بلیط هواپیما

به‌ صرفه‌ترین هتل‌ها در چند شهر اروپایی (بخش دوم)

در این مطلب که بخش دوم مطلب به صرفه ترین هتل ها در چند شهر اروپایی است قصد داریم با هتل هایی آشنایتان کنیم که گردشگری اقامت در آنها را تجربه کرده و مقرون به صرفه خواهند بود، با الی گشت همراه باشید تا به مرور این هتل ها بپردازیم.

مطالب مرتبط:
به صرفه ترین هتل ها در چند شهر اروپایی
۱۰ مورد از به صرفه ترین هتل ها و اقامت گاه ها در تایلند
هتل های ارزان اروپا

ویلنیوس (Vilnius)

هتل Domus Maria در ویلنیوس، یک صومعه قرن هفدهمی است که اتاق‌ های مربوط به راهبان، اکنون پذیرای میهمانان و جهانگردان است؛ هرچند که هیچ چیز با سبک و سیاق اسپارتی در اینجا پیدا نخواهید کرد. این هتل خوش‌منظره، سرچشمه جادو و آرامش است و فاصله آن تا ایستگاه قطار، تنها ۱۵ دقیقه پیاده‌روی است.

لیسبون

لیسبون دارای مجموعه گسترده‌ای از مهمان‌ سراهاست. مهمان سرایی که من در آن اقامت کردم  وای‌فای رایگان، تختخواب‌ های محکم که یک‌سوی آنها به دیوار اتکا دارد، خوابگاه‌ های کوچک و دوش و حمام‌های باکیفیت دارد. صبحانه شامل لوبیا بود و در ناحیه بزرگ عمومی که مشرف به ساختمان‌های زیبا و قدیمی و خیابان‌های باریک بود، سرو می‌شد. در میان موارد جذاب، باید از تورهای پیاده‌روی رایگان و شانس تجربه موزیک جالب fado نام برد. غذای تاپاس خوشمزه که راهنمای تور ما آن را پیشنهاد کرده بود (و خودش هم در این مهمان‌سرا کار می‌کرد)، در ترکیب با صداهای ناب fado موجب شد تا گروهی که من در آن بودم، بتوانند از ساعات شبانه در این شهر زیبا، نهایت لذت را ببرند.

اودسا، اوکراین

مهمان‌سرای بزرگ Babushka در مرکز اودسا، باید مجلل‌ترین اقامتگاه در اوکراین باشد. این مهمان‌سرا، بسیار محبوب است؛ چرا که در کنار خیابان مختص عابرین پیاده Deribasivska واقع است. چیزی که من در تمام مدت اقامت خودم بیشتر از همه دوست داشتم، این بود که Babushka (در زبان روسی به معنای مادربزرگ)، واقعاً دارای حال و هوای خانه مادربزرگ بود! دکور آنجا درست مثل دکور خانه مادربزرگم بود و از تماشای فنجان‌های بی‌شماری که برای سرو چای و قهوه چیده شده بودند، لذت می‌بردم. علاوه بر این، اگر احساس کنید تنها هستید، یک اجاق بزرگ در اتاق عمومی وجود دارد که بسیاری از مهمان‌ها در آنجا دور هم جمع می‌شوند و داستان‌های مربوط به سفرهای‌شان را برای هم تعریف می‌کنند.

برلین

من و همسرم خیلی خوش‌شانس بودیم که موفق شدیم در قسمت شرقی برلین، تنها با قیمت شبی ۷۰ دلار، هتل Monbijou را رزرو کنیم. این هتل خاص، بسیار شیک و تمیز است و از روی پشت‌بام آن، منظره‌های تماشایی قابل دیدن هستند. در هر اتاق این هتل عالی و مدرن، پنجره‌های سرتاسری رمانتیک وجود دارند. حمام‌ های عالی، شامپو و صابون با کیفیت، همگی احساس لوکس به آدم می‌دهند. این هتل در نزدیکی بازار Hackescher markt واقع است که تنها در چندقدمی هتل قرار دارد و برای هر بودجه‌ای، غذایی عالی عرضه می‌کند؛ از جمله Curry 61، فلافل، نانوایی‌های آلمانی، و رستوران‌های سطح‌ بالاتر.

بوداپست

پس از سه هفته سرگردانی در بالکان، به‌سر بردن روی حصیرهای خشک و بالش‌های سفت، به هتل KK Budapest Opera رسیدیم و از نرم‌ترین ملحفه‌هایی که مدت‌ها بود از آنها محروم بودیم، استفاده کردیم. این هتل درست کنار خانه اپرا (Opera House) واقع است که شب‌هنگام نورانی می‌شود و مجاور کافه های مخروبه، رودخانه و مناظر جهانگردی است. کارمندان مهربان هتل، سونا و بار در محوطه جالب آن، همگی و همگی توانستند با شبی ۷۳ پوند، رضایت خاطر ما را در سفر جلب کنند.

راهنمای سفر به موناکو
راهنمای سفر به موناکو
۱۰ جاذبه معروف کشور سان مارینو
۱۰ جاذبه معروف کشور سان مارینو
۱۰ دسر خوشمزه اروپایی
۱۰ دسر خوشمزه اروپایی
راهنمای سفر به استونی
راهنمای سفر به استونی