چطور از فرودگاه آستانه قزاقستان به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه آستانه | Astana Airport Transportation

فرودگاه بین المللی آستانه فرودگاهی بین المللی و مهم در کشور قزاقستان است و با مرکز شهر آستانه ۱۶٫۷ کیلومتر فاصله دارد. آستانه پایتخت کشور قزافستان است و مسافران زیادی برای تفریح یا سفر کاری به این شهر سفر می کنند. در این مطلب قصد داریم گزینه های حمل و نقل فرودگاه آستانه و راه های دسترسی به مرکز شهر را به شما معرفی کنیم. با استفاده از این اطلاعات می توانید به راحتی خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. با الی گشت همراه باشید.

شهر آستانه

دسترسی از فرودگاه آستانه به مرکز شهر

مطالب مرتبط:
ایر آستانه، ایرلاین مهم قزاقستان
۶ جاذبه قزاقستان که قبل از مرگ باید ببینید

آستانه دومین شهر بزرگ قزاقستان است و عنوان پایتخت این کشور را از سال ۱۹۹۸ از شهر آلماتی گرفته است. فرودگاه آستانه قطب اصلی فعالیت های ایرلاین مشهور ایرآستانا است و به مقاصد مختلف پروازهای مستقیمی انجام می دهد. ایرلاین هایی مثل ائروفلوت، اطلس گلوبال، لوفت هانزا، الاتحاد و ترکیش ایرلاینز در این فرودگاه فعالیت دارند. فرودگاه آستانه دارای دو ترمینال مسافربری برای پروازهای خارجی و  داخلی است که با T1 و T2 مشخص می شوند. اگر قصد دارید از طریق تور به قزاقستان سفر کنید لازم نیست نگران حمل و نقل فرودگاه آستانه باشید چون خدمات ترانسفر فرودگاهی معمولا از سوی مجریان تور ارائه می شود. اما اگر به صورت شخصی به قزاقستان مسافرت می کنید و بلیط هواپیمایتان به مقصد فرودگاه آستانه است لازم است اطلاعات خوبی در مورد حمل و نقل فرودگاه آستانه داشته باشید. فرودگاه آستانه کوچک و ساکت است و خبری از هیاهوی فرودگاه های بزرگ و شلوغ نیست. با این حال امکانات رفاهی و گزینه های حمل و نقل فرودگاه آستانه بسیار مکفی و کارآمد هستند و به راحتی شما را به هتل و مرکز شهر می رساند. شما با استفاده از تاکسی، اتوبوس و کرایه اتومبیل می توانید خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. در ادامه هریک از این موارد را جداگانه توضیح می دهیم تا با توجه به هزینه و زمانی که در اختیار دارید مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید.

حمل و نقل فرودگاه آستانه

اتوبوس

دو مسیر اتوبوسرانی در فرودگاه آستانه وجود دارد و مسافران را به مرکز شهر می برد: خط شماره ۱۰ (به سمت ایستگاه قطار) و خط دوازده. بعد از اینکه از فرودگاه خارج شدید به سمت راست بپیچید و حدود ۱۵۰ متر پیاده بروید تا به ایستگاه اتوبوس برسید. اتوبوس ها از ساعت ۶ صبح تا ۱۱ شب فعال هستند و به جابجایی مسافران می پردازند. کرایه اتوبوس در مقایسه با تاکسی بسیار ارزان تر است و اگر به دنبال سفر ارزان هستید می توانید از اتوبوس استفاده کنید. البته اگر چمدان های زیادی دارید توصیه می کنیم بجای اتوبوس از تاکسی استفاده کنید. چون راننده تاکسی در حمل چمدان ها به شما کمک خواهد کرد. خط اکسپرس ۱۰۰ نیز یکی از گزینه های خوب حمل و نقل فرودگاه آستانه است و با توقف های بسیار کم، مسافران را به سرعت به مرکز شهر می رساند. اتوبوس شماره ۱۰ متداول ترین سرویس است و به همین دلیل نزد گردشگران و مسافران محبوبیت خاصی دارد. علاوه بر این، این اتوبوس (به جز اتوبوس ۱۲) در ایستگاه راه آهن مرکزی توقف دارد.

ایستگاه اتوبوس ها در فاصله کمی از فرودگاه قرار دارد و با کمی پیاده روی می توانید به آن برسید. اتوبوس شماره ۱۰ هر ۷ دقیقه یکبار از فرودگاه آستانه حرکت می کند و به سمت مرکز شهر می رود. مدت زمان سفر با این اتوبوس حدود ۳۵ دقیقه خواهد بود. بلیط اتوبوس را می توانید به محض سوار شدن به اتوبوس از راننده خریداری کنید.

اتوبوس آستانه

تاکسی

تاکسی راحت ترین و سریع ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه آستانه است و بسیاری از مسافران این گزینه را ترجیح می دهند. ایستگاه تاکسی دقیق بیرون ساختمان ترمینال ها قرار دارد و به محض خارج شدن از فرودگاه آن ها را خواهید دید. فرودگاه آستانه تا مرکز شهر حدود ۱۶ کیلومتر فاصله دارد و با استفاده از تاکسی در مدت زمان ۲۵ دقیقه به هتل و مرکز شهر خواهید رسید. اگر برای اولین بار به آستانه سفر می کنید و با شهر آشنایی چندانی ندارید؛ اگر چمدان های زیاد و سنگینی دارید و اگر همراه با کودکان خردسالتان سفر می کنید پیشنهاد می کنیم از تاکسی استفاده کنید. تاکسی به راحتی شما را از مقابل فرودگاه سوار می کند و درب هتل پیاده می کند.

تاکسی آستانه

کرایه اتومبیل

اگر دوست دارید در سفر به آستانه قزاقستان آزادی عمل و استقلال بیشتری داشته باشید می توانید اتومبیل کرایه کنید. شرکت های مختلفی در فرودگاه آستانه حضور دارند و انواع خدمات کرایه اتومبیل را به مسافران ارائه می کنند. با مقایسه قیمت ها و خدمات می توانید مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید. کرایه اتومبیل اگر چه در ظاهر هزینه بیشتری دارد اما اگر ۳-۴ نفر هستید و هزینه های سفر را با هم تقسیم می کنید کرایه اتومبیل می توانید برایتان به صرفه و اقتصادی هم تمام شود. البته فراموش نکنید که برای رانندگی در شهر آستانه لازم است گواهینامه بین المللی معتبر داشته باشید و با رانندگی در قزاقستان آشنایی نسبی داشته باشید.

اگر قصد رزرو اتومبیل را دارید پیشنهاد می کنیم این کار را قبل از رسیدن به فرودگاه و به صورت آنلاین انجام دهید. در غیراینصورت می توانید به محض ورود به فرودگاه حضورا به این دفاتر مراجعه کنید و سرویس مورد نظرتان را انتخاب کنید.

کرایه اتومبیل آستانه

هواپیمایی ایرآستانه

هواپیمایی ایرآستانه یا ایرآستانا همان طور که از نامش مشخص است ایرلاین حامل پرچم کشور قزاقستان است. فرودگاه آلماتی قطب اصلی فعالیت های این ایرلاین است و فرودگاه آستانه هم به عنوان قطب دوم این ایرلاین فعالیت می کند. ناوگان هوایی ایرآستانا طبق آخرین آمار شامل ۳۱ فروند هواپیماست و به ۶۴ مقصد پروازی در سرتاسر جهان پرواز انجام می دهد.

منبع: airmundo.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد