بلیط هواپیما

بهترین هتل ها، ویلاها و خانه های ییلاقی در لومبوک (بخش اول)

با خانه های ییلاقی لومبوک آشنا شوید

خانه های ییلاقی «الِم گیلی»

«گیلی تراوانگان» یکی از سه جزیره کوچک مرجانی لامبوک بشمار می رود، همسایه شرقی بالی. ماسه این جزیره سفید بوده و پر از درختان نارگیل است. این جزیره محل مناسبی برای استراحت و دوری از شلوغی های زندگی شهری است و خانه و ویلاهای مطلوب و دلنشینی برای اقامت مسافران  دارد، ویلاهایی با معماری بومی بالی که تشکیل شده از: سنگ های آتشفشان، چوب های بومی و دکوراسیون بسیار هنرمندانه. اگر از غذاهایی مانند پیتزا خسته شده اید، غذا های بومی بالی را امتحان کنید که بسیار لذیذند. از دیگر تفریحات در بالی، دوچرخه سواری است، با پرداخت فقط سه یورو، می توان برای یک روز کامل دوچرخه کرایه کرد یا با اجاره درشکه و اسب به سبک سنتی  بالی، در جزیره به گشت و گذار پرداخت. آبهای نزدیک این جزیره مکان مناسبی برای غواصی است و می توان لاک پشت های سبز را از نزدیک دید.

اقامتگاه های لومبوک

«گیلی ایر»

اگر هم مایل بودید می توانید با قایقی به جزیره «گیلی ایر» بروید. «ایر» نمونه ای عالی از مناطق استوایی است که می توان در آن به تفریح و سیاحت، غواصی و خوردن پیتزا تنوری بر چوب، پرداخت. در این محل کلبه های لوکس و کوچک ساخته شد از چوب نارگیل وجود دارد و در رستوران نزدیک محل اقامت مسافران، با برنج دودی درجه یک از همه پذیرایی می شود.
در کلبه های مجلل این منطقه، تلویزیون و ماهواره گذاشته شده است. آژانس مسافرتی « مانتا دایو» این تور لذت بخش را برای شما مهیا می کند. صاحب هندی انگلیسی این آژانس مسافرتی، کار خود را از سال ۲۰۰۰ آغاز کرد، همچنین او در راه اندازی موسسه «گیلی اکو تِراست» نقش داشته است، که فعالیت این موسسه در حیطه پروژه های حفظ و نگهداری محیط زیست است از جمله گسترده ترین برنامه جهانی در باززایی صخره های مرجانی. آب های اطراف این جزیره زیستگاه موجودات گوناگونی است از مارماهی گرفته تا سفره ماهی، همچنین منطقه ای غنی از انواع مرجان های سخت و  نرم است.

«اِمبر هَووس گیلی مِنو»

«منو» کوچکترین جزیره از سه جزیره «گیلی» است و از چشم گردشگران جا افتاده است، با اینکه در تمام جزیره ها زمان به کندی می گذرد در «منو» زمان از هر جای دیگر آهسته تر حرکت می کند. اگر هنگام تعطیلات به آنجا روید، خواهید دید که جزیره به حال خود رها شده است و به جزء تعداد کمی ماهی گیر با شخص دیگری روبرو نمی شوید. «اِمبر هَووس»، سواحل بسیار زیبایی دارد و باغ های مرجانی وسیعی در آن پدید آمده که محل زندگی انواع گوناگون ماهی است.

طبیعت مسحور کننده ی بالی + ویدیو
طبیعت مسحور کننده ی بالی + ویدیو
۳۰ حقیقت جالب درباره کشور اندونزی
۳۰ حقیقت جالب درباره کشور اندونزی
اگر می خواهید در اندونزی سالم بمانید بخوانید
اگر می خواهید در اندونزی سالم بمانید بخوانید
چطور از فرودگاه بالی اندونزی به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه بالی اندونزی به مرکز شهر برویم؟