۱۰ حقیقت جالب در مورد هواپیمایی لوفت هانزا

حقایق جالب در مورد لوفت هانزا | Lufthansa

هواپیمایی لوفت هانزا بزرگ ترین شرکت هواپیمایی آلمان و یکی از معتبرترین و بهترین ایرلاین های جهان است. قطب اصلی فعالیت های این ایرلاین در فرودگاه فرانکفورت قرار دارد و پروازهای منظمی را به سرتاسر جهان انجام می دهد. به دلیل کیفیت بالای پرواز و خدمات ارائه شده این ایرلاین همواره جزء بهترین شرکت های هواپیمایی جهان قرار دارد. به همین دلیل بسیاری از افراد هنگام سفر سعی می کنند بلیت هواپیمای لوفت هانزا را خریداری کنند. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا با ۱۰ حقیقت جالب در مورد هواپیمایی لوفت هانزا آشنا شویم و این ایرلاین معتبر را بیشتر بشناسیم.

حقایقی در مورد هواپیمایی لوفت هانزا

۱- لوفت هانزا بزرگ ترین ایرلاین در اروپاست!

مطالب مرتبط:
معرفی فرودگاه بین المللی فرانکفورت
بهترین ایرلاین های ۲۰۱۸ از دید وبسایت تریپ ادوایزر

هواپیمایی لوفت هانزا از زمانی که با شرکت های هواپیمایی سوئیس ایرلاینز و آسترین ایرلاینز تلفیق شده به بزرگ ترین ایرلاین اروپا تبدیل شده است. این ایرلاین پس از ادغام با این ایرلاین ها از نظر تعداد جابجایی مسافر و اندازه ناوگان هوایی، بزرگ ترین ایرلاین در اروپا محسوب می شود.

ناوگان هوایی لوفت هانزا

۲- طولانی ترین پرواز لوفت هانزا ۱۳ ساعت و ۵۵ دقیقه طول می کشد!

وقتی پرواز LH510 از فرودگاه بین المللی فرانکفورت از زمین بلند می شود تنها تعداد معدودی از مسافران خبر دارند که پرواز ۱۴ ساعته به بوئنوس آیرس، در واقع طولانی ترین پرواز لوفت هانزا در دنیا به شمار می رود. دومین پرواز طولانی لوفت هانزا نیز از فرودگاه فرانکفورت انجام می شود اما این بار به سمت جنوب شرق آسیا و سنگاپور پرواز می کند. این پرواز با هواپیمای ایرباس ای ۳۸۰ انجام می شود و با ۱۲ ساعت و ۱۵ دقیقه دومین پرواز طولانی این شرکت هواپیمایی محسوب می شود.

هواپیمای لوفت هانزا در فرودگاه

۳- لوفت هانزا مالک بزرگ ترین ناوگان بوئینگ ۷۴۷-۸ است!

هواپیمای بوئنیگ ۷۴۷ که به جمبوجت نیز شهرت دارد سال هاست که در ناوگان هواپیمایی لوفت هانزا حضور دارد و به بخشی جدایی ناپذیر از این ایرلاین تبدیل شده است. این مدل  هواپیما که اولین پروازش را در سال ۱۹۶۹ انجام داده است از آن زمان بارها آپدیت شده و همگام با پیشرفت های جدید قرار گرفته است. هواپیمای بوئینگ ۷۴۷-۸ آخرین مدل از «ملکه آسمان ها» و طولانی ترین بدنه هواپیما را در دنیا به خود اختصاص داده است.

امروزه اکثر ایرلاین ها بیشتر به هواپیمای ایرباس ای ۳۸۰ سوپرجمبو اعتماد می کنند و بوئینگ ۷۴۷ کم کم از صحنه محو می شود. با این حال، لوفت هانزا همچنان به جمبوجت وفادار است و سفارش خرید ۲۰ هواپیمای جدید را نیز ارائه کرده است. به این ترتیب، لوفت هانزا مالک بزرگ ترین ناوگان بوئینگ ۷۴۷-۸ در جهان خواهد بود. به جز لوفت هانزا، تنها ایر چاینا و کورین ایر (Korean Air) مشتریان هواپیمای جدید بوئینگ هستند.

بوئینگ 747 لوفت هانزا

۴- لوفت هانزا اولین ایرلاینی بود که اینترنت داخل هواپیما را ارائه کرد!

در سال ۲۰۰۴ لوفت هانزا اولین شرکت هواپیمایی بود که اینترنت داخل کابین را به مسافران پروازهای بین المللی اش ارائه کرد. این امر تحولی شگرف را در شیوه مسافرت هوایی ایجاد کرد.

اما چطور می توان هواپیمایی که در ارتفاع ۱۱۰۰۰ متری پرواز می کند را با دنیا مرتبط کرد؟ این کار نسبتا ساده است! هواپیما به ماهواره هایی که در مدار زمین قرار دارند سیگنال ارسال می کند و این ماهواره سیگنال را به زمین مخابره می کنند و هواپیما را با زمین مرتبط می کنند.

 

۵- لوفت هانزا اولین مشتری بوئینگ ۷۳۷ محسوب می شود!

بوئینگ ۷۳۷ یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین مدل های بوئینگ است و از سال ۱۹۶۸ تقریبا ۹۰۰۰ از این مدل ساخته شده و سفارش ساخت بیش از ۴۰۰۰ هواپیمای دیگر نیز در دست تولید است. در همین ۵ دقیقه ای که مشغول خواندن این مقاله بودید بیش از ۷۵ هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ در فرودگاه های جهان پرواز کرده یا فرود آمده اند!

لوفت هانزا اولین هواپیمای بوئینگ ۷۳۷-۱۰۰ را در ۲۸ دسامبر ۱۹۶۷ تحویل گرفت و در ۱۰ فوریه سال با انجام اولین پرواز، به اولین شرکت هواپیمایی غیرآمریکایی تبدیل شد که این هواپیما را مورد استفاده قرار داده است.

هواپیمای بوئینگ 737 لوفت هانزا

۶- لوفت هانزا بزرگ ترین ناوگان ایرباس ای ۳۸۰ را در اروپا دارد!

علاوه بر بوئینگ، هواپیماهای دوربرد و پهن پیکر بسیاری در ناوگان هوایی لوفت هانزا خدمت می کنند. شرکت هواپیمایی لوفت هانزا بزرگ ترین ناوگان ایرباس ای ۳۴۰ را در جهان در اختیار دارد و با ۱۴ فروند هواپیمای ایرباس ای ۳۸۰ بزرگترین مالک این هواپیما در اروپا به شمار می رود. ۵۰۹ مسافر در ۴ کلاس پروازی مختلف می توانند در این هواپیما شوند: ۸ صندلی فرست کلاس، ۷۸ صندلی بیزینس کلاس و ۴۲۳ صندلی اکونومی و اکونومی پلاس. هواپیمای ایرباس ای ۳۸۰ را بزرگ ترین هواپیمای مسافربری جهان می دانند.

 

۷- لوفت هانزا بزرگ ترین خریدار خاویار در جهان است!

وقتی بحث سفر لوکس و مجلل باشد احتمالا ایرلاین های عربی در این زمینه جلودار هستند. اما جالب است بدانید که لوفت هانزا سالانه ۱۰ تن خاویار خریداری می کند تا در پروازهای فرست کلاس و بیزنس کلاس از مسافران پذیرایی کند. به این ترتیب این ایرلاین آلمانی بزرگ ترین خریدار خاویار در جهان به شمار می رود. تیم کیترینگ داخل هواپیما با سرآشپزهای مجرب و ماهر یکی از بزرگ ترین کیترینگ های هواپیما در جهان به شمار می روند. کیترینگ اسکای شف ( SkyChefs) با بیش از ۳۲۰ ایرلاین در سرتاسر جهان و ۲۲۰ فرودگاه همکاری می کنند و حدود ۲۱۰ مرکز خدمات مشتریان در ۵۳ کشور مختلف دارند. این تیم سالانه ۵۸۰ میلیون وعده غذا آماده و سرو می کند.

لوفت هانزا بزرگ ترین مشتری خاویار

۸- فرودگاه فرانکفورت بیشترین مقاصد پروازی را در دنیا دارد!

فرودگاه بین المللی فرانکفورت قطب اصلی فعالیت های لوفت هانزا و یکی از پررفت و آمدترین فرودگاه های جهان به شمار می رود. بانک مرکزی اروپا و مرکز مالی اتحادیه اروپا در شهر فرانکفورت قرار دارند و به همین دلیل، از اهمیت سیاسی و اقتصادیی بالایی برخوردار است. فرودگاه فرانکفورت با بیش از ۲۶۴ مقصد در ۱۱۳ کشور در سرتاسر جهان، بیشترین تعداد مقاصد پروازی در بین فرودگاه های سرتاسر جهان را در اختیار دارد.

۹- قهرمانان (با لوفت هانزا) به خانه بازمی گردند!

در ۱۳ جولای ۲۰۱۴ تیم آلمان در مسابقات جام جهانی در مقابل آرژانتین به پیروزی دست یافت و قهرمان جهان شد. یک روز بعد، بازیکنان تیم آلمان با یک هواپیمای اختصاصی متعلق به لوفت هانزا با افتخار به خانه برگشتند. این هواپیما Siegerflieger Fanhansa نامیده شد که به معنای «هواپیمای برندگان» است و لوفت هانزا با ترکیب نام خود آن را به فان هانزا تغییر داد.

در طول پرواز، خلبان اجازه پیدا کرد تا بر فراز شهر برلین دورافتخار بزند و بالای سر ۵۰۰۰۰۰ طرفدار  که منتظر خوشامدگویی به قهرمانان بودند پرواز کند. این پرواز ویژه به صورت زنده از تلویزیون پخش شد و توسط میلیون ها طرفدار تیم آلمان در سرتاسر جهان دیده شد.

تیم فوتبال آلمان در لوفت هانزا

۱۰- لوفت هانزا عضو اصلی بزرگ ترین اتحاد هواپیمایی جهان است!

لوفت هانزا بیشترین تلاش را در تاسیس استار الاینس (Star Alliance)، بزرگ ترین اتحاد هواپیمایی جهان انجام داده است. این ایرلاین همراه با تای ایرویز، ایر کانادا، یونایتد ایرلاینز و اسکاندیناوین ایرلاینز اتحاد هواپیمایی استار الاینس را تشکیل دادند و آن را به بزرگ ترین اتحاد هواپیمایی تبدیل کردند.

مقر اصلی این اتحاد طبق برنامه ریزی لوفت هانزا در فرودگاه فرانکفورت قرار دارد. ستاره پنج پر در لوگوی این اتحاد به ۵ عضو اصلی و اولیه اتحاد استار الاینس اشاره دارد.

منبع: gotravelyourway.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد