معرفی پرواز بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی لوفت هانزا

آشنایی با پرواز بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی لوفت هانزا | Business class Lufthansa

امروز می خواهیم تا یکی از ده پرواز برتر بیزینس کلاس را در سطح و مقام جهانی که یکی از معروف ترین شرکت های هواپیمایی جهان آن را برگزار می نماید با شما صحبت نماییم. پرواز بیزنیس کلاس شرکت هواپیمایی لوفت هانزا (Business class Lufthansa). به انتخاب مسافرین، نشریه و وب سایت های صنعت هواپیمایی این شرکت یکی از برترین خدمات جهان را در زمینه ی بیزینس کلاس را دارد. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر بیزینس کلاس لوفت هانزا را بررسی نماییم.

آشنایی با پرواز بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی لوفت هانزا

مختصری از تاریخچه ی شرکت هواپیمایی لوفت هانزا

مطالب مرتبط:
۱۰ حقیقت جالب در مورد هواپیمایی لوفت هانزا
مروری بر کیترینگ و غذای هواپیمایی لوفت هانزا

به رسم همیشگیمان در ابتدا مختصری از تاریخچه ی درباره ی شرکت هواپیمایی که قصد بررسی پروازهای بیزینس کلاس آن را داریم، شرح می دهیم. اگر بخواهیم بی اغراق یکی از شرکت های هواپیمایی معروف در سطح جهانی را که در زمینه ی کاری خود کارنامه ای قابل قبول برای ارائه داشته است را معرفی کنیم، بی شک باید از شرکت هواپیمایی لوفت هانزای آلمان نام ببریم.

سال تاسیس لوفت هانزا به ۱۹۲۶ میلادی باز می گردد. این شرکت تا مدت ها تحت نام شرکت هواپیمایی Deutsche Luft Hansa A.G در برلین فعالیت می کرد. این شرکت تا سال فقط ۱۹۴۵ میلادی حامل پرچم کشور آلمان و به صورت انحصاری بود.

البته در ادامه در تلاش آلمان برای ایجاد یک شرکت هواپیمایی ملی دیگر در آلمان پس از شکست این کشور در جنگ، یک شرکت هواپیمایی دیگر به اسم لوفتاگ در سال ۱۹۵۳ در شهر کلن آلمان تاسیس گشت.

برابر با سال ۱۹۵۵ میلادی بود که شرکت هواپیمایی لوفت هانزا پروازهای داخلی خودش را شروع کرد. این شرکت در ۱ ماه بعد هم پروازهای بین المللی خود را به سمت مقصدهای اروپایی همچون: لندن، پاریس و مادرید انجام داد.

بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی لوفت هانزا

شرکت هواپیمایی لوفت هانزا از نظر تعداد کل مسافرانی که در طول سال حمل می کند، به عنوان بزرگ ترین ایرلاین اروپایی نیز در طول این سال ها شناخته شده است. لوفت هانزا یکی از ۵ عضو موسس اتحادیه ی هوایی استار الاینس است که بزرگ ترین اتحادیه ی شرکت های هواپیمایی دنیا است و در سال ۱۹۹۷شکل گرفت، می باشد.

البته این شرکت هواپیمایی فعالیت های بین المللی زیادی دارد و با ایرلاین های مختلف دیگری مثل شرکت هواپیمایی تام ایرلاینز و شرکت هواپیمایی جرمن وینگز به توافق رسیده است تا مقصدهای مشترک با هم داشته باشند. این شرکت از نظر خدمات رسانی یکی از بزرگ ترین شرکت های هواپیمایی اروپایی است.

این شرکت در حال حاضر با در اختیار داشتن بیش از ۲۶۸ فروند هواپیمای مدرن از محصولات شرکت های هواپیماسازی بوئینگ و ایر باس و پرواز به بیش از ۲۰۰ مقصد مسافری مختلف در سراسر دنیا، سالانه میلیون ها نفر مسافر را در سراسر جهان جا به جا می کند. شرکت هواپیمایی لوفت هانزا در سال ۲۰۱۶ از نظر تعداد مسافران دومین ایرلاین بزرگ در جهان شناخته شد.

درباره ی اسم لوفت هانزا جالب است این نکته را بدانید که از دو واژه ی لوفت و هانزا این نام برگرفته شده است. کلمه ی لوفت به معنای آسمان است و هانزا، نام یک گروه تجاری بسیار پر نفوذ و قدرتمند در زمان قرون وسطی بوده است و ترکیب این دو اسم، منبع الهام و ساخت اسم این ایرلاین شده است.

پرواز بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی لوفت هانزا

در انتها چند نکته ی مهم و اساسی که باید درباره ی این ایرلاین بدانید را برای شما بازگو می نماییم. قطب اصلی شرکت هواپیمایی لوفت هانزا، فرودگاه بین المللی مونیخ و فرودگاه بین المللی فرانکفورت است. شرکت هواپیمایی لوفت هانزا به ایران هم پرواز دارد و تمامی پروازهای این شرکت به فرودگاه بین المللی امام خمینی صورت می پذیرد.

عمدتا پروازهای این شرکت به صورت مستقیم به سمت شهرهای فرانکفورت و وین پرواز می کنند البته می توان به سمت مقاصد دیگر هم از پروازهای غیر مستقیم لوفت هانزا استفاده کرد. لوفت هانزا از زمانی که با شرکت های کوچک تر و زیر مجموعه اش ترکیب شد توانست تا شرکتی بزرگ تر و قدرتمندتر شود. در آخر در مورد این شرکت باید بگوییم که شرکت لوفت هانزا در صدد است که شرکت خود را بر اساس ۳ رکن جهانی، بیش از پیش گسترش دهد.

این ۳ رکن عبارتند از: حق بیمه ی شرکت های هواپیمایی، خدمات حمل و نقل هوایی و در آخر گسترش گروه یورو وینگز. این شرکت ۴ کلاس پروازی دارد که عبارتند از: کلاس پروازی اکونومی، پرمیوم اکونومی، بیزینس کلاس و در آخر فرست کلاس می باشد که ما امروز می خواهیم درباره ی کلاس پروازی بیزینس کلاس لوفت هانزا صحبت نماییم.

پرواز بیزینس

پرواز بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی لوفت هانزا

به اصل این مطلب یعنی بررسی امکانات و ویژگی های پرواز بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی لوفت هانزا می رسیم. همانطور که در مطالب قبلی هم برای شما بازگو نموده بودیم، این کلاس پروازی مخصوص تجار و گروه های کاری است و معمولا امکانات آن مناسب با شرایط مسافرانی با خصوصیات آنان می باشد.

درابتدا باید بگوییم که در این کلاس پروازی می توانید ۲ چمدان که هر کدام وزنی برابر با ۳۲ کیلوگرم را دارند در قسمت بار هواپیما و ۲ کیف دستی ۸ کیلوگرمی در قسمت بار هواپیما با خود حمل نمایند. اگر مسافر این پرواز هستید باید بدانید برابی مسافرا این پرواز هم گیت چک این جداگانه و هم سالن انتظار متفاوت و جداگانه ای به صورت معمول در نظر گرفته می شود.

طبق روال ویژگی های خاص کترینگ های هواپیمایی ها و تاکید آنان بر روی کیفیت غذاها، غذاهای این ایرلاین در پروازهای بزینس کلاس به چندین نوع مختلف تقسیم می گردد.

منوی غذایی برای طول پروازهای کوتاه و متوسط، میان وعده، غذاهای خاص، غذاهای رژیمی، غذاهای مخصوص گیاهخواران و در نهایت غذا برای ادیان مختلف در این پرواز و البته برخی دیگر از پروازهای لوفت هانزا برای مسافران در نظر گرفته شده است.

از جمله دیگر امکانات مهم و خاص این پرواز برای مسافران می توان به: صندلی تختخواب شو، لگ روم با فضابی مناسب، شارژر و تجهیزات صوتی و تصویری شخصی و منوی سرگرمی که انواع مجله های بین لمللی، فیلم و بازی ها را دارد، به مسافرانش تعلق می گیرد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code