این پسر ۲۰ ساله اولین نفری است که سوار هر هواپیما می شود!

اولین مسافر هواپیماهای جدید

شاید برای اکثر نوجوان ها نهایت شغل رویایی که می توانند داشته باشند کار کردن نیمه وقت در یک رستوران یا فروشگاه باشد. اما الکس از سن ۱۴ سالگی به عنوان کارشناس و تحلیل گر هواپیمایی با نشریات و مجلات معتبر همکاری می کند! الکس ماکراس (Alex Macheras) که اکنون ۲۰ سال دارد کارش این است که دور دنیا سفر کند و پرواز فرست کلاس هواپیماهای جدید را امتحان کند! او اولین مسافر هواپیماهای جدید است و هواپیماها قبل از آنکه تحویل مشتری داده شوند توسط این تحلیل گر ۲۰ ساله امتحان و بررسی و در نهایت، تایید می شوند! با الی گشت همراه باشید تا با این پسر هوانورد آشنا شویم.

هواپیماهای جدید
مطالب مرتبط:
بهترین هواپیمای کاغذی جهان
۴ هتل هواپیمایی منحصربفرد: در این هواپیماها می توانید اقامت کنید!

الکس اولین مسافر هواپیماهای جدید است، او پیش از هرکسی سوار این هواپیماها می شود، روی صندلی های فرست کلاس می نشیند و راحتی و کیفیت آن ها را بررسی می کند؛ غذاهای فرست کلاس و امکانات آن را امتحان می کند و بعد عکس ها و توضیحاتش را با فالوئرهایش در اینستاگرام و توئیتر به اشتراک می گذارد! و از این راه کلی پول و شهرت کسب کرده است!

تحویل هواپیماهای جدید

او در مصاحبه ای اعلام کرده که از کودکی عاشق هواپیما و دنیای هوانوردی بوده است و از سن ۱۴ سالگی تحلیل هایش را برای مجلات مختلف ارسال می کرده است. پشتکار و علاقه او به صنعت هواپیمایی در نهایت او را به این جایگاه مهم و لاکچری، یعنی اولین مسافر هواپیماهای جدید، رسانده است.

الکس در مورد علاقه اش به هواپیما می گوید:

«من با عشق به هواپیما متولد شدم! ویدئوهایی از زمان کودکی من وجود دارد که هنوز نمی توانستم صحبت کنم، اما با انگشت به هواپیماهای در آسمان اشاره می کردم. پدر و مادرم در زمینه های کاری دیگری بودند، اما من از ابتدا عاشق هواپیما بودم.»

اولین مسافر هواپیما

از همان کودکی، الکس هرجا مطلبی در مورد هواپیما پیدا می کرد مطالعه می کرد. هر کتاب، مجله و بریده روزنامه ای که در مورد صنعت هواپیمایی بود این پسر را جذب خودش می کرد. الکس حتی در دوره های آموزش پرواز نیز شرکت کرده است.

«خانواده ام به شوخی می گفتند که در هشت سالگی می توانستم نکات ایمنی پرواز را به ۵ زبان مختلف بیان کنم.»

او تمام مطالب جذاب در مورد هواپیما را پیگیری می کرد و الگویش ریچارد برانسون، کارآفرین و سرمایه گذار افسانه ای بریتانیایی بوده است که بیش از ۴۰۰ شرکت در دنیا، از جمله شرکت هواپیمایی ویرجین آتلانتیک را راه اندازی کرده است. این علاقه و پشتکار به هواپیما در نهایت او را به اولین مسافر هواپیماهای جدید تبدیل کرده است.

تحلیل گر هواپیمایی

الکس از همان سنین نوجوانی تحلیل ها و نظراتش را در مورد هواپیما در توئیتر و شبکه های مجازی به اشتراک می گذاشت. تا آنکه یکی از شبکه های رادیویی متوجه تحلیل های موشکافانه او شد و او را برای اجرای برنامه های هواپیمایی دعوت کردند.  در سن ۱۶ سالگی وقتی هنوز دبیرستانش را هم تمام نکرده بود در اخبار شبکه اسکای نیوز (SkyNews) ظاهر شد،  بعد برای اجرای تحلیل های هواپیمایی با شبکه های مختلف دیگر مثل الجزیره، LBC و … نیز قرارداد همکاری بست. الکس در این رابطه می گوید:

«من هیچ وقت این شغل را انتخاب نکردم! و هیچ وقت هدفم این نبود که اولین مسافر هواپیماهای جدید باشم و آن ها را امتحان کنم. تنها کاری را عاشقش بودم انجام دادم و از این کار لذت می برم. من سال ها قبل از آنکه با شرکت های مختلف قرارداد کاری ببندم اخبار و گزارش های هواپیمایی را پیگیری می کردم.»

تحلیل گر ایرلاین

در حال حاضر، الکس ۲۰ ساله با شرکت های هواپیماسازی معتبر دنیا همکاری می کند و قبل از آنکه هواپیمای جدید به مشتری اش تحویل داده شود هواپیما را تست می کند! او اولین مسافر هواپیماهای جدید است و حتی در کابین خلبان نیز می نشیند و در پروسه تست پرواز نیز شرکت می کند. الکس سوار هواپیمای خالی می شود و تنها مسافر هواپیماهای جدید است. در تمام قسمت های هواپیما، از جمله بخش فرست کلاس می نشیند، صندلی ها را امتحان می کند، سرگرمی های داخل کابین را امتحان می کند، انواع غذاها و نوشیدنی های فرست کلاس را امتحان می کند، از تمام مراحل عکس می گیرد و بعد آن ها را با ۱۵۰۰۰ فالوئرش در توئیتر و اینستاگرام به اشتراک می گذارد!

کاپیتان هواپیما

الکس برای امتحان هواپیماهای جدید به سرتاسر دنیا سفر می کند و در طول سفر از امکانات رفاهی فرست کلاس، از جمله سالن استراحت فرودگاه نیز استفاده می کند. دوستان و آشنایانش کارکنان و کاپیتان های ایرلاین های معتبر هستند و شرکت های معتبر هواپیماسازی برای تحویل نهایی هواپیما به مشتری با این پسر ۲۰ ساله تماس می گیرند!

هواپیماهای جدید به کشورهای مختلف دنیا مثل قطر، سنگاپور، تایلند، هنگ کنگ و … تحویل داده می شوند. به گفته الکس، «چیزی که در دنیای تحویل هواپیماها متوجه می شویم این است که دنیا بسیار کوچک است! در این کار، ممکن است در یک هفته به ۶ یا ۷ قاره جهان سفر کنیم.»

سالن استراحت فرودگاه

اما، هرچه باشد او یک پسر ۲۰ ساله است. هنگامی که برای تحویل نهایی هواپیما به کشوری سفر می کند سعی می کند در این فاصله در آن کشور گشت و گذار کند و کمی تفریح کند. به گفته خودش، «وقتی برای تحویل هواپیما به تایلند سفر کرده بودیم چند روزی را در بانکوک گذراندم، سوار توک-توک شدم و غذاهای تایلندی را امتحان کردم. وقتی دوباره سوار بر هواپیما به اروپا برمی گشتم آماده تحویل جدید بودم.»

منبع: businessinsider.com

آیا کودکان به تنهایی اجازه سوار شدن به هواپیما را دارند؟
آیا کودکان به تنهایی اجازه سوار شدن به هواپیما را دارند؟
معرفی شرکت هواپیماسازی بوئینگ
معرفی شرکت هواپیماسازی بوئینگ
چرا هنگام تیک-آف و فرود نمی توان از دستشویی هواپیما استفاده کرد؟!
چرا هنگام تیک-آف و فرود نمی توان از دستشویی هواپیما استفاده کرد؟!
چطور از فرودگاه بورگاس بلغارستان به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه بورگاس بلغارستان به مرکز شهر برویم؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code