت اجباری و یا دیگر مشکلات جسمی مسافران را از روی حالاتشان مورد بررسی قرار می دهند تا نه برای مسافر مورد نظر و نه برای دیگران مشکلی پیش نیاید و همه چیز برای یک پرواز آرام مهیا باشد. مهمانداران هواپیما آن قدر باید تیز باشند که اگر در هنگام سوار شدن مسافران شخصی را با مشخصات فیزیکی توانا دیدند، آن را به خاطر بسپارند تا در صورت نیاز از توانایی های او استفاده کنند. البته مسافران گاهی اوقات دچار تخلفلتی می شوند که دلیل استقابل مهمانداران از مسافران پرواز به نیت بررسی آنان می گردد! مثلا یواشکی حیوان خانگی می آورند و یا از مواد ممنوعه در پرواز استفاده می کنند.

استقبال مهمانداران از مسافران هواپیما و راز پنهان آن ها

البته مهماندارن کارهای دیگری به جز بررسی مهمانداران داردند! آن ها ساک دستی های مسافران را در جایگاه مخصوص بالای سرشان قرار می دهند تا مسافران راحت تر باشند. علائم های مختلف را تشخیص می دهند تا در صورت نیاز به مسافرانی که نقص عضو دارند و یا مشکلات جسمی و ذهنی دارند کمک کنند. یکی از وظایف مهمانداران این است که در بین مسافران اگر پزشکی هست، آن را شناسایی کنند تا در صورت لزوم از او کمک بخواهند. در هواپیما همه ی مشاغل و مهارت ها در صورت نیاز، یک گنج به حساب می آید.

مهمانداران

آخرین نکته درباره ی استقبال مهمانداران از مسافران

در آخر باید این نکته را حتما در زمینه ی استقبال مهمانداران از مسافران اضافه کنیم که کادر مهماندارن پرواز از همه نظر آموزش می بینند و مورد آزمایش قرار می گیرند و بعد اجازه ی حضور در هواپیما را دریافت می کنند. این افراد از بدو ورود مسافران و تا آخرین لحظه ی حضور آنان، به فکر تمامی امور آنان هستند.

مهماندار

منبع: airporteasy.com

آیا اگر اتفاقی در هواپیما بیوفتد، آن را به شما می گویند؟!
آیا اگر اتفاقی در هواپیما بیوفتد، آن را به شما می گویند؟!
چه اتفاقی می افتد اگر در هواپیما را باز کنید؟
چه اتفاقی می افتد اگر در هواپیما را باز کنید؟
معرفی «هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس»، عضو جدید و کم مصرف خانواده بوئینگ!
معرفی «هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس»، عضو جدید و کم مصرف خانواده بوئینگ!
آیا کودکان به تنهایی اجازه سوار شدن به هواپیما را دارند؟
آیا کودکان به تنهایی اجازه سوار شدن به هواپیما را دارند؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code