لیست امن ترین ایرلاین های جهان برای سال ۲۰۱۹ منتشر شد!

امن ترین ایرلاین های ۲۰۱۹

امروزه سفر هوایی یکی از امن ترین شیوه های حمل و نقل است و با توجه به پیشرفت های روزافزون، هواپیماها بسیار مجهز، امن و قابل اعتماد شده اند. وبسایت ایرلاین ریتینگز (AirlineRatings.com) که به تحلیل و بررسی ایرلاین های مختلف می پردازد لیست امن ترین ایرلاین های ۲۰۱۹ را به تازگی منتشر کرده است. این رده بندی براساس عملکرد شرکت های هواپیمایی در سالی که گذشت انجام شده و به این ترتیب، امن ترین ایرلاین ها برای سال ۲۰۱۹ انتخاب شده اند. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا در مورد این خبر بیشتر بدانیم.

هواپیمایی کانتاس

کاهش سوانح هواپیمایی

مطالب مرتبط:
امن ترین ایرلاین های جهان در سال ۲۰۱۸
بررسی بهترین شرکت های هواپیمایی با فناوری هوشمند
شیک ترین لباس های خدمه پروازی در ایرلاین های جهان

طبق خبری که در این مورد منتشر شده در صدر لیست امن ترین ایرلاین های سال ۲۰۱۹ بار دیگر شرکت هواپیمایی استرالیایی کانتاس قرار گرفته است. سال گذشته هم در ادامه چند سال گذشته جزء امن ترین سال ها در صنعت هواپیمایی بود و آمار سوانح و حوادث هواپیمایی به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرده است. جفری توماس، مدیر شرکت هواپیمایی کانتاس در مورد قرار گرفتن این ایرلاین در صدر امن ترین ایرلاین های ۲۰۱۹ این طور می گوید: «امسال ما به طور ویژه به مبحث امنیت و تجهیز اختصاص دادیم و در این زمینه پیشرفت های زیادی داشته ایم. شرکت هواپیمایی کانتاس به دلیل پیشگام بودن در زمینه نوآوری ها و فناوری های امنیتی به عنوان امن ترین ایرلاین جهان انتخاب شده و این موضوع حاکی از اعتماد و اطمینان مسافران به این ایرلاین است.»

یونایتد ایرلاینز

وبسایت ایرلاین ریتینگز هر سال با تحلیل و آنالیز داده های شرکت های هواپیمایی امن ترین و همین طور پرخطرترین شرکت های هواپیمایی را مشخص می کند. امسال نیز این وبسایت اطلاعات و داده های بیش از ۴۰۵ ایرلاین در سرتاسر جهان را گردآوری کرد و به دقت مورد بررسی قرار داد تا بتواند لیست امن ترین ایرلاین های ۲۰۱۹ را تهیه کند. در این بررسی ۱۲ معیار جداگانه مبنای رده بندی و تحلیل شرکت های هواپیمایی قرار گرفتند. اهمیت به بازرسی و تعمیر و نگهداری و همین طور آمار تصادفات و سوانح هوایی، عمر ناوگان هواپیمایی و سودآوری و … از جمله معیارهای آنالیز محسوب می شوند.

در رده بندی منتشر شده توسط وبسایت ایرلاین ریتینگز همیشه نام شرکت هواپیمایی کانتاس دیده می شود. کانتاس از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ همچنان به عنوان امن ترین ایرلاین دنیا انتخاب شده است. در سال ۲۰۱۸ کانتاس کمی دچار تزلزل شد، اما مجددا در سال ۲۰۱۹ این ایرلاین به جایگاه قبلی اش بازگشته و در صدر امن ترین ایرلاین های ۲۰۱۹ انتخاب شده است. در این خبر که به تازگی منتشر شده کانتاس به عنوان امن ترین ایرلاین معرفی شده و ۱۹ ایرلاین دیگر بدون ترتیب و بر اساس حروف الفبا نوشته شده اند.

ایرنیوزلند

۲۰ ایرلاین برتر و امن دنیا

 1. هواپیمایی کانتاس | Qantas
 2. شرکت هواپیمایی ایرنیوزلند | Air New Zealand
 3. آلاسکا ایرلاینز | Alaska Airlines
 4. آل نیپون ایرویز | All Nippon Airways
 5. امریکن ایرلاینز | American Airlines
 6. آسترین ایرلاینز | Austrian Airlines
 7. بریتیش ایرویز | British Airways
 8. کاتای پسیفیک ایرویز | Cathay Pacific Airways
 9. شرکت هواپیمایی امارات | Emirates
 10. هواپیمایی اوا ایر | EVA Air
 11. شرکت هواپیمایی فینر | Finnair
 12. هاوایین ایرلاینز | Hawaiian Airlines
 13. شرکت هواپیمایی کی ال ام | KLM
 14. هواپیمایی لوفت هانزا | Lufthansa
 15. شرکت هواپیمایی قطر ایرویز | Qatar Airways
 16. اسکاندیناوین ایرلاین سیستم | Scandinavian Airline System
 17. سنگاپور ایرلاینز | Singapore Airlines
 18. شرکت هواپیمایی سوئیس | Swiss
 19. یونایتد ایرلاینز | United Airlines
 20. گروه هواپیمایی های ویرجین (ویرجین آتلانتیک و ویرجین استرالیا) | Virgin group of airlines (Atlantic and Australia)
هواپیمایی امارات

شرکت یونایتد ایرلاینز بعد از غیبتی که در سال ۲۰۱۸ داشت مجددا در لیست امن ترین ایرلاین های ۲۰۱۹ قرار گرفته است. توماس در این رابطه می گوید: «دو ایرلاین بزرگ و معتبر آمریکایی، امریکن ایرلاینز و یونایتد ایرلاینز با تلاش هایی که برای کاهش عمر و سن ناوگان هواپیمایی شان انجام دادند توانستند دوباره در جمع ۲۰ ایرلاین برتر قرار بگیرند. این دو شرکت با خریدهای عمده ای که انجام دادند هواپیماهای جدید و مدرنی را وارد ناوگان خود کرده اند.»

او اضافه می کند، «ژاپن ایرلاینز امسال در این لیست حضور ندارد؛ زیرا یکی از خلبان هایش در وضعیتی نامناسب برای پرواز در فرودگاه هیترو مشاهده شده بود. هواپیمایی الاتحاد هم به دلیل سوانح و مشکلات متعددی که در سال گذشته داشته در این لیست حضور ندارد.»

«تمام ۲۰ ایرلاینی که در لیست حضور دارند همگی عملکردی استثنایی و عالی در سال گذشته داشته اند و فارغ از رده بندی و رتبه بندی تمامشان شرکت هایی قابل اعتماد و امن برای سفر قلمداد می شوند.»

بریتیش ایرویز

امن ترین ایرلاین های ارزان قیمت ۲۰۱۹

وبسایت ایرلاین ریتینگز با تحلیل داده های شرکت های هواپیمایی، امن ترین ایرلاین های ارزان قیمت جهان را هم معرفی کرده که در عین حال که جزء شرکت های هواپیمایی ارزان قیمت به حساب می آیند امنیت پرواز فوق العاده ای داشته اند. امن ترین ایرلاین های ارزان قیمت جهان به ترتیب الفبا عبارتند از:

ایرلاین فلای بی، فرونتیر، اچ کی اکسپرس، جت بلو، جت استار استرالیا/آسیا، توماس کوک، وولاریس، وولینگ، وست جت و ویز.

رده بندی ایرلاین های جهان بر اساس سیستم رتبه بندی هفت ستاره ای انجام شده و به این ترتیب، تمامی ۲۰ ایرلاینی که در صدر لیست قرار دارند همگی ۷ ستاره را دریافت کرده اند. در ته این لیست، شرکت هواپیمایی افغانستان به نام آریانا افغان ایرلاینز، کام ایر و تریگانا ایر سرویس قرار گرفته اند که تنها موفق به دریافت یک یا دو ستاره شده اند.

منبع: edition.cnn.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code