معرفی پرواز بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی بریتیش ایر ویز

آشنایی با پرواز بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی بریتیش ایر ویز | Business class British Airways

امروز می خواهیم تا با یکی از پروازهای بیزینس کلاس یکی از مشهورترین ایرلاین های جهان آشنا شویم، پرواز بیزینس کلاس بریتیش ایر ویز (Business class British Airways). این شرکت هواپیمایی جز یکی از ۱۰ شرکت برتر هواپیمایی جهان است که اقدام به ارائه ی این پروازها در مقاصد پروازی خود می نماید. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر مختصری از تاریخچه ی این شرکت هواپیمایی در ابتدا و پس از آن به بررسی امکانات پرواز بیزینس کلاس بریتیش ایر ویز می پردازریم.

بریتیش ایر ویز

مختصری از تاریخچه ی شرکت هواپیمایی بریتیش ایر ویز

مطالب مرتبط:
در لندن به کدام رستوران ها برویم؟
معروف ترین جاذبه های لندن را در کاخ وست مینستر ببینید

شرکت هواپیمایی بریتیش ایر ویز، یکی از بزرگ ترین ایرلاین ها در سراسر جهان و تحت پرچم کشور بریتانیا می باشد. این شرکت هواپیمایی از نظر تعداد ناوگان در زمره ی یکی از بزرگ ترین و معتبرترین ایرلاین های دنیا به شمار می رود. این شرکت هواپیمایی مشهور با دارا بودن ۳۰۶ فروند هواپیمای درون شبکه ی پروازی گسترده ای که در خود دارد یکی از شرکت هایی است که کامل ترین پروازها را ارائه می دهد.

این شرکت که روزانه به ۱۸۳ مقصد در سر تا سر دنیا پرواز مستقیم در سیستم خود دارد. این شرکت هواپیمایی به دلیل امنیت پرواز و کیفیت خدمات همیشه زبانزد خاص و عام بوده و بسیاری از افراد در هنگام سفر سعی می کنند بلیط هواپیمای بریتیش ایرویز را تهیه نمایند. شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز در واقع ایرلاینی متعلق به بریتانیا و یا همان کشور انگلیس است که در سال ۱۹۷۴ تاسیس شد. دفتر مرکزی این شرکت هواپیمایی در شهر هاموندورتس بریتانیا قرار گرفته است. فرودگاه های هیترو لندن (London Heathrow Airport)  و فرودگاه گاتویک (Gatwick Airport) به عنوان قطب اصلی بریتیش ایرویز فعالیت می نماید.

شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز در ایران نیز فعال است و انواع فعالیت های پروازی را در ایران نیز به شهروندان ایرانی و یا کسانی از سراسر دنیا که این شرکت را برای پرواز انتخاب می نماید، برای پرواز به ایران ارائه می دهد.

اولین پرواز این شرکت به تهران در سال ۱۹۴۶ انجام شده است. در حال حاضر شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز در تهران دارای دفتر مرکزی است و پروازهای متعددی به مقاصد مختلف انجام می دهد.

مختصری از تاریخچه ی شرکت هواپیمایی بریتیش ایر ویز

شرکت هواپیمایی برتیش ایرویز یکی از بزرگ ترین و مدرن ترین ناوگان های هواپیمایی را در بین تمام ایرلاین های جهان در اختیار دارد. بریتیش ایرلاین به عنوان یکی از مشتریان قدیمی شرکت هواپیماسازی بوئینگ به شمار می رود.

این ایرلاین در سال ۱۹۹۸ سفارش خرید ۵۹ فروند ایرباس A320 را به شرکت ایرباس ارائه داد. در سال ۲۰۰۷ نیز برنامه نوسازی و تجهیز ناوگان خود را ادامه داد و ۱۲ فروند ایرباس A380 و ۲۴ فروند بوئینگ ۷۸۷ خریداری کرد.

هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ پرکاربردترین هواپیمای استفاده شده در بریتیش ایرلاین است و این ایرلاین ۵۹ فروند از این مدل هواپیما را در ناوگان هواپیمایی خود دارد. شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز یکی از معدود ایرلاین هایی است که به تمام ۶ قاره ی جهان پرواز مستقیم دارد.

این ایرلاین با به کارگیری هواپیماهای مدرن بوئینگ و ایرباس سفری امن و راحت را برای مسافران در پروازهای مختلف تضمین می کند. پررفت و آمدترین مسیر پروازی شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز از لندن به نیوریورک و لندن به دوبلین است.

پرواز مستقیم از فرودگاه هیترو لندن به فرودگاه امام خمینی یکی از این پروازهاست که ۶ بار در هفته انجام می شود.

شرکت هواپیمایی بریتیش ایر ویز

شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز با ارائه ی کلاس های پروازی مختلف بر اساس بودجه ها و سلیقه های متفاوت به ارائه خدمات پروازی به مسافرانش می پردازد. در تمامی پروازهای بریتیش ایرویز نهایت راحتی و ارائه ی بهترین خدمات مد نظر پرسنل پروازی قرار می گیرد.

در حال حاضر بریتیش ایرویز در کلاس های پروازی اقتصادی یا اکونومی  (economy)، پریمیوم اکونومی (premium economy)، تجاری یا بیزنس کلاس ( business ) و فرست کلاس (First class) به مسافرانش در مقاصد مختلف خدمات رسانی می کند.

در پروازهای کوتاه و طولانی مدت این شرکت، دو کلاس پروازی اکونومی و بیزنس کلاس ارائه می شود. در پروازهای طولانی مدت علاوه بر این، دو کلاس پروازی دیگر نیز وجود دارد: فرست کلاس و پرمیوم کلاس. بلیط اکونومی ارزان ترین نرخ را در بین سایر بلیط های این شرکت را دارد.

البته ما در این متن همانطور که می دانید قصد داریم تا مشخصات پرواز بیزینس کلاس را برای شما خوانندگان گرامی بررسی نماییم. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید.

آشنایی با پرواز بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی بریتیش ایر ویز

پروازهای بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی بریتیش ایر ویز

به بررسی امکانات پرواز بیزینس کلاس بریتیش ایر ویز می رسیم. در ابتدا باید بگوییم که قسمت فرست کلاس و بیزینس کلاس بریتیش ایر ویز، با این که قیمت زیادی دارند، اما علاوه بر قرار گرفتن در قسمت جداگانه ‌ای از هواپیما و جداسازی  از مسافرین پروازهای دیگر، دارای منوی غذایی متفاوت که در ادامه توضیح خواهیم داد، فضایی کاملا خصوصی و راحت به همراه صندلی که قابلیت تبدیل شدن به تخت را دارد، می باشد.

شما با انتخاب قسمت بیزینس کلاس این پرواز دقیقا از لحظه ی رزرو بلیط تا لحظه ی تحویل گرفتن بار خود در فرودگاه، فضایی بسیار آرام و متفاوت و راحت ‌تر از بقیه ی مسافران پروازهای دیگر را بی شک تجربه خواهید کرد.

پرواز بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی بریتیش ایر ویز

شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز بسته به کلاس پروازی و مدت زمان پرواز خود غذاهای مختلفی را به مسافران خود ارائه می کند. در بخش بیزینس کلاس، در سفرهای کوتاه مدت با اسنک و عده های غذایی کوچک و در پروازهای طولانی مدت با وعده های غذایی کامل از مسافران این پرواز پذیرایی می شود.

در پروازهای طولانی مدت مسافران می توانند غذاهای خود را از ۲۴ ساعت قبل از پرواز انتخاب نمایند. در منوی متنوع بریتیش ایرویز مسافران می توانند از صبحانه ی انگلیسی، انواع غذاهای بین المللی، غذاهای رژیمی و غذاهای منوی مخصوص گیاهخواران استفاده نمایند.

در پروازهای بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز مسافران می توانند در زمان انجام چک این صندلی خود را انتخاب نمایند. ولی به صورت کلی فضای زیادی بین صندلی های پرواز بیزینس کلاس وجود دارد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد