alexaa

با تکنولوژی جدید می توانید در تابستان هم اسکی کنید

snowfactory-snow-making_h

پیست ها می توانند با ماشین برف ساز جدید مدت طولانی تری باز بمانند

یک ماشین برف ساز انقلابی و جدید می تواند به معنای بیشتر شدن مدت زمان استفاده از پیست های اسکی ، حتی در طول تابستان باشد.

Snowfactory که توسط کمپانی ایتالیایی TechnoAlpin ساخته شده است ، می تواند بدون در نظر گرفتن درجه حرارت هوا تا دمای ۳۲ درجه ساتیگراد بالای صفر برف تولید کند.

اغلب ماشین های برف ساز برای تولید برف به دمای ۲ درجه سانتیگراد پایین صفر و یا کمتر نیازمندند و این به آن معنی است که اگر پیست های اسکی در حال تجربه کردن هوای خشک و گرم باشند ، بدون برف می مانند.

اما این ماشین جدید متفاوت عمل می کند و در داخل یک مخزن با دمای تنظیم شده  قطعه های یخ خشک تولید می کند . مخزنی که در داخل آن سیلندرهای یخ زده ای وجود دارند و قطعه های یخ خشک شده را توسط یک تسمه نقاله به زمین می ریزند.

Snowfactory نسبت به بقیه ماشین های برف ساز آب کمتری استفاده می کند که این رقم بین ۶۰ تا ۸۰ لیتر در هر دقیقه است و نسبت به ماشین های دیگر که ۴۵۵ لیتر آب مصرف می کنند رقم بسیار کمتری محسوب می شود. این ماشین همچنین نیازمند انرژی بیشتری نیز میباشد – ۴ تا ۵ برابر یک ماشین سنتی .Snowfactory  به طرز قابل پیش بینی بسیار گران تر از ماشین های معمول است و رقمی در حدود ۳۴۵ هزار دلار درمقایسه با ماشین های دیگر که ۲۶ هزار دلار قیمت دارند ، هزینه در بر دارد .

این ماشین به صورت آزمایشی در اواخر ماه می در پیست Boreal Mountain در کالیفرنیا مورد استفاده قرار می گیرد ، یک پیست کوچک در کنار دریاچه Tahoe  . همچنین قرار است از آن برای راه اندازی وسائل نقلیه ریلی موجود در پارک ورزش های زمستانیTahoe  از ماه جون تا آگوست استفاده شود .

منبع : Telegraph

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد